آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۹۶۲۸
شهرستان ها
۵

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی خبرداد: دستور رئیس قوه قضائیه برای اعلام نتیجه سریع پرونده خاطیان قطار تبریز مشهد

تبریز- خبرنگاررسالت: موسی خلیل اللهی گفت: رئیس قوه قضائیه دستور داد که پرونده حادثه قطار تبریز مشهد سریعا به جریان افتاده و نتیجه اعلام شود. ایشان در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه با توجه به مشکلات ایجاد شده در استان برای همزمانی بررسی پرونده های کیفری و خانواده در یک مجتمع قضائی اظهار داشت: بر اساس تقاضای ما، به دستور رئیس قوه قضائیه، دادگاه خانواده از سایر دادگاه ها در یک ساختمان مجزا تفکیک می شود و بخشی از اعتبارات آن در این سفر اختصاص یافت. وی افزود: در یک ماه اخیر در منطقه ارم 11500 متر مربع  زمین خریداری شد و در اختیار دادگستری قرار گرفت. رئیس قوه دستور دادند این ساختمان بنا شده و در اختیار پرونده های خانواده قرار گیرد. 

این مجتمع در سه فاز احداث می شود. در فاز اول 5000 متر مربع احداث می شود که نیاز استان را برای چند سال رفع می کند. خلیل اللهی افزود: در این سفر در مورد اینکه در کادر قضائی مشکل کمبود نیرو داریم، در شورای عالی قضائی کشور در تبریز، رئیس قوه دستور دادند 32 نفر کادر قضائی به استان اختصاص یابد.

 وی پرونده حادثه قطار تبریز مشهد را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این پرونده سه سال است در دادگاه کارکنان دولت در تهران به رای نهایی منجر نشده است، گفت: رئیس قوه قضائیه دستور داد که پرونده سریعا به جریان افتد و رای نهایی صادر شود و نتیجه به مردم گزارش شود. این مقام مسئول قضائی تصریح کرد: برخی پرونده های دیگر هم که از اهمیت ویژه ای برخوردار بودند، رئیس قوه دستور دادند با قید فوریت در دستور کار قرار گیرد تا مشکلی برای مردم استان ایجاد نشود و گرهی از گره های مردم باز شود.