آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۹
ورزش
۴

فرکی: سایپا واقعا ما را اذیت کرد

زمین های لیگ خیلی بی کیفیت است

حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان برای سومین بار در ده هفته گذشته توانست به یک پیروزی شیرین و سه امتیاز لازم برسد. او همراه تیمش سه برد و سه تساوی به همراه چهار شکست دارد و 12 امتیاز دشت کرده است تا با این نتایج، پیکان را از خطر سقوط به کلی دور نگه دارد و جایگاه خود روی نیمکت فیروزه ای پوشان تهران مستحکم کند.  او به آینده و اتفاقات پیش رو امیدواری بیشتری دارد. درخصوص برتری مقابل سایپا به خبرنگار جام جم گفت: همین ابتدای کار باید تاکید کنم که همیشه از تماشای فوتبال بازی کردن بازیکنان جوان و مستعد در لیگ ایران لذت می برم. از این نظر، احساس آن ها را کاملا درک می کنم و برای انگیزه ای که دارند، ارزش زیادی قائل هستم.»

او اضافه کرد: «از طرف دیگر خدا را شکر می کنم که توانستیم یک بازی دیگر را به همراهی شاگردانم با کسب برد پشت سر بگذاریم. همه می دانند ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم امتیازات را به سادگی از دست بدهیم و به برد در همه مسابقات احتیاج داریم. گاهی اوقات بدشانسی گریبانگیرمان می شود و گاهی نیز اشتباهات فردی، اما آمار هم تایید می کند که پیکان همیشه یک تیم روبه جلو و تهاجمی بوده و همین روند را تا پایان فصل ادامه می دهد.»

 سرمربی پیکان افزود: «یک خسته نباشید هم باید به ابراهیم صادقی بگویم. تعداد زیادی از بازیکنان سایپا درست مثل بازیکنان پیکان در ابتدای این فصل از این تیم جدا شدند، اما او توانسته همچنان راه خودش را برود و با این که شرایط خاصی را دارد، ولی تا به حال نسبتا موفق بوده و من مطمئنم جزو مربیان با استعداد در دهه اخیر فوتبال ایران است. برای تیم جوان او آرزوی موفقیت دارم. همین طور امیدوارم روندی که ساپیا شروع کرده را بتواند با همین سرعت ادامه بدهد.»

فرکی در مورد شرایط لیگ برتر در فصل نوزدهم هم گفت: «به هر حال فوتبال ایران به شکلی است که تعطیلی های نسبتا طولانی را در برنامه تیم ها می بینیم ولی چاره ای نیست و باید با هم هماهنگ باشیم. مهم ترین موضوعی که فوتبال ایران را آزار می دهد زمین های بی کیفیت است. واقعا زمین ها بد است و باید هرچه زودتر فکری به حال این وضعیت کنیم. نمی توانیم با شرایطی که داریم به آینده امیدوار باشیم. جوانان نیاز به زمین های بهتری برای ادامه کار و نشان دادن استعدادهای خود دارند ولی می بینیم که هنوز زمین ها برای ارائه فوتبال قابل استفاده نیست و همین موضوع می تواند به کلیت فوتبال ما ضربه وارد کند.»