آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۴
حوادث
۱۰

با اجرای طرح انضباط اجتماعی پلیس 37 خانه مجردی در تهران پلمب شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با خانه های مجردی که به پاتوق معتادان و مجرمان تبدیل شده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار کیوان ظهیری در حاشیه اجرای این طرح گفت: از حدود یک هفته پیش اجرای طرح انضباط اجتماعی در محلات اطراف میدان امام حسین(ع) در دستور کار پلیس قرار گرفت و این طرح با هماهنگی مرجع قضایی اجرایی شد.

ظهیری با بیان اینکه پلیس برای اجرای این طرح حدود سه ماه کار اطلاعاتی انجام داده است، ادامه داد: در این طرح خانه هایی که اتاق های داخل آن به چندین واحد تقسیم شده و هر واحد نیز به چندین نفر اجاره داده شده بود، شناسایی شد که در ابتدا به مالکان این منازل هشدارهای لازم را دادیم و تاکید کردیم که طی مدت 10 روز باید این منازل تخلیه شوند.

وی با بیان اینکه مالکان توجهی به هشدارها نکردند، افزود: در همین راستا طرح خود را برای پلمب این منازل اجرا کردیم. در این طرح 63 منزل شناسایی شده و در مرحله اول 37 منزل با حکم قضایی پلمب شد و اجرای این طرح در روزهای آتی نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در مورد افراد حاضر در این خانه ها نیز گفت: مالکان این خانه ها، فضاهای داخلی این منازل را در ازای شبی 30 تا 50 هزار تومان به افرادی نظیر معتادان، مجرمان و... اجاره می دادند؛ به طوری که در یک خانه 20 تا 30 اتاق مجزا ایجاد کرده بودند و در هر اتاق نیز بین 5 تا 10 نفر حضور داشتند و در این فضاها اقدام به مالخری، مصرف موادمخدر، قاچاق و انجام دیگر اقدامات مجرمانه کرده بودند.

ظهیری با بیان اینکه این طرح در سه نقطه از محله میدان امام حسین(ع) به اجرا درآمد، خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای ما بیش از دو هزار نفر در این خانه ها ساکن هستند.

وی در مورد معتادان متجاهر نیز گفت: حدود 700 معتاد متجاهر در این محدوده جمع آوری شده اند که به کمپ های ترک اعتیاد و مراکز بازپروری منتقل شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در مورد حضور اتباع بیگانه نیز اظهارداشت: با همکاری پلیس امنیت اگر در میان این افراد، اتباع بیگانه غیرمجاز حضور داشته باشد نسبت به بازگرداندن آنان به کشورشان اقدام خواهیم کرد.

ظهیری با تاکید بر اینکه اجرای این طرح تنها در محدوده میدان امام حسین(ع) نخواهد بود، خاطرنشان کرد: این طرح در باقی مناطق پایتخت نیز اجرا خواهد شد و اجرای آن نیز تا زمان پاکسازی کامل مناطق ادامه خواهد داشت.

وی به مالکان این خانه ها نیز هشدار داد که برای ادامه فعالیت خود حتما مجوزهای لازم را از پلیس و دیگر نهادهای مربوطه اخذ کنند؛ چرا که فعالیت آنان به این شکل و شیوه جرم بوده و با توجه به اینکه بستری برای انجام اقدامات مجرمانه است، پلیس حتما با آن برخورد خواهد کرد.