آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۶
سیاست گذاری
۶

خارج از معمول

افت فروش 25 تا 40 درصدی صنایع دستی

تسنیم : رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی از افت فروش 25 تا 40 درصدی صنایع دستی در یک سال گذشته و تعطیلی حداقل یک چهارم مغازه های فروش این صنایع طی این مدت خبر داد. سیدمحمد عبداللهی با اشاره به افت توان خرید در یک سال گذشته و مشکلات ناشی از آن برای صنایع دستی اظهار کرد: طبیعی است که به دنبال اتفاقات سال گذشته، توان خرید مردم کاهش داشته و از سوی دیگر نیز مواد اولیه مورد نیاز در صنایع دستی گران شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی افزود: به دنبال این دو اتفاق، سازندگان صنایع دستی سعی کردند دستمزدشان را به حداقل ممکن برسانند تا بتوانند بازار محصولات تولیدی شان را حفظ کنند اما متاسفانه در طول این مدت شاهد افت شدید فروش صنایع دستی بودیم چراکه عمدتا، اقلام غیرضروری از سبد خرید مردم تا حد زیادی حذف شده است و صنایع دستی نیز از این موضوع مستثنی نبود. وی ادامه داد: نکته تاسف برانگیز آنجاست که قشر جوانی که در این بخش مشغول فعالیت بودند، بیش از دیگران متضرر شدند چراکه توان مالی آنها محدود بوده و در چنین شرایطی امکان ادامه فعالیت ندارند.

چرا مصرف ماهی در اصفهان کم است؟

ایرنا : ماهی یکی از موادغذایی باارزش و از نظر پزشکان وجود آن در سبد تغذیه مردم ضروری است اما میزان مصرف آن به ویژه در استان اصفهان نصف سرانه جهانی است. سرانه مصرف سالانه ماهی در جهان 22 کیلوگرم است که این میزان در کشورهای توسعه یافته بین 30 تا 35 کیلوگرم و در ژاپن به بیش از 70 کیلوگرم در سال می رسد. سرانه مصرف ماهی در کشورمان 11 کیلو و 200 گرم و در استان اصفهان حدود 10 کیلوگرم است.

کارشناسان و مسوولان دلایل بسیاری را برای پایین بودن مصرف ماهی در کشورمان عنوان کرده اند که از مهم ترین آن می توان به فرهنگ تغذیه اشاره کرد. به گفته مسوولان، سرانه مصرف انواع ماهی در استان اصفهان از 2 کیلوگرم در سال 74 به حدود 10 کیلوگرم در سال جاری افزایش یافت که گویای پنج برابر شدن آن در بیش از 2 دهه گذشته است. با این حال اصفهان یکی از استان هایی است که در رتبه های پایین مصرف ماهی قرار دارد به طوری که آخرین آمار از فرهنگ رفتاری مردم این خطه نشان می دهد که آنها در مصرف ماهی در جایگاه چندان خوبی نیستند. براساس نتایج طرح آمارگیری از فعالیت ها و رفتارهای فرهنگی مردم که در سال 96 انجام شد، بررسی مصرف ماهی در افراد 15 ساله و بیشتر در هفته نشان می دهد که مطابق انتظار، استان های حاشیه دریا مانند هرمزگان (95 درصد)، گیلان، خوزستان و مازندران در مقایسه با سایر استان ها مصرف بیشتری دارند. وضعیت اصفهان در این شاخص با 72 درصد سهم افراد مصرف کننده در سطح مطلوبی نیست و رتبه چهاردهم کشور را دارد.