آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۹۶۲۷
سیاسی
۲

خبر

با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد؛ انتصاب نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری

حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام حاج شیخ محمدباقر لائینی را به نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب کردند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ محمدباقر لائینی دامت افاضاته

در پی استعفای جناب حجت الاسلام آقای طبرسی دامت افاضاته و با تشکر فراوان از زحمات و خدمات ایشان در سال های متمادی، جنابعالی را که بحمدالله از سوابق روشن و صلاحیت لازم برخوردار می باشید به نمایندگی خود در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب می کنم.

استان مازندران در شمار برجسته ترین استان های کشور از جنبه های مادی و معنوی است و مردم عزیز و مومن و انقلابی آن در آزمون های متعدد در نظام جمهوری اسلامی مفتخر و سربلند ظاهر شده اند. جنابعالی با توجه به سابقه حضور و خدمت در آن استان با برجستگی های جوانان فداکار و مردمان پر انگیزه و وفادار آن آشنایید. لازم است این برجستگی ها تقویت و تثبیت و بزرگ داشته شود و در این راه از علمای دین و فرزانگان حوزه و دانشگاه یاری گرفته شود.

تقویت جریان انقلابی و جوانان مومن و روی گشاده و دست مهربان با همه  قشرهای مردم توصیه  موکد اینجانب است. توفیقات شما را از خداوند مسئلت می کنم.

سیدعلی خامنه ای

14 آبان 1398

آیت الله مجتهدشبستری: طبق برجام، چاره ای جز کاهش تعهدات نداشتیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طبق برجام، چاره ای جز کاهش تعهدات نداشتیم.آیت الله محسن مجتهدشبستری در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره گام چهارم ایران در کاهش تعهدات برجامی، گفت: همان طور که دولت اعلام کرده بود اگر از طرف اروپایی ها شاهد اقدام مثبتی نباشیم باید گام چهارم برداشته شود که همین کار را هم انجام دادیم.وی با بیان اینکه در مقابل بدعهدی ها باید ایستاد، ادامه داد: غربی ها نقض عهد کردند و طبق توافق نامه برجام، چاره ای جز کاهش تعهدات نداشتیم.مجتهدشبستری درباره عادی سازی روابط رژیم بحرین با رژیم غاصب صهیونیستی گفت: وضعیت آل خلیفه در حمایت از صهیونیست ها کاملا مشخص است.

در ماهشهر؛ پدافند هوایی ارتش یک پهپاد متجاوز را سرنگون کرد

پدافند هوایی ارتش یک فروند پهپاد ناشناس را در بندر ماهشهر مورد اصابت قرار داد.به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، پدافند هوایی ارتش یک فروند پهپاد متجاوز خارجی را در بندر ماهشهر مورد اصابت قرار داد.فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در این رابطه گفت: بامداد روز جمعه یک فروند پهپاد متجاوز توسط سامانه های بومی نیروی پدافند هوایی ارتش مستقر در منطقه عمومی ماهشهر تحت هدایت شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی کشور منهدم شد.امیر علیرضا صباحی فرد، تصریح کرد: این اقدام قاطع و شلیک موشک در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی کشورمان بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.وی تاکید کرد: ما بارها اخطار داده ایم که شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور با آمادگی کامل، قاطعانه با هرگونه تجاوز به حریم هوایی کشور پاسخ خواهد داد.