آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۳
صفحه آخر (جهان)
۱۲

پنتاگون: هر روز 20 سرباز آمریکایی خودکشی می کنند

بیش از 45 هزار کهنه سرباز و نیروی وظیفه آمریکایی طی شش سال گذشته دست به خودکشی زده اند، که معادل 20 مرگ در هر روز است. از این رو، تعداد خودکشی های سالانه نسبت به مرگ و میر نیروهای نظامی آمریکایی در افغانستان و عراق بسیار بیشتر است.

سرویس خارجی- به گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، تازه ترین آمار پنتاگون نشان می دهد، نرخ خودکشی برای نیروهای وظیفه در تمامی شاخه های ارتش در پنج سال گذشته بیش از یک سوم افزایش یافته و در سال 2018 میلادی به ازای هر 100 هزار نیروی وظیفه 24.8 نفر دست به خودکشی زده اند. افرادی که در معرض بیشترین خطر خودکشی هستند، مردان زیر 30 سال اند.

آمار برای کهنه سربازان نیز هشداردهنده است. براساس گزارش کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا در سال 2016 میلادی کهنه سربازانی که دست به خودکشی زدند نسبت به افرادی که در ارتش خدمت نکرده بودند، یک و نیم برابر بیشتر بود. کارشناسان می گویند از سال 2005 تا 2016 میلادی نرخ خودکشی بین سنین 18 تا 34 سال نزدیک به 80 درصد افزایش داشته است. خطر خودکشی در سال اول پس از آنکه کهنه سرباز از انجام وظیفه خارج می شود، دو برابر است.

پنتاگون امسال همچنین درباره خانواده های نظامیان گزارشی تهیه و برآورد کرد که در سال 2017 میلادی خودکشی در بین همسران و بستگان پرسنل نظامی 186 مورد بوده است. مقامات توضیح زیادی درباره علت یا علل افزایش خودکشی نیروهای نظامی ارائه نکردند و مطالعات در حال انجام هستند تا شاید به پاسخی برای این مسئله دست یابند. البته نکته تکان دهنده گزارش فوق این است که مقامات پنتاگون می گویند اکثر نیروهای نظامی که با خودکشی مرده اند، بیماری روحی و روانی نداشته اند.

این خودکشی ها نه تنها به خانواده های آن سربازان آسیب می رساند، بلکه روحیه و انسجام در داخل یگان ها که عضو خود را از این طریق از دست داده اند، را متزلزل می سازد و می تواند بر استخدام نیروهای جدید تاثیر منفی بگذارد و نیروهای داوطلب را آسیب پذیر کند.