آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۵۰۵
هنر و ادبیات
۹
خبرنامه

از حضور «مایکل مدسن» در یک فیلم ایرانی تا ساخت موزه ای برای «پیکاسو»

داستین هافمن برای یک فیلم اولی بازی می کند

«مایکل مدسن» در یک فیلم ایرانی

«مایکل مدسن» در فیلم «ستاره بازی» هاتف علیمردانی بازی می کند. «مایکل مدسن» که در فیلم های مختلفی به کارگردانی کوئنتین تارانتینو بازی کرده به فیلم «ستاره بازی» به کارگردانی هاتف علیمردانی و تهیه کنندگی علی سرتیپی پیوست. پیش تر فرهاد اصلانی به عنوان نقش اول فیلم قرارداد خود را با این پروژه قطعی کرده بود. «ستاره بازی» به عنوان محصول مشترک ایران و کانادا در ماه نوامبر و دسامبر (پاییز امسال) در امریکا و کانادا فیلمبرداری خواهد شد. چند بازیگر دیگر هالیوود نیز در این فیلم به ایفای نقش خواهند پرداخت.

داستین هافمن و همکاری با یک فیلم اولی

بازیگر سرشناس هالیوود در فیلم بعدی اش برای اولین فیلم یک کارگردان، جلوی دوربین می رود. به گزارش مهر و به نقل از ددلاین، بازیگر سریال «تئوری بیگ بنگ» در اولین تجربه کارگردانی اش از بازی داستین هافمن بهره می گیرد. ماییم بیالیک که ایفاگر نقش «ایمی» در سریال «تئوری بیگ بنگ» بود، اولین فیلمش را با نام «آنقدر که ما را بیمار کردند» کارگردانی می کند. او قرار است در این فیلم از داستین هافمن بهره بگیرد. کندیس برگن، اولیویا ترلبی و سایمون هلبرگ از دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود. بیالیک که فیلمنامه این کمدی-درام را هم خودش نوشته داستانش را با تمرکز بر مادری طلاق گرفته و موفق روایت می کند که سعی دارد تا خانواده اش را که در حومه شهر زندگی می کنند در کنار هم نگه دارد. این در حالی است که همه در انتظار یک وداع نهایی هستند. این پروژه را آن کلمنتس و اش کریستین به عنوان تهیه کننده در دست تولید دارد.

ساخت موزه ای برای «پیکاسو» و «جاکومتی» در چین

«آلبرتو جاکومتی» مجسمه ساز مشهور و «پابلو پیکاسو» هنرمند اسپانیایی برجسته که به عنوان دو نفر از مهم ترین هنرمندان اروپا شناخته می شوند از سال 2020 موزه ای مشترک در پکن خواهند داشت. به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، موزه ملی پیکاسو در پاریس و بنیاد «جاکومتی» با همکاری یکدیگر مدیریت موسسه جدید این هنرمندان را دست کم برای پنج سال اول یعنی از ژوئن 2020 تا ژوئن 2025 برعهده خواهند داشت. پس از این مدت اداره این موزه به دست مقامات چینی انجام خواهد شد. قرار است این موسسه هر ساله چهار نمایشگاه را برگزار کند. مسوولان ساخت این موزه جدید در بیانیه ای اعلام کردند: «پروژه ساخت این موزه فرصتی استثنایی برای نمایش آثار دو نفر از بزرگ ترین هنرمندان قرن بیستم برای مردم چین است.» چین پس از بریتانیا و ایالات متحده سومین بازار بزرگ جهان در عرصه هنر محسوب می شود و پس از برگزاری نمایشگاهی از آثار «پیکاسو» در مرکز هنر معاصر در طول تابستان گذشته که با استقبال بسیار زیاد مردم چین همراه بود، میزان علاقه مندی مردم این کشور به «پیکاسو» مشخص شد.