آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۴
حوادث
۱۰

دور دنیا در یک روز

آواره شدن پناه جویان در فرانسه

پلیس فرانسه روز پنجشنبه اردوگاه مهاجران در بندر «دولاشاپل» پاریس را تخلیه کرد.

به گزارش میزان به نقل از فرانس 24، عملیات تخلیه اردوگاه مهاجران در بندر دولاشاپل با محاصره منطقه مذکور توسط پلیس فرانسه آغاز شد. در نتیجه این عملیات که با حضور 600 افسر پلیس انجام شد، حدود سه هزار پناهنده این اردوگاه در حاشیه پایتخت فرانسه آواره شدند.

بسیاری از این افراد دارای پناهندگی و مجوز اقامت در فرانسه هستند، اما قادر به یافتن مسکن نیستند. شرایط زندگی در اردوگاه های حاشیه پایتخت فرانسه به شدت وخیم است.  با وجود وعده های دولت فرانسه مبنی بر تسهیل یافتن مسکن برای پناه جویان، بحران بی خانمانی این افراد در فرانسه همچنان ادامه دارد. سازمان های غیردولتی و حامی پناه جویان در فرانسه اظهارات شهردار پاریس مبنی بر تلاش برای حل بحران مسکن پناه جویان را دروغ توصیف می کنند؛ چرا که این عملیات نهمین عملیات تخلیه اردوگاه از سال 2015 است و هنوز پناه جویان موفق به یافتن مسکن نشده‎اند. 

 

سیل در شمال انگلیس

در پی بارش شدید باران در شمال انگلیس،سیل خیابان ها و معابر را فراگرفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی ای پی تی ان، از بارش باران و جاری شدن سیل در شمال انگلیس خبر داد.

بر اساس این گزارش، بارش های شدید درچندروز گذشته سبب طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل در جاده ها شده و این مسئله رفت و آمد خودرو ها را در شفیلد و روتردام تحت تاثیر قرار داده است.

در بسیاری از جاده ها در یورک شایر- که گفته می شود بیش از دیگر مناطق تحت تاثیر قرارگرفته است- خودرو ها در سیل گرفتار شده اند. یک شهروند 24 ساله در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کرد رودخانه طغیان کرده است. پلیس یورک شایر از شهروندان خواست در خانه بمانند و فقط برای موارد ضروری خانه هایشان را ترک کنند. آب گرفتگی ناشی از بارش باران در مرکز خرید «میدوال» در شهر شفیلد انگلیس و آب گرفتگی خودرو ها در توقفگاه این مرکز خرید و فراهم نبودن امکان تخلیه افراد گرفتار، شامل مشتریان و کارکنان آنان را مجبور کرد شب را تا صبح در این مرکز خرید بمانند.

مشتریان گرفتار گفتند پس از خرید هنگامی که برای خروج از این مرکز و سوار شدن بر خودرو های خود مراجعه کردند با آب گرفتگی خودرو ها مواجه شدند و هنگامی که از پلیس و آتش نشانی درخواست کمک کردند به آنها توصیه شد از خودرو ها استفاده نکنند و در همان مرکز خرید بمانند.

بارش حدود 82 میلی متر باران همچنین موجب آب گرفتگی معابر و توقف حرکت قطار ها به مقصد شهر شفیلد شد.

 
حبس شدن 30 کارگر معدن بر اثر انفجار

رسانه های آلمان از وقوع انفجار در یک معدن و گرفتار شدن بیش از 30 کارگر خبر دادند.

به گزارش ایسنا، در این حادثه که روز جمعه در معدنی در شرق آلمان رخ داد، وقوع انفجار موجب گرفتار شدن بیش از 30 کارگر در عمق 700 متری زمین شد.

همچنین در جریان این حادثه 2نفر مصدوم شدند.

اسپوتنیک نیوز نوشت: اطلاعات رسمی از تعداد تلفات احتمالی این حادثه وجود ندارد و عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان در حال انجام است. 

 
قتل 16ماهیگیر به دست 2 همکار

دو ماهیگیر اهل کره شمالی که 16همکار خود را در کشتی به قتل رسانده بودند بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی، این دو ماهیگیر که قصد فرار به سمت کره جنوبی را داشتند، با عبور از مرز آبی بین دو کشور وارد آب های کره جنوبی شدند اما ماموران این کشور آن دو را بازداشت کردند و به مقامات کره شمالی تحویل دادند.

به طور معمول به افرادی که از کره شمالی به کره جنوبی فرار می کنند پناهندگی داده می شود اما مقامات کره جنوبی در مورد این دو ماهیگیر این طور اظهارنظر کرده اند که آنان تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می شوند و به همین دلیل با آنان همانند مجرم برخورد شده است.

طبق اعلام رسانه های کره جنوبی این دو ماهیگیر اعتراف کرده اند که به همراه یک نفر دیگر اواخر ماه اکتبر ناخدای کشتی را به دلیل رفتار نامناسبی که با آنان داشته است، به قتل رسانده اند، سپس مابقی خدمه را به دلیل آنکه اعتراض می کردند کشته و به آب انداخته اند. 

 

کار زیاد، فیل را از پا درآورد

کار کشیدن زیاد از فیل بیچاره باعث شد تا این حیوان طاقت نیاورد و از پا دربیاید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در سریلانکا افراد محلی جنازه فیلی را که از فرط خستگی مرده بود، پیدا کردند. این حیوان که 18 سال بیشتر نداشت به دلیل کار زیادی که صاحبش از آن کشیده بود، جان داد.

در سریلانکا برای استقبال از گردشگران آنها را با فیل به گردش می برند تا گرمای زیاد و رطوبت، کمتر آنها را آزار دهد. اما این حیوان مجبور بود تا چندین بار مسافت تعیین شده را طی کند تا اینکه از فرط خستگی از پا درآمد.

طبق قانون این کشور، صاحبان باید به حیوانات استراحت بدهند و از فیل دیگری برای سافاری استفاده نمایند، اما این بار زیاد کار کشیدن از حیوان باعث از پا درآمدن آن شد. بر اساس این گزارش علاوه بر خستگی، ضرب و شتم با میله هم باعث زخمی شدن حیوان و در نهایت مرگ آن شده است.