آرشیو شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۸
ورزش
۱۴

فوتبال

سقوط 4 پله ای تیم ملی در رده بندی فیفا

سایت فدراسیون جهانی فوتبال پنجشنبه آخرین رده بندی تیم های ملی جهان را منتشر کرد. 

تیم ملی ایران که ماه گذشته در جایگاه بیست و سوم قرار داشت، با چهار پله سقوط با 1505 امتیاز در رده بیست و هفتم جای گرفته است. سقوط تیم ملی ایران در رده بندی فیفا بعد از باخت یک بر صفر به بحرین در هفته سوم مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و انتخابی جام ملت های 2023 آسیاست. البته ایران با وجود سقوط در رده بندی جهانی، همچنان در جایگاه اول آسیا قرار دارد. ژاپن هم سه پله در رده بندی صعود کرده و بعد از ایران در جایگاه 28 جای دارد؛ به این ترتیب، ژاپن فاصله زیادی تا پایان دادن به سلطه چندساله ایران بر رده اول فوتبال آسیا ندارد. امتیاز تیم ژاپن 1498 است. تیم کلمبیا هم که با کارلوس کی روش به تازگی باخت به تیم الجزایر را تجربه کرده است، در این رده بندی یک پله سقوط کرده و در رده دهم جهان جای دارد. رده بندی 10 تیم برتر جهان به این ترتیب است: 1- بلژیک 2- فرانسه 3- برزیل 4- انگلیس 5- اروگوئه 6- پرتغال 7- کرواسی 8- اسپانیا 9- آرژانتین و 10- کلمبیا.

رده بندی 10 تیم برتر آسیا هم به این ترتیب است: 1- ایران (27 جهان) 2- ژاپن (28 جهان) 3- کره جنوبی (39 جهان) 4- استرالیا (44 جهان) 5- قطر (57 جهان) 6- امارات (67 جهان) 7- عربستان (69 جهان) 8- چین (69 جهان) 9- عراق (74 جهان) و 10- سوریه (83 جهان).

مارک ویلموتس: تمایلی به سرمربیگری تیم ملی ایران نداشتم

سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران می گوید پاسخ اولیه اش برای قبول هدایت این تیم «نه» بوده و تمایلی نداشته سرمربی ایران شود، اما حالا به دنبال تاریخ سازی است. مارک ویلموتس درباره دلایل قبول پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران گفت: ایران، ایران، ایران... ابتدا به پیشنهاد این تیم پاسخ منفی دادم. دوماه ونیم می گفتم که به ایران نمی روم. آن زمان یک مقدار برای حضور در ایران بی میل بودم؛ مثل خیلی های دیگر. ایران را نمی شناختم. نمی دانستم که به کجا خواهم رفت.

سرمربی بلژیکی ایران یادآور شد: چیزی که من خیلی زیاد از طریق تلویزیون درباره ایران دیده بودم، درباره جنگ این کشور با عراق بود. این همه چیزی بود که من (درباره ایران) دیده بودم. در نهایت با خودم گفتم می روم و ایران را می بینم. ویلموتس که بنا بر ادعای سایت های بلژیکی سالانه بیش از یک میلیون یورو از فدراسیون فوتبال ایران دستمزد می گیرد، گفت: هدف من تاریخ سازی با ایران با صعود به جام جهانی 2022 قطر و رسیدن به بعضی چیزها در آنجاست.

 سرمربی تیم ملی درباره اهداف شخصی اش هم تاکید کرد: این ششمین تجربه جام جهانی من به عنوان سرمربی و بازیکن خواهد بود. این تجربه خوبی است.