آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۴
اخبار کشور
۳

با حضور فرمانده سپاه انجام شد: افتتاح 700 طرح عمرانی و محرومیت زدایی از سوی سپاه

آیین افتتاح 700 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی سپاه تهران با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس درسراسر کشور برگزار شد.

سردارمحمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در آئین افتتاح 700 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی سپاه تهران که روز پنج شنبه با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب و به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس درسراسر کشور در پادگان ولی عصر(عج) تهران برگزار شد، گفت: سپاه تهران 1300 گروه جهادی دارد که 600 گروه آن محله محور در تهران به خدمت رسانی به مردم می پردازند و 700 گروه در مناطق مختلف کشور خدمات ارائه می کنند.

وی اظهارداشت: در این مراسم 700 پروژه عمرانی را افتتاح کردیم و همچنین از امروز (پنج شنبه) 1000 سری جهیزیه به زوج های جوان اهدا می شود که 200 سری امروز (پنج شنبه) و تا هفته بسیج این هزار سری به دست زوج ها خواهد رسید.

فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) ادامه داد: تاکنون از سوی سپاه محمد رسول الله 35 هزار سبد کالا از ابتدای سال میان نیازمندان توزیع و 100 خانه افراد محروم و 30 مدرسه نیز بازسازی شده است.

سردار یزدی با اشاره به خدمات این سپاه در زلزله کرمانشاه، گفت: در منطقه کرمانشاه بازسازی 23 روستا به ما واگذار شد و ما باز سازی را شروع کردیم و همزمان هزار و پانصد کانکس نیز به مردم اهدا و بیش از 40 هزار بسته کمکی به مردم اهدا شد.

وی با اشاره به اقدامات سپاه در سیل اواخر سال گذشته و ابتدای سال گفت: ما از همان ابتدا سیل در شمال کشور وارد عمل شده و 150 گروه جهادی اعزام کردیم و با وقوع سیل در جنوب کشور تیم های متعددی را به منطقه اعزام و به امدادرسانی و کمک به سیل زدگان پرداختیم و 90 دستگاه مکانیزه و آمبولانس را به منطقه اعزام کردیم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تصریح کرد: در طرح 400 هزار پروژه عمرانی محرومیت زدایی سپاه و بسیج، 7 هزار طرح به سپاه تهران واگذار شد که امروز (پنج شنبه) 700 تای آنها افتتاح شد.

سردار سلامی: از هر تهدید دشمن، فرصت می سازیم

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در آیین افتتاح 700 پروژه عمرانی محرومیت زدایی سپاه تهران گفت: ما هیچ گاه نمی توانیم بجز به پیروزی به چیزی فکر کنیم، ما هیچ گاه با وجود این جوانان نمی توانیم شکست بخوریم.

وی افزود: گروه های جهادی افسران و سربازان نبرد بزرگ هستند نبردی که عزت امت و ملت ایران را نشانه گرفته است، برخی جنگ ها سرزمین را نشانه می گیرند و برخی جنگ ها فخر، هویت و شرافت را نشانه می گیرند.

فرمانده سپاه اظهار داشت: دشمن در جنگ اقتصادی و عملیات روانی عزت و عزمت و اقتدار و سربلندی ما را نشانه گرفته بود که تمام شد، گروه های جهادی هستند که همواره ایران روز است و همیشه میدان میدان کار است، شماها هستید که ملت ایران از سختی ها ساده تر عبور می کنند و به هدف بزرگ زودتر می رسند و قله های بزرگ را زودتر فتح می کنند.

به گزارش تسنیم، سرلشکر سلامی عنوان کرد: کمیت این ملت ایران کوچک نیست زیرا آنها بزرگ هستند تا زمانی که خیرین هستند و شادی ها را تقسیم می کنند این شادی ها زیاد و مشکلات کاهش می یابند، شان مردم داشتن زندگی شادتر و خوب است.

وی اضافه کرد: به دشمنان می گوییم از هر تهدیدی که بسازید فرصت می سازیم هر هدفی را دنبال کنید ما ناکامتان می کنیم، شما یادگرفته اید که از ما شکست بخورید و ما هم آموخته ایم که پیروز شویم.