آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۵
ورزشی
۹

دعوت از تیم ملی بسکتبال برای حضور در 2 تورنمنت چین

فدراسیون بسکتبال دعوتنامه چینی ها را برای حضور در دو تورنمنت بین المللی این کشور که سال آینده و پیش از المپیک برگزار می شود، دریافت کرده است.

چینی ها سال آینده و پیش از المپیک توکیو میزبان دو تورنمنت بین المللی هستند و از تیم ملی بسکتبال ایران هم برای شرکت در هر دو تورنمنت دعوت کرده اند.اطلس اسپورت یکی از این تورنمنت ها است که چین هر سال با حضور تیم های اروپایی، آمریکایی، آفریقایی و آسیایی اقدام به برگزاری آن می کند. برگزاری این تورنمنت در سال آینده میلادی برای روزهای 23 تا 28 تیرماه پیش بینی شده که قرار است به میزبانی سوژو انجام شود.

ایران همه ساله دعوتنامه این تورنمنت معتبر را دریافت می کند. این تورنمنت امسال پیش از جام جهانی و تقریبا همزمان با تورنمنت پیک چین برگزار شد به همین دلیل حضور در آن از برنامه ملی پوشان خارج شد. فدراسیون بسکتبال اما به دعوتنامه دریافتی برای شرکت در تورنمنت 2020 اطلس اسپورت پاسخ مثبت داده اگرچه هنوز وضعیت دیگر تیم های دعوت شده به آن قطعی نیست. فدراسیون بسکتبال البته علاوه بر اطللس اسپورت، دعوتنامه حضور در تورنمنتی دیگر به میزبانی چین را هم دریافت کرده است. این تورنمنت همزمان با اطلس اسپورت و طی روزهای 22 تا 29 تیرماه برگزار شود. طبق برنامه اعلام شده از سوی چینی ها، قرار است چهار تیم حاضر در این تورنمنت در دو شهر با یکدیگر رقابت داشته باشند اما هنوز شهرهای میزبان اعلام نشده اند.