آرشیو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۸
حوادث
۱۱

اعتراف سارق سریالی خانه ها به 22 فقره سرقت

سارق حرفه ای خانه های تهران بعد از دستگیری به 22 فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد. به گزارش خبرنگار ما، ماموران کلانتری 140 باغ فیض روز شانزدهم اردیبهشت سال جاری، هنگام گشت زنی به سرنشینان خودروی سواری پژو 405 مظنون شدند و دستور توقف دادند، ولی سرنشینان خودرو بدون توجه به فرمان های پلیس از محل متواری شدند. در نهایت پس از مدتی تعقیب وگریز، راننده، خودرو را در محلی متوقف کرد و هر دو سرنشین به صورت پیاده از محل گریختند. خودرو توقیف و در بازرسی از داخل آن تعدادی اموال و اشیای باارزش که به نظر می رسید سرقتی باشند کشف و به کلانتری باغ فیض منتقل شد.

ماموران در بررسی های اولیه پی بردند مالک خودرو فردی سابقه دار و ساکن یکی از شهرستان های اطراف تهران است که پیش تر نیز به جرم سرقت منزل دستگیر شده بود. در نهایت این پرونده برای دستگیری متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

کارآگاهان پلیس آگاهی مخفیگاه مالک فراری خودرو را شناسایی کردند و با دستور نیابت قضائی برای دستگیری او اعزام شدند. به این ترتیب متهم در مخفیگاهش بازداشت و برای تحقیقات تکمیلی به تهران منتقل شد، ولی صرفا به سه فقره سرقت منزل در محدوده شمال غرب تهران با همکاری همدستش اعتراف کرد. ماموران به بررسی های خود ادامه دادند و تصاویری را از متهم به دست آوردند که او را در حال انجام سرقت های دیگری نشان می داد، بااین حال متهم حاضر به همکاری با پلیس نبود. او وقتی تحت بازجویی های فنی قرار گرفت، افرادی دیگر را به عنوان سارق جرائم مشابه به کارآگاهان معرفی کرد، اما با این کار نیز نتوانست از زیر بار اتهاماتش شانه خالی کند و در نهایت با توجه به سرنخ های دیگری که همگی از ارتکاب سرقت های سریالی توسط همین سارق حکایت داشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و به 22 فقره سرقت منزل با همدستی همکارش اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه «محسن معظمی»، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، با تایید این خبر گفت: با شناسایی مال باختگان ساکن محله های جنت آباد، باغ فیض، پونک، پیروزی و سعادت آباد، متهم با دستور قضائی روانه زندان شد. وی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی برای دستگیری متهم دوم پرونده در جریان است.