آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۷
استان ها
۱۹

خبر استانی

شبکه برق ایران و عراق از طریق شبکه برق خوزستان سنکرون شد

دنیای اقتصاد - اهواز : مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: شبکه برق ایران و عراق از طریق شبکه برق خوزستان با موفقیت سنکرون و شبکه برق دو کشور همسان سازی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار کرد: سنکرون سازی به معنی وصل کردن دو شبکه کاملا مجزا به هم است به طریقی که هیچ نوع شدت جریان ضربه ای قابل ملاحظه ای ایجاد نشود و به نوعی همسان سازی و رویت پذیری در بین شبکه برق دو کشور رخ داده است. وی افزود: این همسان و هم فازسازی کمک می کند تا تبادل برق به راحتی انجام و حجم انتقال برق افزایش پیدا کند و حتی در صورت نیاز از شبکه عراق، برق دریافت کنیم.

جابه جایی 67 دستگاه حفاری در مناطق نفت خیز خشکی

دنیای اقتصاد -اهواز : سرپرست مدیریت خدمات شرکت ملی حفاری ایران از جابه جایی 67 دستگاه حفاری در نیمه نخست امسال در مناطق عملیاتی خشکی استان های نفت خیز کشور خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، حمید باران گر در تشریح عملکرد ترابری سنگین شرکت به عنوان مهم ترین بخش پشتیبانی عملیات حفاری، گفت: جابه جایی 11 دکل در این مدت با استفاده از امکانات لجستیک شرکت و 56 مورد از طریق پیمانکاران بخش خصوصی طرف قرارداد صورت گرفت.

وی افزود: جابه جایی اعم از سازه دکل، تجهیزات و ماشین آلات و متعلقات دستگاه حفاری در مدت پیش گفته با کاربست خودروهای سبک و سنگین در قالب 9 هزار و 578 محموله در محورهای اصلی و جاده های دسترسی به میادین نفت و گاز براساس ضوابط و استانداردهای خاص تخصصی انجام شد. باران گر اظهار کرد: در ارتباط با عملیات جابه جایی هر دستگاه حفاری به طور میانگین 120 دستگاه خودرو تریلر کفی و کمرشکن های هفت و 11 محور به کار گرفته می شود و در اجرای هر عملیات بخش های مختلفی همچون واحد مهندسی حمل و نقل برای تعیین مسافت و بررسی مسیر جابه جایی دستگاه مشارکت می کنند. سرپرست مدیریت خدمات شرکت ملی حفاری ایران به 43 هزار و 13 کیلومتر بررسی مسیر و اخذ یک هزار و 519 پروانه گذر اشاره و مدت زمان جابه جایی تعداد دستگاه حفاری پیش گفته را 550 روز کاری اعلام کرد.

وی با بیان اینکه کل مسافت طی شده در عملیات جابه جایی در 6 ماه اخیر 9 هزار و 797 کیلومتر ثبت شده است، ادامه داد: براساس ضوابط در کار جابه جایی دستگاه های حفاری سه تیم فنی همراه با دستگاه در مسیر تردد، نصب تجهیزات دستگاه و پیاده کردن آن پس از ترخیص، نیروهای عملیات ماشین آلات ویژه (هیدرولیک) که مشتمل بر جرثقیل های 25، 30، 50 و در موارد خاص 70 تن هم می شود و تیم کامل تعمیرات خودروها حضور دارند. باران گر مقاصد مورد نظر در جابه جایی دستگاه های حفاری را در نیمه نخست سال جاری استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد و فارس اعلام و تصریح کرد: نقل و انتقال دستگاه های حفاری در زمان های مشخص شده در عملیاتی شدن به موقع دستگاه های حفاری و شتاب بخشی در اجرای عملیات حفر چاه های نفت و گاز تاثیر مستقیم می گذارد.

رونمایی از سایت و اپلیکیشن معدن مارکت

دنیای اقتصاد - اصفهان : با حمایت ذوب آهن از اپلیکیشن و سایت معدن مارکت در نمایشگاه ایران کانمین 2019 رونمایی شد. محمد جعفر صالحی، معاون خرید ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه این سایت و نرم افزار موجب خواهد شد تامین کنندگان مواد اولیه کارخانه های فولادی و سایر صنایع وابسته به طور نظام مند و یکپارچه در تعامل باشند گفت: براساس برنامه های این نرم افزار، تمام معادن در سطوح مختلف اکتشاف و تولید، شناسایی و جذب خواهند شد. وی افزود: شرکت های معدنی در فضای این سایت و اپلیکیشن توانمندی ها و دستاوردهای خود را عرضه خواهند کرد. معاون خرید ذوب آهن اصفهان هماهنگی بیشتر بین شرکت های معدنی و فولادی را باعث رونق تولید و شکوفایی اقتصاد کشور دانست و گفت: این اپلیکیشن می تواند با تسریع تبادلات اطلاعاتی در حوزه معدن و صنایع وابسته برای رفع موانع تولید فضای مناسبی را فراهم آورد.

4 بیمارستان با 650 میلیارد تومان اعتبار در گلستان ساخته می شود

دنیای اقتصاد - گرگان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: 4 بیمارستان در شهرستان های گرگان، رامیان، گالیکش و گمیشان با اعتبار 650 میلیارد تومان ساخته می شود. عبدالرضا فاضل درباره اجرایی شدن مصوبه های سفر دولت در بخش بهداشت و درمان اظهار کرد: ساخت 4 بیمارستان جدید در شهرستان های گرگان، رامیان، گالیکش و گمیشان در سفر سال گذشته دولت به استان به تصویب رسید که احداث این بیمارستان ها 650 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: مصوبه دولت به استان ابلاغ شد و برای بیمارستان 96 تختخوابی گمیشان 5/ 11میلیارد تومان و برای بیمارستان 86 تختخوابی گالیکش نیز به همین میزان اعتبار به استان ابلاغ شد. همچنین برای فاز نخست بیمارستان 600 تختخوابی آیت الله طاهری در گرگان که شامل 250 تخت خواهد بود نیز 280 میلیارد تومان به استان ابلاغ شده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: ساخت بیمارستان 96 تختخوابی رامیان نیز در دستور کار قرار دارد و زمینی به مساحت 3 هکتار پیش بینی شده است. با رایزنی و هماهنگی منابع طبیعی مجوزهای مربوط به تغییر کاربری این زمین نیز گرفته خواهد شد. دولت برای این بیمارستان نیز 5/ 6 میلیارد تومان ابلاغ کرد. وی با اشاره به کمبود سه هزار تخت بیمارستانی در استان گفت: تا افق 1404 تعداد تخت های بیمارستانی استان باید به بیش از 6 هزار تخت برسد.