آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۵۰۵
اقتصاد
۱۱

ویژه

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله زده شمال غرب

شبکه همراه اول در مناطق زلزله زده شمال غرب کشور پایدار و نرمال است. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی زلزله 5.9ریشتری بامداد امروز در مناطق وسیعی در شمال غرب کشور، شبکه این اپراتور آسیبی ندیده و به صورت نرمال به مشترکان خدمت رسانی می کند.همراه اول ضمن همدردی با خانواده های داغدار، اعلام کرد، شبکه این اپراتور بدون هیچ گونه قطعی و با پایداری کامل در حال خدمت رسانی به مشترکان و انتقال ترافیک ارتباطی در آن مناطق است. طبق این اطلاعیه، در اولین دقایق پس از وقوع زلزله، کمیته بحران تشکیل و تصمیمات لازم جهت برقراری ارتباط هرچه بهتر در مناطق زلزله زده گرفته شد. همراه اول در پایان تاکید کرده است، همچون سال های گذشته آمادگی دارد باتوجه به شبکه گسترده خود از طریق رومینگ ملی پذیرای مشترکان سایر اپراتورها در این مناطق باشد و به زودی برنامه ها و تدابیر خود جهت کمک رسانی بیشتر به مردم زلزله زده را به اطلاع عموم خواهد رساند.

مدیریت آبرسانی با وجود کاهش حدود 25درصدی منابع آبی

با توجه به اهمیت نگهداری و تامین امنیت تاسیسات آبرسانی، هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در رابطه با برنامه راهکارهای اجرایی و نظارتی برای مقابله با تهدیدات احتمالی در راستای پدافند غیرعامل در حوزه آب می گوید: اجرای اقدامات حفاظت سایبری در شرکت و واحدهای تابعه، تشکیل کمیته پدافند سایبری و تشکیل جلسات مستمر جهت اجرای مصوبات، پیگیری جهت بومی سازی نرم افزارها، پیگیری جهت امن سازی شبکه و استفاده از فایر وال ها، تهیه و به کارگیری تجهیزات مختلف را برای مدیریت شرایط بحران مدنظر قرار دادیم.

برنامه بانک تجارت برای کاهش زیان

امیر مسعود رزازان رییس هیات مدیره بانک تجارت درباره روند افزایش سرمایه بانک گفت: بانک تجارت در سال 1397 اقدام به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به مبلغ بیش از 208 هزار و ششصد و شصت و پنج میلیارد ریال کرد که از این میزان، براساس مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مبلغ 178 هزار و دویست و بیست و شش میلیارد و صد و بیست و هفت میلیون ریال به عنوان سرمایه ثبتی و مبلغ 30 هزار و چهارصد و سی و نه میلیارد و چهارصدو شصت میلیون ریال به سرفصل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها منتقل شد و در نهایت بانک تجارت با سرمایه ای بالغ بر 223 هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد و صد و بیست و هفت میلیون ریال به عنوان بزرگ ترین شرکت بورسی شناخته و از مشمولیت ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت خارج شد. او در پاسخ به این سوال که برای کاهش زیان بانک تا پایان امسال چه برنامه هایی دارید؟ افزود: در راستای جلوگیری از بروز مجدد مشکلات قانونی، این بانک مطابق آنچه که در گزارش تفسیری 6 ماهه 98 اعلام کرد، در نظر دارد زیان خود را تا پایان سال جاری به صفر نزدیک کند. طبق برنامه ریزی های انجام شده برای تحقق این مهم، بانک ضمن تداوم اقدامات خود در بهبود سودآوری بخش های اصلی عملیات که همان مدیریت منابع و مصارف با هدف کاهش هزینه پول و افزایش بازده پرتفوی دارایی ها و افزایش درآمدهای کارمزدی بوده، برنامه های مبسوط دیگری را نیز در دستور کار دارد. یکی از محورهای اصلی برنامه ها فروش سودآور سرمایه گذاری ها، املاک و دارایی های ثابت برای رعایت ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید بوده و پیش بینی می شود با توجه به پتانسیل موجود در سرمایه گذاری ها و املاک بانک، تحقق فروش برخی از آنها تا پایان سال جاری می تواند بخشی از زیان سال جاری را پوشش دهد.