آرشیو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۸
حوادث
۱۱

حادثه ها

باند سارقان لوله های نفت  متلاشی شد

فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف 10 تن لوله نفت سرقتی و دستگیری چهار سارق و یک مالخر در شهرستان اهواز خبر داد.

سردار «حیدر عباس زاده» در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی اطلاعات واصله عوامل حراست شرکت نفت، مبنی بر بریده شدن و به سرقت رفتن لوله های نفت در یکی از روستاهای هم جوار شهرستان اهواز، بررسی موضوع و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سردار عباس زاده بیان کرد: ماموران پاسگاه «غیزانیه» این فرماندهی موفق شدند با اقدامات اطلاعاتی نفر اصلی این باند پنج نفره را شناسایی، دستگیر و پس از اعتراف وی به بزه ارتکابی و معرفی دیگر همدستانش، در عملیات های جداگانه آنان را دستگیر کنند.

وی افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد این متهم به همراه سه همدستش پس از برش و سرقت لوله های نفت، لوله های سرقتی را به یک انبار بزرگ ضایعاتی منتقل می کردند که با هماهنگی مرجع قضائی و بازرسی های انجام شده از این محل دپوی لوله های سرقتی 10 تن لوله و ابزارآلات برش و جداسازی لوله های نفت کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان مربوطه ارزش ریالی لوله های به سرقت رفته را بالغ بر دو میلیارد ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: در این راستا چهار سارق و یک مالخر دستگیر و تحویل مرجع قضائی داده شدند.

انهدام باند سارقان  با 47 فقره سرقت

اعضای باند سارقان بعد از دستگیری به 47 فقره سرقت خودرو و منزل اعتراف کردند.

سرهنگ «محمد نادربیگی»، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروی زانتیا و پژو در نقاط مختلف شهر کرج، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد سارقان پس از سرقت خودروها که بیشتر زانتیا و پژو هستند، با خودرویی که سرقت کرده بودند اقدام به شناسایی منازل خالی از سکنه و خودروهایی که دارای سیستم صوتی پیشرفته بود، می کردند و در زمان مناسب با ورود از بالکن منازل به داخل اقدام به سرقت اقلام ارزشمند مانند طلا و لوازم منزل می کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی دو نفر از سارقان شدند که از سارقان سابقه دار و حرفه ای بودند که در سال های گذشته به جرم سرقت خودروهای گران قیمت دستگیر شده و به تازگی از زندان آزاد شده بودند.

این مقام انتظامی گفت: در چندین روز کار عملیاتی گسترده، متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند که در بازجویی های اولیه منکر هر گونه سرقت شدند اما در مواجهه با مدارک و مستندات چاره ای جز اعتراف نیافته و به هفت فقره سرقت خودرو، 20 فقره سرقت لوازم خودرو و 20 فقره سرقت منزل با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کردند.

سرهنگ نادربیگی بیان کرد: با تلاش کارآگاهان سایر اعضای باند در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر و برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار دارند.

انتقام گیری اینستاگرامی  به دلیل شکست عشقی

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان از دستگیری شخصی به اتهام انتشار عکس های زنی جوان و هک اکانت اینستاگرام وی خبر داد.

سرهنگ «علی اصغر افتخاری»، رئیس پلیس فتای استان هرمزگان گفت: با شکایت زنی با موضوع مزاحمت و هتک حیثیت، پرونده اولیه تشکیل شد و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت.

این مقام مسئول در ادامه گفت: شاکی که متاهل است، متوجه شد اکانت اینستاگرامش هک و عکس های وی با نامزد سابقش در صفحه شخصی مربوطه منتشر شده است. این زن تهدیدهایی مبنی بر انتشار فیلم هایی از همان ایام از طریق تلگرام دریافت می کند و این موضوع موجب بروز مشکلات خانوادگی برای او و همسرش شده بود.

وی افزود: در جریان ردگیری دقیق ارتباطات و اقدامات فنی، ادله دیجیتال انکارناپذیر از سوی کارشناسان پلیس فتا جمع آوری شد و با هماهنگی مقام محترم قضائی متهم در محل سکونت خود دستگیر و با تکمیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان بیان کرد: متهم که نامزد سابق شاکیه بود، انگیزه ارتکاب جرم را انتقام جویی به علت شکست عشقی عنوان کرد و بر این اساس، تصمیم گرفت زندگی متاهلی دختر جوان را دچار مشکل کند، همچنین مشخص شد ایمیل و اکانت اینستاگرام شاکی از سوی نامزد سابق ایجاد شده است.