آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۶
خبر
۸

خبر

با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد: انتصاب نماینده ولی فقیه در استان مازندران

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری : حضرت آیت الله خامنه ای در حکمی حجت الاسلام حاج شیخ محمدباقر لائینی را به نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ محمدباقر لائینی دامت افاضاته، در پی استعفای جناب حجت الاسلام آقای طبرسی دامت افاضاته و با تشکر فراوان از زحمات و خدمات ایشان در سال های متمادی، جنابعالی را که بحمدالله از سوابق روشن و صلاحیت لازم برخوردار می باشید به نمایندگی خود در استان مازندران و امامت جمعه ساری منصوب می کنم.استان مازندران در شمار برجسته ترین استان های کشور از جنبه های مادی و معنوی است و مردم عزیز و مومن و انقلابی آن در آزمون های متعدد در نظام جمهوری اسلامی مفتخر و سربلند ظاهر شده اند. جنابعالی با توجه به سابقه حضور و خدمت در آن استان با برجستگی های جوانان فداکار و مردمان پرانگیزه و وفادار آن آشنا هستید. لازم است این برجستگی ها تقویت و تثبیت و بزرگ داشته شود و در این راه از علمای دین و فرزانگان حوزه و دانشگاه یاری گرفته شود.تقویت جریان انقلابی و جوانان مومن و روی گشاده و دست مهربان با همه قشرهای مردم توصیه موکد اینجانب است. توفیقات شما را از خداوند مسالت می کنم.

رئیس جمهوری به کرمان می رود

باشگاه خبرنگاران جوان : رئیس جمهور در ادامه سفر های استانی خود، هفته آتی به استان های یزد و کرمان سفر می کند. علی اصغر احمدی، معاون هماهنگی امور استان های دفتر ریاست جمهوری اظهار کرد: روز دوشنبه 20 آبان رئیس جمهور در قالب کاروان تدبیر و امید به استان کرمان می روند و پس از ورود به فرودگاه رفسنجان در استادیوم تختی شهر رفسنجان دیدار مردمی خواهند داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبرداد: پاسخ دولت به پرسش اعضای مجمع درمورد FATF

خبرآنلاین : دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دولت پاسخ سوالات اعضای مجمع درباره FATF را داده است، گفت: نتیجه بعد از بررسی پاسخ دولت و تشخیص مصلحت امور توسط اعضا اعلام می شود.محسن رضایی، درگفت وگو با راه دانا درباره روند بررسی لوایح FATF گفت: اعضای مجمع تشخیص اعضای تحصیلکرده و نخبه ای هستند که غالبا در اداره کشور تجارب بالایی دارند، دولت چند روزی است که پاسخ سوالات مجمع تشخیص را داده است. سوالات را بین اعضا تقسیم کرده ایم. ان شاءالله بعد از مطالعه اعضا در هفته های آینده ما جلسات را ادامه می دهیم.

امام جمعه موقت تهران: مسوولان در انتظار مذاکره مجدد نمانند

ایسنا : خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد که مردم ایران با همه وجود روز 13 آبان در بیش از هزار شهر حضور یافته و در مساله مذاکره با آمریکا را برای همیشه بستند. کاظم صدیقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه هیچ دیوانه ای به سراغ مذاکره مجدد با آمریکا نمی رود، گفت: چرا عده ای مجددا حرف مذاکره را می زنند. مردم ایران با همه وجود خود در روز 13 آبان در بیش از هزار شهر به میدان آمدند و در مساله مذاکره با آمریکا را برای همیشه بستند. همچنین به گزارش «ایرنا» وی افزود: مسوولان در انتظار مذاکره مجدد نمانند.وی در ادامه با اشاره به اینکه مایه تاسف است که عده ای هنوز مساله FATF را به میان می کشند، گفت: عده ای گاهی دروغ می گویند که سران قوا در این زمینه توافق کردند و به بیت این ماجرا را مرتبط کردند؛ اما در نهایت تکذیب شد. آیا مساله برجام عبرت نیست و می خواهند تحریم ها را بیشتر کنند و مردم را در فشار بیشتر قرار دهند؟وی در پایان تاکید کرد: حرف من این است که «بس کنید» و به ملت تکیه کرده و کمر ببندید جهادگرانه از مردم کمک بگیرید تا مشکلات حل شود. نیازی به این ذلت ها نیست.

رکورد شرکت در آزمون های تخصصی شکسته شد: ثبت نام بیش از 100 هزار حقوق خوانده در آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه

دنیای اقتصاد : 107 هزار حقوق خوانده در آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه ثبت نام کردند. این بیشترین تعداد شرکت در آزمون های تخصصی است. این آزمون قرار است در تاریخ 29 آذر 1398 برگزار شود. به گزارش «ایسنا» بهادری، رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه، با انتشار توییتی از شرکت 107 هزار داوطلب در آزمون وکالت این مرکز خبر داد.

امسال برای اولین بار آزمون به صورت یکپارچه در سراسر کشور برگزار می شود و جایابی داوطلبان پذیرفته شده بعد از آزمون صورت می گیرد.رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه پیش تر تاکید کرده بود که در این آزمون تلاش می شود افراد دارای صلاحیت پذیرفته شوند و در رویکرد جدید مرکز وکلای قوه قضائیه، سواد، شایستگی و مهارت حرف اول را برای احراز صلاحیت می زند.

همزمان با اعلام برگزاری این آزمون، برخی کانون های وکلای دادگستری مخالفت خود را با جذب وکیل از سوی این مرکز اعلام کردند و خواستار جلوگیری از برگزاری آزمون شدند.

حالا استقبال بیش از صدهزارنفری داوطلبان از این آزمون، پاسخ محکمی به این انحصار طلبی کانون های وکلا بود.

ادامه تحقیقات تکمیلی درپرونده سیف و عراقچی

فارس : غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه سه شنبه هفته گذشته دریک نشست خبری در مورد ادامه رسیدگی به پرونده زم گفت: تحقیقات مفصل و مستندات فراواتی به دست آمده است از ارتباطات وی با سرویس های بیگانه که محرز شده و نحوه ارتباط مشخص و وجوه اخذ شده، احصا شده است. اسماعیلی گفت: سرکردگی وی برای خیلی از شبکه های ماهواره ای و شبکه های خبری برون مرزی محرز شده است. سخنگوی قوه قضائیه در مورد پرونده معروف به دختر آبی نیز گفت: اقدامات موثر را صنف های مرتبط انجام ندادند؛ البته پرونده ای در دادسرای عمومی تشکیل شده و برخی احضار و تحقیقات انجام شده است.غلامحسین اسماعیلی درباره پرونده سیف و عراقچی نیز گفت: پرونده چون نیازمند تحقیقات تکمیلی بوده و دادگاه برای اینکه بتواند با جامعیت تصمیم بگیرد مقرر کرده بخش های دارای نقص در پرونده و ادعاهایی که در مورد مصوبات قانونی و دستورات از مقامات بالا و میزان ارز شده بود، تحقیقات تکمیلی انجام گیرد.

فرمانده سپاه: چیزی با نام بحران درکشور وجود ندارد

دنیای اقتصاد : سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه ملت ایران عملیات روانی دشمن را مچاله کرده است، گفت: دیگر هیچ فردی در ایران پژواک صدای بیگانه نیست. فرمانده کل سپاه روز پنج شنبه در مراسم صبحگاه واحدهای نمونه پاسداران و بسیجیان سپاه تهران بزرگ گفت: امروز در خیابان های کشور های به ظاهر پیشرفته مشکل، مساله و بحران دیده می شود، اما در ایران چیزی با این نام وجود ندارد؛ پس سیاست شکست دادن ما در عرصه اقتصادی با شکست روبه رو شده است واین موضوعی است که دشمن هم از آن اطلاع دارد. به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: آرزوی آنها این بود که اقتصاد کشور ما فلج شود؛ اما امروز می بینید که این کشور بهتر از کشور های پیشرفته در حال ساخته شدن است. وی درادامه گفت: سپاه تهران بزرگ حافظان عزت وامنیت و آرامش مردم در تهران هستند. تهران ام القری است. قلب انقلاب اسلامی است. تهران نقطه کنونی عزت و شرف ایران عزیز و بلکه جهان اسلام است.