آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۳
حوادث
۱۰

دور دنیا در یک روز

شکستن سر «پیرمرد انجیل خوان» در آمریکا!

یک پیر مرد سیاه پوست آمریکایی که مشغول خواندن کتاب مقدس مسیحیان بود، مورد حمله وحشیانه یک زن قرار گرفت.

به گزارش تسنیم به نقل از دیلی میل، پیرمرد سیاه پوست 79 ساله ای که در مترو شهر «نیویورک» مشغول به خواندن انجیل برای مسافران مترو بود، توسط زنی مورد حمله وحشیانه قرار گرفت!

به گفته اورژانس مترو، سر این پیرمرد به 30 بخیه احتیاج پیدا کرده است!

شست وشوی زمین با «شلنگ بنزین» به جای آب!

روش عجیب یک مامور جایگاه بنزین در ونزوئلا مورد توجه رانندگان قرار گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، راننده ای که خودرو خود را در نزدیکی یکی از ایستگاه های پمپ بنزین پارک کرده بود، نتوانست از نظافت غیر عادی مامور ایستگاه بدون توجه چشم پوشی کند.

براساس تصاویر منتشر شده توسط این راننده در فضای مجازی، مامور ایستگاه برای نظافت و تمیزی و ضد عفونی کردن محل از شلنگ جایگاه بنزین استفاده می کند تا به جای آب با بنزین با فشار زیاد محل را نظافت نماید. 

جنایت باندهای مواد مخدر مکزیکی

6 کودک و 3 زن در جاده ای واقع در شمال مکزیک هدف حمله نیروهای کارتل مواد مخدر مکزیک قرار گرفتند و کشته شدند.

به گزارش ایسنا، تمامی این 9 قربانی از اعضای خانواده بزرگ آمریکایی «لبارون مورمون» بودند که از دهه ها قبل در شمال مکزیک و نزدیکی مرز ایالات متحده سکونت دارند. به گفته بازماندگان این حادثه، نیروهای کارتل مواد مخدر مکزیک با کمین کردن در یکی از جاده های دورافتاده این کشور به سه دستگاه خودرو تیراندازی کردند و یکی دیگر از خودروها را به آتش کشیدند.

وزیر امنیت مکزیک اعلام کرده این کارتل احتمالا کاروان خودروهای این خانواده را با باندهای تبهکار رقیب که برای به دست گرفتن کنترل منطقه نزاع دارند، اشتباه گرفته اند. این حمله در منطقه ای دورافتاده و کوهستانی اتفاق افتاده که کارتل «سینالوآ» با یک باند دیگر درگیر جنگ بوده است.

به گفته اعضای بازمانده از این خانواده، با آغاز تیراندازی ها یکی از زنان خانواده از خودرو پیاده شد و دستان خود را به نشانه تسلیم و اینکه تهدیدی وجود ندارد، تکان داد اما نیروهای کارتل این زن را از پا درآوردند.

شش کودک کشته شده در این حادثه چهار پسر و دو دختر شامل دوقلوهای هشت ماهه و کودکان 2، 10، 11 و 12 ساله بودند. در این حادثه همچنین هشت کودک زنده مانده اند و  چند نفر از جمله دو کودک 9 ماهه و چهار ساله تیر خورده و به شدت زخمی شده اند.

کارآگاهان  بیش از 200 پوکه گلوله در محل حادثه کشف کرده اند که از رگبارهای نیروهای کارتل بر جای مانده است.

در این حادثه برخی از قربانیان به صورت زنده به آتش کشیده شده و برخی دیگر بر اثر تیراندازی جان باخته اند. 

کابوس زباله ها در نیویورک

سطل های زباله در سطح شهر نیویورک تناسبی با جمعیت موجود ندارد و این موضوع باعث می شود تا نیمه های شب، ردیفی از زباله ها سراسر کوچه ها و خیابان های مناطق پرجمعیت را بگیرد.

به گزارش تسنیم، یکی از معضلاتی که در شهر نیویورک آمریکا بسیاری از مردم با آن رو به رو هستند، مسئله جمع آوری زباله ها و انباشت آنها در معابر اصلی شهر است چراکه این شهر سالانه 14 میلیون تن زباله تولید می کند که نسبت به دیگر شهر های جهان بسیار بیشتر است.

 نیویورک همچنین متراکم ترین شهر آمریکا است و خیابان های باریک و پرترافیک آن، جمع آوری تمام زباله ها را از سطح شهر با مشکل رو به رو می کند.

 نیویورکی ها، کیسه های پاره شده و پر از پوست موز، قهوه و مواد غذایی فاسد شده خود را مقابل منازلشان رها می کنند.

مشکلات مدیریت پسماند چیز جدیدی برای نیویورک نیست؛ در تاریخ این شهر تا اواسط دهه 1900 روش اصلی نیویورک برای دفع زباله ها صرفا ریختن آن به اقیانوس بود!  در حال حاضر سیستم مدیریت و جمع آوری پسماندها در نیویورک، به دو روش انجام می شود؛  زباله ها از طریق دو سیستم جداگانه، یکی عمومی و دیگری خصوصی جمع آوری می شوند.

بسیاری از کارمندان مراکز جمع آوری زباله با کمبود دستمزد و مشکلات گسترده مواجه هستند و آنها نسبت به انجام صحیح کار خود کوتاهی می کنند.

افزایش موش ها در سطح شهر نیویورک، محصول ازدیاد زباله ها در این شهر بزرگ است؛ میزان اعلام شکایت از موش ها به نهادهای شهری از تعداد تقریبی 2400 مورد در سال 2014 به تقریبا 6 هزار مورد در سال جاری رسیده است.