آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۹
رسانه: شبکه
۱۱

چه خبر؟

پخش نسخه با کیفیت «آدم برفی» برای اولین بار

برای نخستین بار می توانید به تماشای نسخه با کیفیت فیلم خاطره انگیز «آدم برفی» بنشینید.

امیرعباس اشرف، مدیر تامین برنامه شبکه نمایش با اعلام این که فیلم سینمایی آدم برفی به کارگردانی داوود میرباقری، محصول سال 1373 در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است، بیان کرد: این اثر به همت همکاران لابراتوار فیلم اداره کل آرشیو صداوسیما به شیوه حدواسط دیجیتال (digital intermediate) اصلاح رنگ و تصویر شده و بینندگان و مخاطبان شبکه نمایش می توانند برای نخستین بار نسخه با کیفیت آن را ساعت 21 شنبه 18 آبان ماه، به تماشا بنشینند. اشرف، این شیوه اصلاح را به صورت اسکن و تبدیل فیلم های قدیمی به کیفیت 2K  بیان کرد.

آدم برفی با هنرنمایی اکبر عبدی،داریوش ارجمند، پرویز پرستویی، آزیتا حاجیان و زنده یاد مهدی فتحی، روایت عباس خاکپور است که بعد از چند حرکت شکست خورده برای گرفتن ویزای آمریکا، به پیشنهاد یک دلال ایرانی تغییر چهره داده و به ظاهر یک زن درمی آید.

این فیلم ساعت 3 بامداد و 8 صبح روز یکشنبه 19 آبان ، بازپخش می شود.

بازیگر تازه در «جشن سربرون»

تصویربرداری سریال «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی و تهیه کنندگی حسن نجاریان که سه شنبه 2 مهر در شهریار (غرب تهران) کلید خورده است، همچنان ادامه دارد و تاکنون حدود 15 درصد از آن انجام شده است.

گروه سازنده این روزها در محل فیلمبرداری قلعه «در» که قلعه فتح الله خان در داستان است، مشغول تصویربرداری هستند که این محل فیلمبرداری واقع در محله زرنان شهریار واقع شده و قرار است با شروع فصل زمستان برای گرفتن سکانس های مربوط به بخش های برفی و کوهستانی راهی جاده امامزاده داوود شوند.

سهیلا رضوی از بازیگرانی است که به تازگی به جشن سربرون پیوسته و ممکن است بازیگران دیگری نیز در طول کار به این مجموعه اضافه شوند.

داریوش کاردان، جواد قامتی، قاسم زارع، مهران نایل و رامین ناصرنصیر از بازیگرانی هستند که به تازگی جلوی دوربین جشن سربرون رفته اند.

همچنین مراحل فنی این سریال که قرار بود همزمان با تصویربرداری انجام بپذیرد، شروع شده است.

جشن سر برون مجموعه ای 30 قسمتی به تهیه کنندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی است که به روایت دوران قبل از مشروطه می پردازد.

در خلاصه داستان جشن سربرون آمده است: «بهادر»، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه «سرخو»، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه ها خاموش شده است تا این که سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر جهان پسند می آید؛ غافل از این که قرار است مدتی بعد جهان پسند به عقد پسرعموش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می کند. زخم های کهنه سر باز می کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می کنند. درگیری ابعاد بزرگ تری می یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می کند.

حسین محجوب، محمود پاک نیت، نادر فلاح، لیلا اوتادی، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی و رامین ناصرنصیر از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.