آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۴
اخبار کشور
۳

اخبار ادبی و هنری

برخورد انقلابی و قابل تحسین دادستانی با مراکز مروج فساد

دادستانی با پلمب بخش بولینگ باشگاه انقلاب تهران، برخورد با مراکز مروج فساد و اباحه گری را به طور جدی تری آغاز کرد.

در پی انتشار تصاویر و فیلم هایی درخصوص عدم رعایت موازین شرعی و قانونی در بخش بولینگ باشگاه انقلاب، مدیران این بخش بازداشت و بولینگ باشگاه انقلاب نیز پلمب شد.

ازجمله مسائلی که در بولینگ باشگاه انقلاب رخ داده بود می توان به کشف حجاب کامل و پوشش بسیار زننده برخی از زنان، پخش موسیقی بسیار مبتذل با حضور خوانندگان زیرزمینی و... اشاره کرد.

متاسفانه به خاطر رهاسازی و کوتاهی وزارت ورزش و جوانان در نظارت بر مراکز فرهنگی ورزشی، برخی از این مراکز سوءاستفاده کرده و فضایی برای قانون شکنی و ترویج اباحه گری ایجاد کرده اند که امید است دستگاه های مسئول به آنها نیز بپردازند.

رئیس رسانه ملی: دشمنان در جنگ رسانه ای ناکام ماندند

رئیس صداوسیما گفت: صدها شبکه ماهواره ای و هزاران شبکه اجتماعی و سایت های اینترنتی به جان افکار عمومی افتاده اند ودر این میان نیروی قوی وتعیین کننده ای که درمقابل دشمن ایستاده وبا کمک نخبگان کشور ازحریم هویت وفرهنگ ملت ایران دفاع می کند رسانه ملی است.

به گزارش خبرنگار کیهان، علی عسکری در مراسم آغاز به کار رسمی پخش سیستم اچ دی سیمای مرکز صداوسیمای خراسان رضوی و بهره برداری از 205 طرح فنی این مرکز بابیان مطلب فوق تاکید کرد جدی ترین محور وراهبرد دشمن، جنگ رسانه ای بود ولی نتوانستند زهر خودرا بریزند. و سرداران و سربازان رسانه ای صداوسیما دربرابر فتنه آمریکایی ها و صهیونیست ها مقاومت کردند.

رئیس رسانه ملی تهدیدات دشمن علیه کشورمان را«رسانه پایه» خواند وبا تاکید براهمیت اقدامات صداوسیمای مراکز استان ها اظهارداشت دشمنان ما برای تخریب اقتصاد کشور کمر همت بسته اند و این جنگ اقتصادی دشمن درصورتی موثر است که بتواند در عرصه جنگ روانی اثرگذار باشد و مقاومت مردم را سست و تخریب کند.

وی افزود: خوشبختانه صدا سیما موفق شده با برنامه های هوشمندانه و بصیرت افزا روحیه مقاومت وایستادگی مردم را تقویت وفتنه های دشمن را دراین زمینه شناسایی و خنثی کند.

رئیس رسانه ملی تاکیدکرد: تحت دیدگاه های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، مقاومت دربرابر نظام سلطه در داخل کشور و میان همفکران ما در منطقه تقویت شده است و به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران قدرتی منطقه ای و جهانی است.

عصبانیت خواننده کاباره ای از کیهان

خواننده کاباره ای و فراری، نسبت به خبر انتقادی روزنامه کیهان نسبت به ثبت نام وی در پایگاه تاریخ نگاری سازمان سینمایی عکس العمل نشان داد.

شبکه وابسته به دولت انگلیس، بی بی سی در گزارش تحلیلی خبری بعدازظهر روز جمعه 17 آبان خود از خواننده فراری و کاباره ای، فایقه آتشین معروف به گوگوش نقل قول کرد که وی از خبر روز هشتم آبان کیهان در انتقاد از سازمان سینمایی به خاطر ثبت نام دو عنصر فاسد سینمای قبل از انقلاب (گوگوش و بهروز وثوقی) در پایگاه تاریخ نگاری سینما عصبانی شده است.

بی بی سی همچنین در این برنامه با پخش تصاویری از یک فیلم فارسی مستهجن قبل از انقلاب با بازی این دو عنصر فاسد و پخش مراسم یادبود یکی از هنرپیشه های قبل از انقلاب در تهران نسبت به عناصر فراری سینمای قبل از انقلاب اظهار لطف کرده و ازآنها تقدیر کرد و اقدام سازمان سینمایی را به خاطر درج نام آنها در پایگاه تاریخ نگاری این سازمان مورد تقدیر قرار داد.

رویای ایرانی در جشنواره عمار

دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار فراخوان خود را منتشر کرد. «رویای ایرانی» موضوع جدید این جشنواره است.

دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار دی ماه سال جاری آغاز می شود. همه آثاری که دارای رویکرد همسو با مبانی انقلاب اسلامی باشند با هر موضوعی می توانند در بخش رقابتی جشنواره شرکت کنند.

موضوعات «رویای ایرانی»، «پایش و پالایش اجتماعی»، «حافظه ملی»، «فتنه سال 88»، «مقاومت جهانی»، «همت مومنانه» و«ملت قهرمان» به عنوان اولویت های مدنظر جشنواره پیشنهاد می شوند.

در این دوره، علاقه مندان می توانند آثار خود را در بخش های فیلم (مستند، داستانی، پویانمایی، فیلم های مردمی، برنامه های تلویزیونی، نماهنگ، فیلمنامه، لوح نگار و نقدها و مقالات سینمایی) در جشنواره شرکت دهند.

افراد لازم است تولیداتی را که متناسب با موضوعات و قالب های جشنواره هستند، ضمن ثبت نام در تارنمای جشنواره (Fanoos.AmmarFilm.ir)، به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.

مهلت ثبت نام آثار حداکثر تا تاریخ 5 آذر و ارسال اثر به دبیرخانه حداکثر تا 7 آذر است.

وظیفه امروز هنرمندان در قبال شهیدان

رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری مراسم پاسداشت شهدای هنرمند را اقدامی موثر و اثربخش دانست.

حسین حاجی، رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به دلیل چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج می بایست کاری در خور شهدا، این سرمایه های گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که نقش اساسی و حق بزرگی در استقرار نظام دارند انجام می پذیرفت و درآستانه دهه پنجم انقلاب می بایست باهدف بسط و اشاعه تفکر و آرمان این طیف از شهدای عزیزمان که هنرمند بوده اند نیز اقدامی ویژه انجام می پذیرفت.

وی افزود: درجامعه هر طیف، جریان و صنفی بایست درحد توان و ظرفیت خود درخصوص تجلیل از شهدا و نسل ماندگار دفاع مقدس اقدامی را انجام دهد و ما نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی امورفرهنگی و هنری هستیم باقشر مرجع و موثری به نام هنرمند سروکار داریم که به دلیل همین مرجع بودن هنرمندان و برقراری ارتباط خلاقانه با مخاطبانشان بسیارمورد اهمیت هستند.

دکترحاجی در خصوص رسالت ویژه هنرمندان در انتقال مفاهیم و معارف شهدای دفاع مقدس نیز گفت: هنرمندان به دلیل برخورداری ازموهبت الهی و ودیعه گرانبهای هنر برای ترویج و انتشار ارزش های معنوی شهدا بهترین گزینه هستند و می توانند ارزش های متعالی شهدا، حماسه سازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را با قول و بیان هنرمندانه خویش ثبت و ضبط کنند و برای همیشه جاودان سازند.

دکتر حاجی گفت: این برنامه توسط سازمان بسیج هنرمندان کشور طراحی شده که واقعا اقدامی اثر بخش و کارا در عرصه فرهنگی و هنری کشور است.وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج این وزارتخانه نیز بانظر بسیار مساعد و دستور جناب آقای دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با همه توان و امکانات مادی و معنوی در برگزاری این پاسداشت از شهدای هنرمند حضوری موثر خواهد داشت.

مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان «شاهدان شیدایی» بیست و هفتم آبان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری باحضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار خواهد شد.