آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۴
اقتصادی
۴

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر: ثبات قیمت در بازار طلا ادامه خواهد داشت

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه پیش بینی می شود که در روزهای آینده ثبات نسبی وجود داشته باشد؛ گفت: قیمت ارز نیز از سوی بانک مرکزی تحت کنترل است.

محمد کشتی آرای در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا، اظهار داشت: در مجموع از ابتدای هفته تا روزهای پایانی هفته، سیر قیمت ها صعودی بود به این معنا که قیمت سکه و طلا در حدود 40 هزار تومان افزایش داشت اما در روز پایانی هفته (پنجشنبه) قیمت های جهانی کاهش یافت و باعث شد که قیمت سکه  و طلا کاهش و سکه به زیر چهار میلیون تومان برسد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: از ابتدای هفته تا اواسط هفته قیمت سکه حدود 40 هزار تومان افزایش و در روزهای پایانی هفته این 40 هزار تومان کاهش پیدا کرد و مجدد به سطح قیمت های هفته گذشته بازگشت.

وی افزود: علاوه بر این با توجه به اتمام ماه صفر و آغاز مجدد مراسمات جشن، تقاضا مجدد افزایش یافت، اما تقاضا باعث نشد که قیمت سکه و طلا افزایش داشته باشد و به نظر می رسد که همین تداوم ثبات قیمت وجود داشته باشد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران پیش بینی کرد: از سوی دیگر با توجه به روند کاهش قیمت جهانی طلا پیش بینی می شود که در روزهای آینده ثبات نسبی وجود داشته باشد؛ ضمن اینکه قیمت ارز نیز از سوی بانک مرکزی تحت کنترل است.

گفتنی است، قیمت سکه در ابتدای هفته مجددا به رقم چهار میلیون رسید و در همین حدود نوسان می کرد اما در پایان هفته قیمتی در حدود سه میلیون و 990 هزار تومان داشت که حاکی از ثبات نسبی قیمت سکه در بازار طی هفته گذشته داشته و سخنان نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران را تایید می کند.

البته قیمت دلار در این هفته اندکی افزایش داشت و از 11 هزار و 250 تومان در روز شنبه به حدود 11 هزار 340 تومان در پایان هفته رسید؛ به عبارتی طی هفته گذشته نزدیک به 100 تومان به نرخ ارز اضافه شده است. با توجه به اینکه آرامش به بازار برگشته و دامنه نوسانات خیلی کم شده به نظر می رسد شاهد ادامه ثبات خواهیم بود.