آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۵
ورزشی
۹

شاگردان ویلموتس روز سه شنبه به اردن می روند

اسامی ملی پوشان فوتبال برای بازی با عراق اعلام شد غیبت جهانبخش، دژاگه و عزت اللهی، بازگشت رضایی

سرویس ورزشی: اسامی ملی پوشان فوتبال ایران برای بازی با تیم عراق اعلام شد؛ اعضای تیم ملی روز سه شنبه به اردن می روند تا پنجشنبه در چهارمین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 برابر عراق قرار گیرند.

همان طور که وعده داده شده بود، دیروز فهرست جدید تیم ملی برای بازی با عراق اعلام شد و این بار مارک ویلموتس نفرات جدیدی را به جمع شاگردانش در فهرست 23 نفره اضافه کرد که از جمله آنها می توان به حضور بازیکنان آماده شارلروا بلژیکی در این مرحله از اردو اشاره کرد. اسامی 23 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی به این شرح است:

دروازه بان ها: علیرضا بیرانوند(پرسپولیس)، محمد رشید مظاهری(تراکتور)، پیام نیازمند(سپاهان)

مدافعان: وریا غفوری(استقلال)، سید مجیدحسینی

(ترابزون اسپور)،حسین کنعانی زادگان(پرسپولیس)، میلاد محمدی(خنت)، محمد نادری(پرسپولیس)، مرتضی پورعلی گنجی(العربی)، رامین رضاییان(الشحانیه)، سیاوش یزدانی(استقلال)

هافبک ها: امید ابراهیمی(یوپن)، احسان

حاج صفی(تراکتور)،علی کریمی(استقلال)،احمد نوراللهی(پرسپولیس)،مسعود شجاعی(تراکتور)،وحید امیری(پرسپولیس)

مهاجمان: کریم انصاری فرد(السیلیه)،علی قلی زاده

(شارلروا)،محمدمحبی(سپاهان)،کاوه رضایی(شارلروا)،سردار آزمون(زنیت)،مهدی طارمی(ریوآوه)

نکات مهم لیست جدید تیم ملی

نفرات دعوت شده صبح امروز باید در مرکز ملی فوتبال در هتل آکادمی کمپ تیم های ملی خود را به کادر فنی معرفی و تمرینات برای بازی روز 23 آبان مقابل عراق را آغاز کنند. اما فهرست جدید تیم ملی نکات زیادی در دل خود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

1- در فهرست جدید تیم ملی باز هم خبری از علیرضا جهانبخش ستاره 17 میلیون پوندی و سکونشین در برایتون نیست. وینگر راست ثابت سال های گذشته ایران به دلیل اینکه از شرایط بازی به دور است از دید سرمربی بلژیکی خارج شده و ویلموتس ترجیح داد همچون اردوی قبلی این بار هم به جای جهانبخش از سایر هم پستی های او که شرایط بهتری دارند در ترکیب بهره ببرد.

2- حضور سه بازیکن تازه وارد نسبت به اردوی قبلی هم جالب توجه است از جمله دو بازیکن آماده این روزهای شارلروا کاوه رضایی و علی قلی زاده که در یکی از بازی های ژوپیرلیگ مقابل چشمان دستیار ویلموتس خوش درخشیده بودند. خط خوردن مهرداد محمدی بازیکن تیم آوس آن هم بعد از تنها یک اردو همراهی تیم ملی و گلزنی برابر کامبوج هم یکی دیگر از اتفاقات جالب این فهرست بود.

3- پرسپولیس با در اختیار داشتن پنج سهمیه در این اردو بیشترین سهم را به خود اختصاص داده ضمن اینکه تیم های تراکتور و استقلال هم سه سهمیه برای خود دست و پا کرده اند. وریا غفوری بعد از غیبت یک دوره ای در اردوهای تیم ملی بار دیگر با نمایش های خوب خود در هفته های گذشته به فهرست بازگشت تا رقابت در پست دفاع راست داغ تر از همیشه شود.

4- مهدی ترابی وینگر پرسپولیس در دومین اردوی متوالی ملی هم غایب است. اشکان دژاگه هم یکی از سه کاپیتان تیم ملی در تراکتور بار دیگر از فهرست خط خورد. همچنین غیبت ادامه دار سعید عزت الهی بازیکن این روزهای یوپن بلژیک هم از دیگر اتفاقات جالب اردوی تیم ملی است.

ایران سه شنبه به اردن می رود

تیم های ملی فوتبال ایران و عراق روز پنجشنبه این هفته 23 آبان در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 در دیداری حساس در امان پایتخت اردن به مصاف هم خواهند رفت. این بازی به خاطر مشکلات امنیتی عراق، با رای فیفا به کشور اردن منتقل شده است.

طبق اعلام «سعد الزهیری» مسئول هماهنگی این مسابقه، تیم ملی فوتبال ایران روز سه شنبه برای برپایی اردوی آماده سازی راهی اردن می شود. تیم عراق هم دیروز شنبه عازم اردن شد تا نسبت به ایران اردوی بلندمدت تری را برای این مسابقه داشته باشد.