آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۹۶۲۸
شهرستان ها
۵

خبر

بازدید معاون آب و آبفای وزارت نیرو از طرح فاضلاب آستارا

آستارا- خبرنگاررسالت: به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، مدیرعامل این شرکت در بازدید معاون آب و آبفای وزارت نیرو از طرح اجرای فاضلاب بهداشتی آستارا اعلام کرد 95 درصد سازه تصفیه خانه فاضلاب انجام شد. سید محسن حسینی مدیرعامل آبفای گیلان در بازدید مهندس تقی زاده خامسی از طرح فاضلاب شهرستان آستارا اظهار داشت: جمعیت برخوردار در طرح فاضلاب آستارا 32 هزار نفر پیش بینی شده است که 95 درصد سازه تصفیه خانه فاضلاب انجام شد و ادامه کار در اجرای تاسیسات الکترومکانیکال به روش PC انجام خواهد شد. وی با اشاره به اینکه مجموع طرح فاضلاب آستارا 20 میلیارد تومان تخصیص دارد تصریح کرد: از سفر ریاست جمهوری به استان گیلان نیز 43 میلیارد تومان مصوب شده است حسینی همچنین افزود: این تصفیه خانه با ظرفیت تصفیه 6300 مترمکعب فاضلاب در شبانه روز احداث خواهد شد که برای اتمام طرح 200 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و از طریق فاینانس داخلی و استفاده از سرمایه گذار بخش داخلی براساس ماده 56 قانون الحاق (استفاده از فاینانس داخلی) در روند اجرا سرعت بیشتری خواهد داشت.

احداث مرکزدرمانی شبانه روزی کیا درمنطقه زیباشهر دزفول

دزفول-خبرنگاررسالت: باحضورجمع کثیری از مردم زیباشهر دزفول، مسئولین محلی، استانی و نماینده مردم دزفول درمجلس شورای اسلامی مهندس پاپی زاده، دکترخسروی مدیرکل بیمه سلامت استان خوزستان، اعضای شورای اسلامی شهر دزفول و تعدادی از اصحاب مطبوعات وسایت های خبری، مرکز خدمات درمانی موسوم به (درمانگاه شبانه روزی کیا) با همکاری و کمک صددرصدی ازبخش خصوصی وتوسط موسس مهندس عابدی کیا و در زمینی بمساحت 200 متر مربع و زیربنای 300مترمربع و هزینه ای معادل با10/000/000/000ریال کلا توسط مهندس عابدی کیا وجهت کمک به مردم محروم زیبا شهرشهرستان دزفول و از محل آورده خود هزینه شده، افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت : این مرکز درمانی شامل پزشک عمومی شبانه روزی و بخش تزریقات و پانسمان بخش دندان پزشکی و در آینده نزدیک آزمایشگاه راه اندازی و مورد بهره برداری قرارگرفت. مهندس پاپی زاده نماینده مردم دزفول درمجلس شورای اسلامی درآیین افتتاح مرکزدرمانی کیامنطقه زیباشهرگفت: علی رغم مشکلات موجود ما با کمک خیر و نیکوکار منطقه مهندس هادی عابدی کیا توانستیم این مرکز را که مورد نیاز شدید مردم این منطقه می باشد راه اندازی و به بهره برداری برسانیم. مهندس پاپی زاده افزود: درآینده نزدیک با همکاری دولت و بخش خصوصی و شخص مهندس هادی عابدی کیا مرکزخدمات درمانی بزرگ زیباشهر در زمینی به مساحت یک هزار متر در مرکز زیباشهر احداث تا یک سال آینده موردبهره برداری قرارخواهد گرفت.

بازدید معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از مجتمع پرورش شترمرغ در زرندیه

زرندیه- خبرنگاررسالت: به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در سفر به استان مرکزی، از مجتمع پرورش شترمرغ در شهرستان زرندیه که دارا ی 97 واحد پرورش شترمرغ پرواری هریک با ظرفیت 300 قطعه تنها مجتمع پرورش شترمرغ در کشور می باشد، بازدید کرد. دکتر رضایی طی بازدید از مجتمع پرورش شترمرغ و نشستی که با اعضای این مجتمع داشت و مسائل و مشکلات تولیدکنندگان را بررسی و راهکارهای لازم در خصوص کمبود تخصیص آب شرب مجتمع گفت: سوابق تخصیص پرونده ها استخراج و بررسی می گردد تا مشخص شودچه توافقاتی از ابتدا برای تخصیص آب صورت گرفته است و از طریق مراجع ذی صلاح در استان و در صورت لزوم از طریق وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو این موضوع پیگیری می شود. با توجه به اینکه این مجتمع پرواربندی و پرورش شتر مرغ گوشتی می باشد و تامین جوجه یک روزه شتر مرغ پرواربندی سخت می باشد دکتر رضایی افزودند: بر اساس ضوابط تعدادی از واحدهای پرورش شتر مرغ به واحدهای مولد تغییر پیدا کنند و تعدادی از این واحدها در صورت امکان با واردات جوجه شترمرغ از سایر کشورها تامین نمایند. وی در پایان گفت: تامین نقدینگی واحدها ی پرورش شتر مرغ از طریق ثبت نام در سامانه های مربوطه صورت گیرد تا از این طریق بحث نقدینگی واحدهای دارای مشکل پیگیری شود.

با حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل؛ پست 20/63 کیلوولت سیار جدید اسالم به بهره برداری رسید

اسالم- خبرنگاررسالت: با حضور «مطیعی» معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور، پروژه پست سیار جدید اسالم با سطح ولتاژ 63/20 کیلوولت با ظرفیت 30 مگاولت آمپر و با هدف تقویت ولتاژ منطقه اسالم و حومه و جلوگیری از بارگذاری بیش از حد پست های مجاور به بهره برداری رسید. پروژه پست 63/20 کیلوولت سیار جدید اسالم در راستای شناسایی، امکان سنجی و ارائه الگو به منظور جابه جایی تجهیزات در جهت بهره وری اقتصادی و با هدف افزایش ظرفیت، بالابردن ضریب اطمینان و پایداری شبکه و اصلاح افت ولتاژ به بهره برداری رسید.عملیات اجرایی این پروژه از اردیبهشت ماه سال جاری در زمینی به مساحت 1000 متر مربع در روستای قندی سرای شهرستان اسالم توسط پیمانکاران بومی استان گیلان آغاز شد و در مدت 4 ماه احداث شد. این پست دارای یک فیدر ورودی و 3 فیدر خروجی 20 کیلوولت با سیستم کنترل سنتی می باشد. گفتنی است که این طرح با استفاده صد در صدی از تجهیزات ساخت داخل اجرا شده است و با بهره برداری از این پست، 15 مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه فوق توزیع استان گیلان افزوده شد. همچنین با برقدار شدن این پست، مشکل افت ولتاژ برق منطقه در زمان پیک مصرف در تابستان، حداقل تا دو سال آینده مرتفع خواهد شد.

پیمانکار عملیات گازرسانی به حفره های پراکنده شهرستان خنداب انتخاب شد

اراک - خبرنگار رسالت : مرحله انتخاب پیمانکار عملیات گازرسانی به حفره های پراکنده شهرستان خنداب در استان مرکزی در کمیته مناقصات این شرکت انجام گردید. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی عملیات گازرسانی به واحدهای مذکور در سطح شهرستان خنداب به مناقصه گذاشته شدکه شرکت یادگار صنعت مرکزی جهت اجرای 2000 متر شبکه پلی اتیلن و نصب 200 عدد انشعاب و جابه جایی 80 عدد علمک با مبلغ پیشنهادی دو میلیارد و 489 و نه میلیون ریال جهت این پروژه انتخاب شد.

در نشستی مشترک؛ بر تکمیل پروژه های نیمه تمام شرق اصفهان تاکید شد

اصفهان-خبرنگاررسالت: حمیدرضا امیرخانی در نشستی مشترک با حضور حسن کامران نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از تکمیل پروژه های نیمه تمام و آغاز به کار پروژه های راهسازی در شرق اصفهان خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، با حضور حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه وشهرسازی استان، معاونین و کارشناسان این اداره کل، مسائل و مشکلات پروژه های حوزه راه وشهرسازی در شرق اصفهان مورد بررسی قرار گرفت. کامران در این نشست ضمن پیگیری پروژه های مورد نظر شهرستان، خواستار تکمیل پروژه های اژیه - ورزنه، جیلان آباد - کلمنجان، پل مزرعه شور، دشتی- بهارستان، مزرعه عرب و محور جیلان آباد - فساران - دستگرد مار - تیمیار و ورودی شهر کوهپایه شد. مدیرکل راه وشهرسازی استان نیز از آغاز عملیات اجرایی پروژه های شرق اصفهان طی هفته جاری خبر داد و گفت: مصمم هستیم تا پروژه های نیمه تمام را در شرق اصفهان تکمیل و پروژه های مورد درخواست را شروع نماییم. وی اظهار داشت: در خصوص محور اژیه - ورزنه با توجه به وجود تیرهای برق در مسیر که عاملی بر کندی احداث پروژه شده بود، مقرر شد تا با جابه جایی تیرهای برق توسط اداره برق و تامین قیر مورد نیاز از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای،عملیات اجرایی این پروژه در اسرع وقت آغاز گردد. پروژه جیلان آباد - کلمنجان نیز بحث انتقال اعتبار از راهداری پیگیری و بلافاصله کار توسط پیمانکار آغاز می گردد. وی افزود: پروژه های محور جیلان آباد- فساران-کوهان- دستگردمار و پروژه دشتی - بهارستان نیز جهت انجام عملیات راهسازی و طی هفته جاری به مناقصه گذاشته خواهد شد و پروژه پل مزرعه عرب نیز با توجه به اختصاص یک میلیارد تومان از ابتدای هفته آینده آغاز به کار خواهد نمود.

پاکسازی طبیعت از زباله و پلاستیک توسط کارکنان نفت مسجدسلیمان در همایش پیاده روی

مسجدسلیمان- خبرنگاررسالت: همایش یک روزه پیاده روی و کوه پیمایی کارکنان امور ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد. این همایش یک روزه با هدف افزایش روحیه نشاط و شادابی پرسنل و به مناسبت گرامیداشت 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی با حضور پرسنل امور ورزش این شرکت در ارتفاعات مشرف بر سد و نیروگاه مسجدسلیمان برگزار شد. پرسنل شرکت کننده در این رویداد ضمن پیاده روی 2 ساعته در طبیعت زیبا و استشمام هوای پاک و عاری از آلودگی، ضمن کسب روحیه عالی جهت حضور پرانرژی در محیط کار و خدمت، با جمع آوری زباله های رها شده در طبیعت و پاکسازی منطقه از زباله خصوصا زباله های پلاستیکی که دشمن بزرگ محیط زیست و امنیت جانی حیوانات است، علاقه مندی و دوست داری طبیعت توسط کارکنان صنعت نفت را بار دیگر به تصویر کشیدند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار ساوجبلاغ: اجلاسیه سراسری نماز در ساوجبلاغ برگزار می گردد

ساوجبلاغ- خبرنگاررسالت: جلسه هماهنگی برگزاری اجلاسیه سراسری نماز شهرستان ساوجبلاغ به ریاست معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندار و با حضوررئیس ستاد اقامه نماز، مدیران ادارات عضو این ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندار ساوجبلاغ دراین جلسه بیان داشت: نماز بزرگترین عبادت مسلمانان و دارای آثار، فضیلت و برکات بی شماری است و اجلاسیه نماز، فرصت بسیار مناسبی برای معرفی این فریضه دینی به عنوان یک موهبت الهی به آحاد جامعه می باشد. کارگر افزود: گسترش فرهنگ نماز از مهمترین وظایف ادارات به خصوص آموزش وپرورش است و نماز جماعت در مدارس یکی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب های اجتماعی است که باید در جهت نهادینه کردن بیشتر فرهنگ نماز در بین دانش آموزان و اقشار مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان برنامه ریزی و تلاش کرد. وی ضمن تاکید بر لزوم تدوین برنامه های فرهنگی و هنری برای ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت:جلسه اجلاسیه شهرستانی نماز ،قبل از اجلاسیه استان در سالن 9 دی هشتگرد به صورت متمرکز برگزار خواهد شد. معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندارساوجبلاغ افزود: اجلاسیه شهرستانی مصادف با هفته وحدت و با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار می شود و برای اجرای این اجلاسیه 20 کمیته فعالیت دارند که با هماهنگی ستاد اقامه شهرستان برنامه ریزی خواهند نمود.