آرشیو دو‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۵۹
ورزش
۱۴

خبر

حضور بی فایده رستمی در سوئیس به کیانوش مدال هم ندادند

کیانوش رستمی با وجود اینکه رکورد 355 کیلوگرم را در مسابقات سوئیس ثبت کرد، اما نه امتیازی گرفت و نه مدالی به او اهدا شد. به گزارش ایسنا، مسابقات وزنه برداری سوئیس که گزینشی المپیک 2020 بود، برگزار شد و از ایران سهراب مرادی و کیانوش رستمی وزنه زدند. سهراب مرادی به دلیل مصدومیت وزنه های سنگینی نزد و با رکورد 80 یک ضرب، 120 دوضرب و مجموع 200 کیلوگرم به کار خود پایان داد. کیانوش رستمی 165 یک ضرب 190 دوضرب و مجموع 355 کیلوگرم را ثبت کرد و البته یک مرتبه هم تلاش کرد رکورد دوضرب جهان (231 کیلوگرم) را یک کیلوگرم ارتقا دهد، اما ناکام ماند. نکته قابل توجه این است که در این مسابقات علاوه بر اینکه امتیازی برای رستمی محاسبه نشد، حتی او در مراسم اهدای مدال هم جایی نداشت. این نشان می دهد حضور او در این مسابقات بی فایده بوده و قرار نیست وزنه زدن در سوئیس راه گشای رستمی برای گرفتن مجوز المپیک باشد. در مراسم اهدای مدال، تیان تائوی چینی روی سکوی نخست و سهراب مرادی روی سکوی دوم ایستاد. تیان تائو رکورد 150 یک ضرب، 170 دوضرب و مجموع 320 کیلوگرم را به ثبت رساند.

رئیس فدراسیون فوتبال عراق: دیدار با ایران در زمان مقرر برگزار می شود

رئیس فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرد که با وجود ناآرامی های اخیر در این کشور، دیدار برابر ایران در انتخابی جام جهانی در زمان مقرر برگزار خواهد شد. به گزارش سایت عربی کوره، چندروزی است که باز هم شاهد ناآرامی و آشوب در شهرهای مختلف عراق هستیم. فدراسیون فوتبال عراق بازی های لیگ این کشور را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده است و این باعث می شود تا خبرهایی درباره احتمال لغو دیدار ایران و عراق هم در انتخابی جام جهانی به گوش برسد. عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق، واکنش نشان داد و تاکید کرد که بازی با ایران در زمان مقرر برگزار خواهد شد. او گفت: آمادگی ما برای این دیدار زودتر آغاز خواهد شد و شرایط سیاسی تاثیری در آن نخواهد گذاشت. کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط را از نزدیک زیر نظر دارد. بصره پیش از این میزبان بازی های بزرگ بوده و مردم این شهر آماده میزبانی هستند. تیم ملی ما در زمان مقرر؛ یعنی 14 نوامبر از ایران پذیرایی خواهد کرد.

پرسپولیس با بازیکن برزیلی به بن بست رسید/ «جونیور» در آستانه اخراج

به گزارش مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی موفق به پیروزی 5 بر صفر مقابل شاهین شهرداری بوشهر شد که جونیور برانداو جایی در ترکیب این تیم نداشت. مهاجم برزیلی سرخ پوشان پایتخت که در اکثر بازی های این تیم به عنوان زوج علی علیپور در خط حمله حضور داشت، از ترکیب پرسپولیس بیرون ماند تا با توجه به عملکرد قابل قبول امید عالیشاه شانس کمی برای بازگشت به ترکیب اصلی داشته باشد. عملکرد ضعیف جونیور باعث شده تا گابریل کالدرون نیز دست از فرصت دادن به او بردارد و شرایط جدیدی را برای این بازیکن ایجاد کند.جونیور به دلیل عدم موفقیت در ترکیب پرسپولیس در آستانه خروج از فهرست این تیم در نیم فصل قرار گرفته است. به نظر می رسد کالدرون نیز مشکلی با رفتن جونیور و جذب یک مهاجم دیگر در نیم فصل ندارد تا دست مدیران باشگاه را برای توافق با این بازیکن باز بگذارد. قرارداد این بازیکن برای یک فصل 550 هزار یورو بوده که طوری تنظیم شده که در صورت عدم تمایل باشگاه به ادامه همکاری با او، جونیور بدون دریافت مبلغ اضافه از فهرست تیم کنار گذاشته می شود. جونیور در حالی به پایان فوتبال خود با پیراهن پرسپولیس نزدیک می شود که مسئولان باشگاه تصمیم دارند این موضوع را در آرامش حل وفصل کنند. مهاجم پرسپولیس تا پایان هفته هشتم رقابت های لیگ برتر پنج بار در ترکیب پرسپولیس به میدان رفته است. او که در دوران مدیریت ایرج عرب با باشگاه پرسپولیس قرارداد امضا کرد، همین گزینه گابریل کالدرون برای حضور در تهران بود. عرب که قصد داشت گزینه های کروات و ازبکستانی را به کالدرون پیشنهاد بدهد، زیر فشار هواداران مجبور به بستن قرارداد با بازیکن مدنظر کالدرون شد تا این گونه یکی از گران قیمت ترین و بیهوده ترین خریدهای پرسپولیس صورت بگیرد. سرمربی آرژانتینی پرسپولیس که فکرش را هم نمی کرد مهاجم خارجی او با انتقادات تندوتیز اهالی فوتبال در ایران روبه رو شود، حالا به فکر جایگزین مناسب برای جونیور است؛ بازیکنی که در ترکیب اصلی پرسپولیس مقابل ماشین سازی در جام حذفی نیز حضور داشت، اما نشان داد راه دروازه را بلد نیست تا به احتمال فراوان همراه با برف زمستانی تهران، چمدانش را ببندد و پرسپولیس را برای همیشه ترک کند.