آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۹
ورزش
۴

گفت و گو با حسین روحانی که سرمربی تیم ملی کاراته روسیه شده است

در روسیه هم پرچم ایران را بالا می برم

گفتگو: مازیار فیروزی

حسین روحانی، عضو کادر فنی تیم ملی کاراته کشورمان پس از مذاکره طولانی با مسوولان فدراسیون کاراته روسیه با آنها برای هدایت تیم ملی این کشور به توافق رسید. وی روز جمعه راهی مسکو شد تا پس از عقد قرارداد، کار خود را با کاراته کاهای روسیه آغاز کند. روحانی که خودش یکی از بهترین کاراته کاهای تاریخ ورزش ایران است و چهار مدال طلا، نقره و برنز جهان، طلا و نقره بازی های آسیایی و دو نقره قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد درباره این اتفاق می گوید: «خوشحالم، اما دلم برای ایران حسابی تنگ می شود.»
 این اتفاق چه زمانی قطعی شد؟

لیگ جهانی کاراته در روسیه بود. همان جا به من پیشنهاد دادند و جلسات متعددی را با رئیس فدراسیون کاراته این کشور برگزار کردم. تا جایی که می دانم پنج شش مربی دیگر هم رزومه داده بودند که در نهایت با من به توافق رسیدند.

 الان قرارداد امضا شده؟

دیروز به توافق نهایی رسیدیم و از روز شنبه رسما فعالیتم را در این کشور آغاز خواهم کرد. امروز و فردا مسابقات قهرمانی این کشور در کازان برگزار می شود که باید آنها را زیر نظر بگیرم. تا جایی که می دانم و توافق کرده ایم یکی از قهرمان های روسیه هم که از دوستان خودم هم هست به عنوان دستیار در تیم ملی فعالیت خواهد کرد.

 آقای روحانی، کمتر از 9 ماه دیگر به المپیک مانده است. الان اوضاع کاراته کاهای روسی چطور است؟ امیدی برای حضور در المپیک دارید؟

شرایط که زیاد خوب نیست. باید ببینیم در ادامه راه چه اتفاق هایی خواهد افتاد. البته راه برای کسب سهمیه باز است. سال آینده برای نخستین بار کاراته در المپیک حضور دارد و روس ها هم دوست دارند نماینده ای در این تورنمنت مهم داشته باشند. کار سخت است اما ما تلاش خودمان را خواهیم کرد. امیدوارم اتفاق های خوبی بیفتد و بتوانیم روزهای خوبی را رقم بزنیم.

 بازتاب حضور در شما در روسیه هم عالی بود. کاراته ما حالا به جایی رسیده که مربیانش لژیونر می شوند و این اتفاق بزرگی است.

قطعا همین طور است. این اتفاق به همین سادگی ها نیفتاده است و حاصل سال ها تلاش کسانی است که در این رشته ورزشی فعالیت کرده اند. من خودم سال ها در تیم ملی بودم و هر بار که مبارزه می کردم هدفم فقط یک چیز بود؛ بالا بردن پرچم ایران. این بار هم فرقی نمی کند. در جبهه دیگری داریم مبارزه می کنیم و هدفم باز هم همین است. مطمئن هستیم که با توجه به جایگاه کاراته ایران، بچه ها در ادامه مسیر موفق تر خواهند شد. برای رئیس فدراسیون کاراته، هروی سرمربی تیم ملی و بچه های تیم ملی کاراته که طی این سال ها موفق بودند آرزوی موفقیت می کنم و ان شاءا... در المپیک توکیو با تمام سهمیه حضور داشته باشیم و با خوش رنگ ترین مدال ها به ایران بازگردیم.