آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۶
خبر
۸

سایه روشن

حذف لاریجانی از لیست انتخاباتی قم

فارس نوشت : احمد امیر آبادی، نماینده مردم قم در مجلس گفت: لیست اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس یازدهم با امیرآبادی، ذوالنوری و زاکانی بسته شد و شورای اصولگرایان قم در تهیه این لیست رزومه ای از علی لاریجانی نخواست و البته وی نیز رزومه ای ارائه نکرد و نام وی در بین 12 نفری که از آنها صحبت به میان آمد وجود نداشت. وی افزود: در رای گیری علیرضا زاکانی بیشترین رای را کسب کرد و به عنوان نفر سوم لیست اصولگرایان قم در انتخابات مجلس یازدهم انتخاب شد.

زاکانی ازقم کاندیدا می شود

ازسوی دیگر سید محمدصادق کاظمی، عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس این خبر را که علیرضا زاکانی تصمیم گرفته است در انتخابات مجلس یازدهم از قم کاندیدا شود، تایید کرد.

هشدار ایمانی نسبت به خطر رشد پوپولیسم

در خبری دیگر ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگو با خبرآنلاین با هشدار به سیاسیون مبنی بر لزوم جدی گرفتن خطر پوپولیسم گفت: در مجموع باید گفت که موضوع رشد پوپولیسم یکی از خطرات اصلی انتخابات اسفندماه مجلس و حتی انتخابات آتی است. بنابر شرایط ویژه ای که در عرصه های سیاسی و اقتصادی کشور وجود دارد، امکان ظهور و بروز پوپولیست ها در انتخابات وجود دارد. او با تاکید بر اینکه خطر واقعی در حوزه های انتخاباتی کوچک تر نهفته است، تاکید کرد: از این حوزه ها ممکن است افرادی به پیروزی در انتخابات برسند که هیچ گونه سابقه سیاسی و مدیریتی روشنی در کشور نداشته باشند و صرفا با برخی از شعارهای عامه پسند و با توجه به غیبت جریان های سیاسی اصلی کشور در این حوزه ها، موفق به کسب آرا شوند.

عیادت واعظی از آیت الله حسینی بوشهری

ایسنا نوشت : محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری عصر پنج شنبه به نمایندگی از رئیس جمهور با حضور در یکی از بیمارستان های تهران از آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور و امام جمعه قم عیادت کرد.

مخالفت علم الهدی با طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات

انتخاب نوشت : سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد درخطبه های نماز جمعه این شهر گفت: این طرحی که در مجلس مطرح شده مبنی بر منع پخش اعترافات، ضد شفافیت است. شخصی که محور رسانه های ضد انقلاب بوده و سپاه این را گرفته است. حالا یک عنصر این چنینی اگر آمد افشاگری کرد و عناصر خبررسانش را اعلام کرد، مردم نفهمند؟ حالا اگر این خائن در دستگاه های ما نفوذ کند، مردم خائن شناس نباشند؟ پس این عدم شفافیت باعث خواهد شد برای مردم ما مسائل روشن نشود.

گفت وگو با یکی دیگر از متهمان ترور دانشمندان هسته ای

ایلنا نوشت : محمود صادقی، نماینده تهران درباره اعلام وصول «طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات از اشخاص از صداوسیما و رسانه های گروهی» گفت: پس از ماجرای مازیار ابراهیمی و سایر پرونده های متهمان ترور دانشمندان هسته ای از وزیر محترم مربوطه درخواست کردیم در کمیسیون حاضر شوند و توضیحاتی را در این خصوص ارائه دهند، ایشان آمدند توضیحاتی دادند؛ اما ما قانع نشدیم.

صادقی درگفت وگو با «ایلنا» بابیان اینکه به دنبال سایر متهمان هم بودم که یکی از آنها را پیدا کردم، افزود: جلسه ای در شهریور ماه با حضور نایب رئیس و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و تنی چند از نمایندگان تهران برگزار کردیم. وی با اشاره به اینکه فرد حضور یافته در جلسه مجلس بی گناه بود و بر اساس اعتراف دیگران دستگیر شده بود، گفت: شخصی که ما با او جلسه مذکور را برگزار کردیم برای اعتراف به تلویزیون نیامده بود؛ اما در جریان همه امور بود، وی بر اساس اقاریر غیر واقعی و داستان سرایی یکی دیگر از متهمان دستگیر شده بود که در یک دفتر حمل و نقل کار می کرد. وی با بیان اینکه وزیر و مابقی مسوولان وزارت اطلاعات قول دادند در این باره اطلاعات کامل را به ما بدهند، اظهار کرد: حساسیت ما روی این است که اعترافات تحت فشار وزارتخانه اخذ شده است یا خیر؟در سوال های 10 گانه هم مطرح کردیم که اعترافات تحت چه شرایطی گرفته شده است؟

احتمال خروج اعتماد ملی از یک شورا

ایسنا نوشت : روز پنج شنبه جلسه هیات اجرایی حزب اعتماد ملی برگزار شد و در این جلسه با توجه به تصویب طرح سرا (رای سنجی اصلاح طلبان) در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، به کمیته تعامل حزب ماموریت داده شد تا موضوع خروج حزب اعتمادملی از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان را در نخستین جلسه کمیته، مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.با مصوبه هیات اجرایی، اسماعیل گرامی مقدم، رئیس کمیته تعامل حزب اعتماد ملی موظف شد با تشکیل جلسه فوق العاده کمیته تعامل، موضوع بررسی خروج اعتماد ملی از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان را در دستور قرار دهد.