آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۸
اجتماعی
۱۴
گزارش

کاهش 90 درصدی تخلفات موتور سواران در مناطق غیر مجاز

مهسا قوی قلب

طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران از 4 روز پیش و در ایام تعطیلات آغاز شده و در 60 نقطه تهران به اجرا درآمده است. بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، میزان تلفات موتورسیکلت سواران در سال گذشته 21.8 درصد از کل تلفات حوادث رانندگی بود. با آغاز این طرح تردد موتورسیکلت سواران تحت کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است. در این زمینه بنا به گفته سردار محمدرضا مهماندار این اقدام در جهت کاهش میزان آمار تصادفات است و اجرای این طرح باعث شده بیش از 90 درصد از تردد موتورسیکلت سواران در مناطق غیرمجاز کاسته شود.رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه به دنبال انضباط بخشی در حوزه رفتار موتورسیکلت سواران هستیم به «ایران» می گوید: اولویت پلیس، پیشگیری است و نه برخورد و می خواهیم با حضور پلیس از میزان تخلفات بکاهیم. متاسفانه آمار تخلفات بالا است و طرحی که در حال حاضر آغاز شده، بیشتر در حوزه کنترل در تردد خطوط ویژه است. در محورهای ولیعصر از میدان منیریه تا پل پارک وی، آزادی از میدان آزادی تا خیابان انقلاب و میدان امام حسین، همچنین خیابان مفتح از میدان 7 تیر تا 4 راه استقلال یا مخبرالدوله سابق عوامل پلیس مستقر شده اند. در این طرح در بخش انضباط بخشی نیز توقف پشت چراغ قرمز و تخلفات مربوط به آن در تقاطع های مهم لحاظ شده است و با متخلفین به طور جدی برخورد می شود.

به گفته سردار مهماندار، این طرح در روزهای سه شنبه و پنجشنبه بازخوردهای خوبی داشت و با تحقیقات میدانی متوجه رضایتمندی مردم بویژه رانندگان اتوبوس شدیم زیرا بیش از 90 درصد از ورود موتورسیکلت سواران به خطوط ویژه کاسته شده است. در واقع با حضور گسترده و ظرفیت همه واحدهای انتظامی، خود موتورسیکلت سواران متوجه شدند که بحث اجرای مقررات، جدی است و دیگر وارد خطوط ویژه نمی شوند.وی در ادامه با بیان اینکه باید در حوزه پیاده روها هم ورود جدی تری داشته باشیم، می افزاید: موتورسیکلت سواران به عابران پیاده هم لطمات زیادی می زنند از این رو بحث تردد در پیاده رو هم از اولویت های پلیس راهور است. باید گام به گام از آمار تخلفات و تصادف بکاهیم و این امر با همکاری خود مردم و موتورسیکلت سواران محقق خواهد شد.سردارمهماندار با اشاره به اینکه بیش از سه میلیون موتورسیکلت شماره گذاری شده، می گوید: موتورسیکلت ها هم بخشی از وسائل نقلیه شهری هستند و به دنبال راهی هستیم تا با همکاری شهرداری در معابری که ظرفیت دارد، خطوط ویژه ای برای آنها در نظر بگیریم و به موازات آن تسهیلات ویژه ای نیز برای موتورسیکلت سواران ارائه دهیم.

گفتنی است در این طرح با هشت مورد حرکت در خلاف جهت، حرکت در خطوط ویژه، حرکت در پیاده رو، عبور از چراغ قرمز، همراه نداشتن مدارک، نداشتن پلاک، مخدوش بودن پلاک و حرکات مخاطره آمیز، موتورسیکلت توقیف و به پارکینگ هدایت شده و اعمال قانون صورت می گیرد. در مواردی مانند پوشاندن پلاک با قفل، طلق، حمل بارهای نامتعارف با موتورسیکلت، عدم استفاده از کلاه ایمنی استاندارد، ایستادن روی خط عابرپیاده، نیز اعمال قانون صورت می گیرد اما موتورسیکلت به پارکینگ هدایت نمی شود.