آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۹
سیاسی
۳

خبر

واعظی: گریزی از حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان نیست

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: تبدیل اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش بنیان، شعار نیست بلکه یک ضرورت است.  به گزارش ایرنا، محمود واعظی در نشست با فناوران و مدیران شرکت های دانش بنیان و نوآفرین استان یزد افزود: اگر فناوری های نوین وارد عرصه اقتصاد کشور نشود، به سرعت عقب می افتیم و مجبوریم با هزینه بالا و بهره وری اندک به مردم خدمات رسانی کنیم.

اگر قرار است در بازارهای مختلف، کالاهای ایرانی قابل رقابت باشد چاره ای جز این نیست که به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم. به گفته وی اگر دولت روحانی این همه فشارها را تحمل کرد برای این بود که فضای مجازی را گسترش دهد، نه اینکه فقط فیلم ببینند بلکه اساس آن چیزی بود که در سال 92 در وزارت ارتباطات برای توسعه اقتصاد دانش بنیان بود چون اعتقاد داشتیم آی سی تی پیشران توسعه کشور است. واعظی در مورد سیستم بوروکراسی هم گفت: ما از این سیستم رنج می بریم اما وقتی می خواهیم آن را اجرا کنیم، گیر لشکری می افتیم که 40 تا 50 سال همین رویه را اجرا می کرده است و به همین دلیل دولت الکترونیک یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید بوده است؛ دولت الکترونیک هم یعنی شفافیت بدون تبعیض و جلوگیری از رشوه و صرفه جویی.

وی اضافه کرد: الزام بر این است که اکنون که تحریم هستیم و خیلی راه ها بر ما بسته است باید با سرعت، میانبر بزنیم و آنچه نیازمندی های کشور است علاوه بر تولید داخل به بازارهای منطقه هم صادر کنیم و اگر مسئولان کشور ما کیفی باشند درجا نمی‎زنند و متوقف نمی شوند.

جزئیاتی از سرنگونی پهپاد

فرمانده کل ارتش گفت: تا قطعات پهپاد منهدم شده را کامل به دست نیاوریم و گراف هایمان را کامل نکنیم، نمی توانیم به طور قطعی مبدا و هدف اصلی این پهپاد را مشخص کنیم. به گزارش ایسنا، امیر سرلشکر موسوی، درخصوص انهدام یک فروند پهپاد مهاجم توسط نیروی پدافند هوایی ارتش در منطقه ماهشهر گفت: آنچه تاکنون قطعی است، این است که این پهپاد در سقف کوتاه پرواز کرده و مورد هدف سامانه بومی مرصاد قرار گرفته است. وی اضافه کرد: بامداد روز جمعه پهپادی که سعی می کرد با پرواز در ارتفاع کم، خود را از دید سامانه های کشف مخفی کند، کشف شد و مورد هدف قرار گرفت.