آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۵۰۴
ورزش
۱۴
گزارش

نتایج اعجاب انگیز لیگ قهرمانان

شب عشق بازی با فوتبال

سه شنبه شب، یکی از هیجان انگیزترین شب های لیگ قهرمانان در فصل جاری بود و فوتبال روی زیبایش را به هوادارانش نشان داد. بازی های پرگل، پرفراز و نشیب و تماشایی این شب هواداران فوتبال را شگفت زده کرد و کمتر کسی توقع چنین کیفیتی از بازی های سه شنبه را داشت. در گروه مرگ اسلاویا پراگ در حال قربانی گرفتن است و با ارایه بازی زیبا و مقتدرانه تاکنون موفق شده، گریبان تیم هایی مثل اینترمیلان و بارسلونا را بگیرد و در ادامه به احتمال فراوان تاثیر بسیاری بر سرنوشت صعود از این گروه خواهد داشت. بارسای والورده اوضاعش خراب است، ناپولی دچار بحران داخلی شده، اینتر کونته در خطر حذف از دور گروهی قرار دارد و چلسی و آژاکس در استمفوردبریج آتش بازی به پا کردند. در ادامه نگاهی کلی به اتفاقات رخ داده شب اول دور برگشت لیگ قهرمانان خواهیم داشت.

جنگجویان پراگ

بارسا بعد از اینکه در خانه لوانته از این تیم 3 گل دریافت کرد و پیروزی یک هیچ را با شکست سه بر یک عوض کرد در نیوکمپ میزبان اسلاویا پراگ بود. هواداران که چشم انتظار یک پیروزی ساده بودند از اینکه تیم شان این طور به بن بست خورده بود، متعجب بودند. مسی عصبی تر از همیشه بازی می کرد و جنگجویان پراگی مقاومت جانانه ای از خودشان نشان دادند. تساوی بدون گل بارسا، کار این تیم را در دو بازی باقی مانده مقابل اینتر و دورتموند مشکل خواهد کرد. بارسا برای صعود باید حتما در یکی از این بازی ها پیروز شود وگرنه کارش به اما و اگر کشیده خواهد شد و بعد از 20 سال در دور گروهی حذف خواهد شد. به نظر می رسد، مدیران بارسا برای فرار از این وضعیت، والورده را در صورت کسب نتیجه ضعیف در بازی بعدی اخراج خواهند کرد.

کونته و از دست دادن 3 امتیاز

اینتر در خانه دورتموند با دو گل مارتینز و وچینو به رختکن رفت و هواداران نراتزوری سرمست از این پیروزی به صدرنشینی در گروه فکر می کردند. اما نیمه دوم به شکل دیگری رقم خورد و اشرف حکیمی، بازیکنی که از رئال به دورتموند قرض داده شده، سیگنال ایدونا پارک را به غوغاکده ای تبدیل کرد. او در دقیقه 51 اولین گل دورتموند را زد و اختلاف را به حداقل رساند، 14 دقیقه بعد برانت بازی را به تساوی کشاند و در دقیقه 77 روی پاس زیبای جیدون سانچو، حکیمی دومین گلش را به ثمر رساند و نتیجه بازی را به نفع تیمش برگرداند. کونته بعد از این بازی اعلام کرد با بازیکنان تیم های ساسولو (سنسی) و کالیاری (بارلا) نمی توان در لیگ قهرمانان نتیجه گرفت. او از مدیریت باشگاه هم انتقادات جدی کرد. به نظر می رسد این مصاحبه کونته تاثیر زیادی در ادامه فصل داشته باشد و برخی بازیکنان با او دچار زاویه شوند. باید دید ادامه کار اینتر چه می شود.

شب آتشین استمفورد بریج

آژاکس آمستردام در حالی که هسته اصلی تیمش را از دست داده و بازیکنان بزرگی مثل دی لیخت و دی یانگ را به دیگر تیم ها فروخته همچنان تیمی قدرتمند است و در خانه چلسی آتشی به پا کرد که فقط نبوغ لمپارد می توانست آن را خاموش کند. آژاکس با گل به خودی آبراهام در دقیقه 2 پیش افتاد، در دقیقه 5 با پنالتی جورجینیو بازی مساوی شد و در دقیقه 20 دوباره آمستردامی ها پیش افتادند. در دقیقه 35 توپ از برخورد به تیرک به صورت کپا خورد و دومین گل به خودی چلسی ثبت شد. در دقیقه 55 با گل بک داون نتیجه بازی 4 بر یک به سود آژاکس شد. در حالی که همه چیز از دست رفته به نظر می رسید، آسپیلیکوئتا یکی از گل های خورده را جبران کرد. در دقایق 68 و 69 بلیند و ولتمن از آژاکس با دریافت کارت زرد دوم اخراج شدند. جورجینو در دقیقه 71 دومین پنالتی اش را گل کرد و جیمز در دقیقه 74 بازی را به تساوی کشاند. چلسی حتی گل برتری را هم به ثمر رساند که کمک داور ویدیویی آن را رد کرد.

از سایر بازی ها چه خبر؟

سردار آزمون در شب حضور 90 دقیقه ای در زمین خودی شاهد شکست دو بر صفر تیمش از لایپزیک بود. لیون سه بر یک بنفیکا را شکست داد. ناپولی در ادامه نتایج ضعیفش در خانه با سالزبورگ مساوی کرد و حواشی عجیبی پیرامون این تیم به وجود آمده. رییس باشگاه، بازیکنان را در کمپ تیم قرنطینه کرده اما بعد از این بازی، بازیکنان با سرپیچی از فرمان رییس باشگاه به خانه های شان بازگشتند. ناپلی ها با وکلای شان تماس گرفته اند تا از جریمه های احتمالی آتی در امان باشند. لیورپول دو بر یک خنک را شکست داد و والنسیا چهار بر یک لیل را شکست داد.