آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۶
بازار دیجیتال
۱۷

روی خط

500 هزار شکایت از مبالغ خدمات ارزش افزوده

مهر : وزیر ارتباطات از ثبت 500 هزار شکایت توسط کاربران به دلیل مغایرت در مبالغ پرداختی خدمات ارزش افزوده تلفن همراه خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام گفت: سوءاستفاده و دست کردن در جیب ضعیف ترین قشرهای جامعه، سنگدلی می خواهد.

همه تلاش های ما در راستای ساماندهی این فضا صورت گرفته است. وی با اشاره به اینکه در راستای شفاف سازی و اطلاع مردم از مبالغی که طی 3 سال برای خدمات ارزش افزوده موبایل پرداخت کردند، کد دستوری #6*800* را به مردم معرفی کردیم، افزود: تاکنون بیش از سه و نیم میلیون نفر از ما استعلام کرده اند و نزدیک به 500 هزار شکایت از استان های مختلف برای خدمات ارزش افزوده ثبت شده است.  وزیر ارتباطات ادامه داد: طبیعتا ما این شکایت ها را پیگیری می کنیم که به سرانجام برسانیم و تلاش می کنیم بعد از ارجاع این پرونده ها به دستگاه قضایی و صدور احکام لازم، منابعی را که از جیب مردم رفته بازگردانیم.   آذری جهرمی با بیان اینکه امکان ثبت شکایت از سامانه 8007 برای کاربران وجود دارد، از همه مردم خواست با استعلام از این کد دستوری از مبالغ ارزش افزوده خود آگاهی یابند و بدانند چه میزان از این مبالغ با اراده و چه میزان خارج از اراده به دلیل عضویت در این خدمات، از حساب آنها کسر شده است. وی گفت: ما این شکایت ها را به قوه قضائیه ارسال می کنیم و با صدور حکم لازم، امیدواریم بتوانیم این مبالغ را به مردم بازگردانیم.  وزیر ارتباطات با بیان اینکه شرکت های «وس» اظهار داشته اند که 13 هزار میلیارد تومان از این بازار درآمد داشتند گفت: برای پایان دادن به این کلاهبرداری ها، مصوباتی داریم که تا یک تا دو هفته آینده به سرانجام می رسد.

چین در حال توسعه شبکه 6G

ایسنا : به نظر می رسد چین توسعه شبکه 6G را در دستور کار خود قرار داده است. با اینکه در طول سال های اخیر شرکت های مخابراتی و اپراتورهای مختلف در زمینه توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه 5G در رقابت تنگاتنگی به سر می برند حالا به نظر می رسد چین قصد دارد از سایر کشورها که هم اکنون در حال توسعه شبکه 5G هستند سبقت گرفته و گوی رقابت را از آنها برباید تا به این ترتیب بتواند در راه اندازی فناوری های مربوط به شبکه 6G پیشتاز باشد. چین که در سال های اخیر به شدت در توسعه و برقراری فناوری های نوین و پیشرفته مخابراتی نسبت به سایر کشورهای جهان پیشگام بوده و میزبان غول های تکنولوژی و اپراتورهای فعال همچون هوآوی بوده است، حالا با پشتیبانی از شرکت های فعال در این حوزه در نظر دارد که به نسل بعدی شبکه اینترنت همراه نیز بیندیشد و در صورت لزوم به توسعه زیرساخت های مربوط به آن بپردازد. شبکه سی ان بی سی در گزارشی از برنامه های چین درخصوص آغاز رسمی تحقیقات و توسعه شبکه های اینترنت همراه 6G خبر داده است.