آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۹
رسانه: رادیو و تلویزیون
۱۰
اخبار

پخش یک فیلم جنجالی از تلویزیون

«آقای رئیس جمهور» بعد از 18 سال در شبکه 3

یکی از فیلم های سینمایی ابوالقاسم طالبی که در زمان اکران کوتاه مدتش هم با جنجال هایی روبه رو شد، به تازگی از شبکه 3 روی آنتن رفت.  

به گزارش جام جم تلویزیون در ادامه پخش فیلم های مختلف سینمایی، اخیرا سراغ یکی از  فیلم های پر سرو صدای ابوالقاسم طالبی رفت.  سینمایی «آقای رئیس جمهور» اثری است که طالبی در سال 80 آن را کارگردانی کرد. این فیلم با وجود همه حرف و حدیث ها و فشارهایی که در آن مقطع وجود داشت، برای مدت کوتاهی به روی پرده رفت و خیلی زود در کمتر از چند هفته به محاق توقیفی ها رفت.

 18 سال بعد

حالا بعد از گذشت 18 سال و بعد از  تمام پخش های غیررسمی  که آقای رئیس جمهور در فضاهای مختلف تجربه کرد، تلویزیون  سراغ آن رفت و روز گذشته از شبکه سه این فیلم را روی آنتن برد، اقدامی که باعث شد تا رسانه ملی توسط آن بعد از این سال ها به عنوان اولین رسانه سراسری پخش رسمی این فیلم را به خود اختصاص دهد.

 قصه و بازیگران

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «مصطفی ریاحی و همسرش روزنامه نگار هستند و مقالات پرشوری را در نقد موضوع سرمایه گذاری و تبعیض های اجتماعات در نشریه خود (گواه) منتشر می کنند. آن ها قصد دارند ماهیت واقعی یک سیاستمدار به ظاهر اصلاح طلب و دموکرات به نام دکتر زهتاب فر را افشا کنند، به همین دلیل سعی می کنند از جشن پرنعمتی که او ترتیب داده است، گزارش مستندی تهیه کنند. اما در نهایت نمی توانند دلیل محکمه پسندی مبنی بر ارتباط او با عناصر خارجی (صهیونیسم و...) به دادگاه ارائه دهند و مصطفی به خاطر شکایت دکتر زهتاب فر به زندان فرستاده می شود. پس از پلمب شدن دفتر نشریه مصطفی، تلاش های همسر او برای آزادی وی به نتیجه نمی رسد و...»

یوسف مرادیان، اردلان شجاع کاوه، مهشید افشارزاده، حسن جوهرچی، محمدرضا داوودنژاد، شهاب عسگری، مرتضی نعمتی جو و کوروش سرمدی از بازیگرانی اند که در این فیلم بازی کرده اند.

این فیلم جمعه 17 آبان ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت.