آرشیو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۸
ورزش
۱۴

تراکتور قربانی بزرگ هفته هشتم شد

طلسم شکنی علیپور، رکوردشکنی پیام

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران عصر روز گذشته با هفت دیدار پیگیری شد که اتفاقات مهمی در آنها رقم خورد؛ در بوشهر علی علیپور از بحران خارج شد، در اصفهان پیام نیازمند رکوردشکنی کرد، در آبادان اسکوچیچ کار مهمی را رقم زد و در تهران هم لبخند استقلال ادامه دار شد.

علیپور برترین گلزن تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر

در اولین بازی هفته در بوشهر، پرسپولیس به مصاف تیم قعرجدولی شاهین رفت و موفق شد با ارائه دیداری روان با برتری 5 بر صفر از زمین مسابقه خارج شود. مهم ترین اتفاق این دیدار هت تریک علی علیپور بود؛ مهاجمی که بیش از 700 دقیقه بود در لیگ برای پرسپولیس گلزنی نکرده بود، در همین دیدار سه بار دروازه رقیب را گشود تا چند رکورد را به نام خودش کند؛ اول اینکه درمجموع با 47 گل زده از مهدی طارمی با 45 گل زده عبور کرد و تبدیل شد به بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر. او با همین سه گل از مهدی ترابی که پیش از این دو گل زده بود هم عبور کرد و تبدیل شد به بهترین گلزن این فصل پرسپولیس. ضمن اینکه علیپور با همین گل ها، برای اولین بار با پیراهن پرسپولیس طعم هت تریک را هم چشید. پرسپولیس هم با گل های علیپور در جدول رده بندی 15 امتیازی شد و تفاضل گلش را مثبت 5 کرد.

عبور پیام از سید

دومین بازی مهم عصر روز گذشته تساوی تیم های سپاهان و سایپا در اصفهان بود. قلعه نویی و تیمش که در این فصل هنوز شکستی ندارند، برای دومین بار مساوی کردند تا حالا در جدول رده بندی 18 امتیازی شوند. اتفاق مهم اما همچنان در گل نخوردن های این تیم است؛ پیام نیازمند که از انتهای فصل پیش توانسته بود دروازه اش را بسته نگه دارد، تا دقیقه 67 بازی با سایپا باید دروازه اش را بسته نگه می داشت تا رکورد سیدحسین حسینی، دروازه بان استقلال را که 872 دقیقه کلین شیت متوالی بود بشکند. او نه تنها تا دقیقه 67 بلکه تا پایان بازی دروازه اش را بسته نگه داشت تا حالا با 895 دقیقه گل نخوردن، رکورددار کلین شیت در لیگ برتر ایران باشد.

فولاد؛ مرموز و خطرناک

در فولاد آرنا هم عصر روز گذشته جواد نکونام به همراه فولاد توانست از سد تیم سابقش یعنی نساجی با یک گل عبور کند. این برد، اولین برد خانگی فولاد در این فصل بود تا آنها از استرس بازی های خانگی هم خارج شوند. نکونام که پیش از این در بازی های خارج از خانه فقط توانسته بود پیروز شود، با این سه امتیاز خانگی خودش را 15 امتیازی کرد تا همچنان یکی از تیم های صدرنشین جدول باشد. فولاد این روزها یکی از خطرناک ترین تیم های لیگ است که چراغ خاموش در حال رسیدن به رتبه های بهتر است.

علی منصور خیال بردن ندارد

شاید بیشترین فشاری که این روزها روی یک مربی در لیگ برتر است، مربوط به علیرضا منصوریان، سرمربی ذوب آهن است. او که تا هفته هفتم نتوانسته بود طعم برد را بچشد، در تازه ترین تقابلش هم 2 بر یک به پیکان باخت تا طلسم نبردن هایش به عدد 8 برسد. او که یکی از مربیان نسل جدید و البته یکی از مدعیان بین آنها بود، حالا در منگنه قرار گرفته و مشخص نیست صبر مسئولان این تیم اصفهانی کی به پایان برسد.

شکار بزرگ

شاید مهم ترین اتفاق روز گذشته، شکست تراکتور در آبادان بود. شاگردان دنیزلی که برای تقابل با صنعت نفت راهی آبادان شده بودند، با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند تا هم برای اولین بار در لیگ دروازه شان باز شود و هم اینکه اولین شکست فصل را تجربه کرده باشند. در سوی مقابل اما صنعت نفت با اسکوچیچ به روزهای خوبش ادامه می دهد و با کسب سومین پیروزی در جدول رده بندی 12 امتیازی و در میانه بالای آن قرار گرفته است.

استقلال روی دور برد

در نهایت در آخرین دیدار هفته هم استقلال در ورزشگاه آزادی با نتیجه 2 بر صفر برابر پارس جنوبی جم به برتری رسید تا سومین برد متوالی اش در لیگ برتر را جشن بگیرد. شاگردان استراماچونی که در هفته هفتم توانستند با نتیجه درخشان 4 بر صفر تیم سایپا را در دیداری خارج از خانه ببرند، در این هفته به سه امتیاز ارزشمند رسیدند تا آنها هم در جدول رده بندی 12 امتیازی شوند.