آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۶
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

فروش هزار میلیارد تومانی بیمه ملت طی 7 ماه اول امسال

گروه بنگاه ها : مراسم گرامیداشت شانزدهمین سالروز تاسیس شرکت بیمه ملت با حضور مدیران ارشد بیمه ملت، معاون اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، دبیرکل سندیکای بیمه گران و مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد. علی صلاحی نژاد در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کلی صنعت بیمه در دنیا و ایران اظهار کرد: نرخ رشد در بازارهای نوظهور نظیر خاورمیانه بالاتر از متوسط جهانی است به همین دلیل این بازار مورد توجه شرکت های بزرگ بیمه ای نظیر لویدز قرار گرفته است.

مدیرعامل بیمه ملت ادامه داد: سرانه حق بیمه در ایران از تمامی کشورهای خاورمیانه کمتر و حدود 132 دلار است در حالی که متوسط جهانی آن حدود 682 دلار است و در سال 2018 میلادی، ضریب نفوذ بیمه در ایران یک سوم متوسط جهانی برآورد شده است. وی با بیان این مطلب که فروش بیمه ملت در 7 ماه ابتدای امسال از مرز یک هزار میلیارد تومان فراتر رفت، افزود: پیش بینی می شود فروش شرکت در پایان سال به 1500 میلیارد تومان برسد؛ این در حالی است که بودجه پیش بینی شده تا پایان سال 98، کمتر از این میزان بوده است. به گفته وی، بیمه ملت به لحاظ میزان سرمایه ثبتی در جایگاه چهارم صنعت بیمه قرار دارد و در 7 سال گذشته به طور متوالی در سطح یک توانگری مالی با نسبت بالای 200 درصد بوده است؛ ضمن اینکه تنها شرکت بیمه ای هستیم که به طور متوسط در 7 سال گذشته، سالانه حدود 25 درصد سود مشارکت در منافع به بیمه گذاران زندگی پرداخت کرده ایم. او همچنین به نمایندگان بیمه ملت توصیه کرد: به جای تمرکز بر فروش بیمه نامه، منافع بیمه نامه را بفروشید و مشتری را از پوشش های مختلف و خدماتی که شامل می شود، آگاه کنید تا نسبت به منافعی که با خرید بیمه نامه دریافت می کند، آگاه شود. وی خاطرنشان کرد: تنها حدود 2 میلیون نفر از مردم کشورمان تحت پوشش بیمه ملت هستند بنابراین بازار بسیار بزرگی پیش روی نمایندگان برای فروش بیمه های زندگی است و محصولات انحصاری بیمه ملت در بخش زندگی می تواند راهگشای نمایندگان برای فروش بیشتر و بهتر باشد. همچنین حجت میرزایی معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با اشاره به توانمندی مالی و فنی بسیار خوب بیمه ملت در میان شرکت های بیمه اظهار کرد: مهم ترین عامل موفقیت بیمه ملت برخورداری از انگیزه و برنامه استراتژیک بلندمدت است. وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش های بیمه مرکزی، بیمه ملت توانسته شاخص های خوبی را کسب کند، افزود: بخش بزرگی از موفقیت شرکت بیمه به تلاش نمایندگان بستگی دارد و شبکه فروش قدرتمند و جوان بیمه ملت قطعا در آینده نزدیک سهم بیشتری از بازار بیمه را در اختیار خواهد گرفت. سیدمحمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران نیز در بخش دیگری از این مراسم ضمن تبریک شانزدهمین سالگرد تاسیس بیمه ملت به مدیران ارشد و نمایندگان بیان کرد: ساختار بیمه ملت بر اساس نماینده محوری بوده و توجه به نیروی انسانی در این ساختار بسیار مهم است. وی با بیان اینکه بیمه ملت در دوران تحریم ها همواره در زمینه پذیرش ریسک های بزرگ به صورت اتکایی فعال بود، افزود: این شرکت به عنوان یکی از شرکت های خوب و مورد توجه در صنعت بیمه در پذیرش ریسک های مهم از جمله در بخش بیمه های انرژی پیشتاز است. کریمی گفت: با توجه به لزوم افزایش ضریب نفوذ بیمه و هدف گذاری برنامه ششم توسعه در این بخش، موقعیت برای فعالیت 3 تا 4 برابر وضعیت کنونی فراهم است.

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین خواستار شد

تلاش کارکنان برای جذب منابع خرد

گروه بنگاه ها : گردهمایی مدیریت شعب استان های خراسان رضوی و شمالی بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی و مدیر و روسای شعب این استان با هدف بررسی عملکرد چند ماهه اخیر برگزار شد. معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین با تاکید بر حمایت بانک ایران زمین از کارآفرینی اظهار کرد: تلاش همکاران در جذب منابع خرد می تواند ضمن کاهش قیمت تمام شده پول زمینه های لازم را برای ارائه تسهیلات جذاب به مشتریان در راستای رونق تولید ملی فراهم کند. هادی قدیمی اظهار کرد: فرهنگ سازمانی در سازمان ها از سطوح عالی به سطوح عملیاتی و اجرایی انتقال پیدا می کند به طوری که اگر رئیس شعبه در راستای رضایت مشتریان کوشا باشد این اقدام می تواند در کارکنان آن شعبه نیز وجود داشته باشد و به سمت توسعه و رشد هدایت شود. معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین با اشاره به فعالیت های انجام گرفته درخصوص تدوین بسته های مختلف و متنوع برای مشتریان در راستای حمایت از رونق تولید بیان کرد: بانک ایران زمین در راستای سیاست های کلان تعیین شده به سوی بانکداری دیجیتال در حال حرکت است و امید است این اقدام به رشد و توسعه کشور کمک شایانی کند.

کمک «سپ» به مدرسه سازی در کرمانشاه

گروه بنگاه ها : شرکت پرداخت الکترونیک سامان، با تلاش برای فراهم آوردن شرایطی مناسب برای تحصیل فرزندان ایران، همزمان با روز دانش آموز، مدرسه ای را به یکی از روستاهای منطقه زلزله زده کرمانشاه اهدا کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» این مدرسه با یاد همکار شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، «ابراهیم جعفریان سی سخت» ساخته شد. حسین واعظ قمصری، مدیرعامل سپ، در مراسم افتتاح این مدرسه با اشاره به انگیزه شرکت برای رشد و شکوفایی فرزندان ایران، در حضور معاون فرماندار و رئیس آموزش و پرورش منطقه دالاهو ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان این مدرسه با تلاش و کوشش در راه علم و دانش، دنیای بهتر و آرام تری برای آیندگان بسازند. پس از زلزله ویرانگر سال 1396 کلاس های درس این منطقه تخریب شد و پرداخت الکترونیک سامان کیش، با نگاهی به این شرایط و با هدف رفع بخشی از دغدغه های تحصیلی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، مدرسه ای مجهز به اهالی روستای بیامه علیا از توابع شهرستان دالاهو اهدا کرد.

آمادگی بانک مسکن برای واگذاری املاک مازاد

گروه بنگاه ها : رئیس اداره کل ساختمان بانک مسکن از دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی برای فروش یکپارچه املاک مازاد بانک ها و آمادگی این بانک برای اجرای این دستور خبر داد. اسحاق خاکی، رئیس اداره کل ساختمان بانک مسکن در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن هیبنا اعلام کرد: براساس دستور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور تسریع در فروش املاک مازاد بانک ها، همه بانک ها مکلف شده اند املاک مازاد خود را به صورت یکپارچه در سامانه فروش املاک مازاد بارگذاری کنند تا از نیمه اول آبان ماه همزمان با فرمان وزیر اقتصاد، این املاک برای فروش به بازار عرضه شود.