آرشیو دو‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۹
حوادث
۱۱

حادثه ها

دستگیری قاتل همسر و مادرزن

مردی که همسر و مادرزن خود را به قتل رسانده است، دستگیر شد. رمضان جمشیدی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کردکوی توضیح داد: این فرد در پی اختلافات خانوادگی با همسرش، به خانه مادرزن خود رفت و با بالاگرفتن مشاجرات، همسر و مادرزن خود را با ضربات چاقو از پای درآورد.  دادستان عمومی و انقلاب کردکوی خاطرنشان کرد: متهم به قتل، در شهرستان علی آبادکتول دستگیر شد. 

قاتل خودش را تسلیم کرد

شرق: فردی که در شمال کشور مرتکب قتل شده بود، خودش را به پلیس تهران تسلیم کرد. 

سرهنگ حسین مافی، رئیس کلانتری 164 قائم، بیان کرد: پسری 19ساله به ماموران کلانتری مراجعه و اظهار کرد در یکی از استان های شمال شرقی کشور مرتکب قتل شده است. او ادامه داد: بنا بر اظهارات متهم، او در میدان میوه و تره بار شهر محل سکونتش، حین بارگیری میوه با فردی درگیر شد که در ادامه این درگیری، آن فرد را با ضربات چاقو به قتل رساند و متواری شد. این مقام انتظامی بیان کرد: متهم در تهران در خانه مجردی واقع در میدان امام حسین ساکن شده بود و تصمیم گرفت در یک شرکت نگهبانی که قبلا نیز در آن کار می کرد، مشغول به کار شود؛ به همین دلیل به آنجا مراجعه کرد. 

کلانتر محله قائم تهران گفت: از آنجایی که آن شرکت در محدوده این کلانتری بود، متهم درحالی که عذاب وجدان وجودش را فرا گرفته بود، در نهایت تصمیم گرفت به کلانتری بیاید و به قتل اعتراف کند. 

بنا بر این گزارش، متهم با هماهنگی با مقام قضائی، برای انجام ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی تهران بزرگ تحویل داده شد. 

مرگ 2 کودک خردسال  در سوپرمارکت

دو کودک خردسال در پی ریزش دهانه چاهی در یک سوپرمارکت جان باختند. سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، در این باره گفت: وقوع حادثه ریزش چاه در ساعت 13: 17 ظهر شنبه به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به محل حادثه واقع در محله کن، سه راهی شهیدان اعزام کرد.  وی با اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل گفت: با حضور آتش نشانان در محل، مشاهده شد حادثه در یک مغازه سوپرمارکت که در طبقه همکف ساختمان سه طبقه قدیمی ای قرار داشت، رخ داده و درحالی که افرادی داخل مغازه بودند، ناگهان دیواره یک چاه تخریب شده و گودالی به وسعت دو متر در آن ایجاد شده است. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در همان دقایق اولیه وقوع حادثه جوانی حدود 20ساله که داخل چاه سقوط کرده بود با کمک مردم از چاه بیرون کشیده و نجات داده شد، گفت: با حضور آتش نشانان در محل مشخص شد که دو پسربچه حدود پنج و شش ساله نیز داخل چاه سقوط کرده اند. 

او ادامه داد: در همین راستا نیز آتش نشانان هم زمان با ایمن سازی محل، وارد چاه شده و عملیات خود را برای نجات دو کودک در عمق چاه آغاز کردند. این عملیات با سختی های زیادی روبه رو بود؛ چرا که دهانه چاه هر لحظه در حال ریزش بود و اجسام داخل مغازه نیز به داخل چاه سقوط کرده بودند. 

ملکی ادامه داد: آتش نشانان مدتی بعد موفق شدند دو کودک را از عمق چاه خارج کنند، اما با تحویل آنان به عوامل اورژانس مشخص شد هر دو کودک جان خود را از دست داده اند. 

دستگیری دزد حرفه ای  با 16 گوشی سرقتی

شرق: سرکلانتر هفتم پایتخت از دستگیری موبایل قاپ 25ساله و کشف 16 فقره گوشی سرقتی خبر داد.  سرهنگ «دوستعلی جلیلیان» در توضیح این خبر بیان کرد: ماموران کلانتری 113 بازار هنگام گشت زنی در محدوده خیابان مولوی، به موتورسیکلتی برخورد کردند که فاقد پلاک بود. 

این مقام انتظامی با بیان اینکه دستور توقف موتورسیکلت از سوی گشت انتظامی کلانتری بازار اعلام شد، افزود: موتورسوار بدون توجه به فرمان های پلیسی، بر سرعت خود افزود و سعی کرد از محل متواری شود. 

وی تصریح کرد: پس از مدتی تعقیب و گریز، ماموران گشت انتظامی کلانتری موفق شدند موتورسیکلت را متوقف و راکب آن را دستگیر کنند. در بررسی های بیشتر، 16 دستگاه گوشی سرقتی از متهم کشف شد. 

کلانتر هفتم پایتخت ابراز کرد: متهم پس از انتقال به کلانتری بازار به 20 فقره سرقت اعتراف و اظهار کرد به صورت انفرادی سرقت می کرده است. وی در ادامه اعتراف های خود گفت از غفلت و مکالمه طولانی رهگذران سوءاستفاده و  زمانی که فرصت را مناسب می دید، تلفن رهگذران را قاپیده و از محل متواری می شده است.  سرهنگ جلیلیان با اشاره به اینکه متهم به سرقت گوشی ها در محدوده بازار و خیابان های خانی آباد و هرندی اعتراف کرد، افزود: با کشف جزئیات پرونده، متهم به مرجع قضائی معرفی خواهد شد.