آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۹
سیاسی
۳

دیگه چه خبر

روایت جعفرزاده از خروج 22 میلیارد دلار توسط یکی از نزدیکان احمدی نژاد

 خبر اول اینکه،  نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس درخصوص اظهارات اسحاق جهانگیری مبنی بر خروج 22 میلیارد دلار ارز برای کنترل قیمت ارز در دولت سابق، اظهار داشت: اولین بار که من این موضوع را در قالب مصاحبه ای با یک سایت معروف مطرح کردم، بعد از یک ساعت، آن خبر از روی سایت حذف شد و مسئولان آن سایت خبری گفتند، از طرف یک نهاد نظارتی با ما تماس گرفتند و مجبور به حذف این خبر شدیم، این در شرایطی بود که من تمامی اسناد مربوط به موضوع را در اختیار داشتم.

غلامعلی جعفرزاده در گفت وگو با  سایت خبری «مدارا»، افزود: سخنان آقای جهانگیری در زمینه خروج 22 میلیارد دلار از کشور در دولت سابق برای مبارزه با افزایش قیمت ارز، درست است و ما خیلی قبل ترها نیز از این موضوع خبر داشتیم. یکی از اتهاماتی که منجر به محاکمه یکی از اطرافیان محمود احمدی نژاد شد، همین موضوع خروج 22 میلیارد دلار ارز از کشور بود. نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کرده اند، اما نباید انتظار داشت که به صورت گسترده ای این موضوعات را رسانه ای کنند، زیرا یک استدلال هایی پشت این قضیه وجود دارد و جنبه های دیگر آن باعث شده است که نتوانسته اند این مساله را رسانه ای کنند.

جعفرزاده در تماس خبرنگار «ایران» ضمن تایید این خبر گفت که اسناد و مدارک لازم در این باره را در اختیار دارد و آنها را ارائه می کند.

دانشمند ایرانی بزودی از امریکا آزاد می شود

 خبر دیگر اینکه، رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: استاد مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ظرف مدت کوتاهی از زندان کشور امریکا آزاد خواهد شد.

محمدتقی احمدی در گفت وگو با فارس، درباره روند رسیدگی به پرونده مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در زندان امریکا، گفت: خوشبختانه پرونده رسیدگی به بازداشت دانشمند ایرانی که یک سال است در زندان امریکا به سر می برد در مراحل جمع بندی قرار گرفته است. وی افزود: با توجه به تلاش ها و اقدامات مختلف دانشگاه های ایران در پیگیری رسیدگی به پرونده مسعود سلیمانی و همچنین تبدیل شدن موضوع بازداشت این استاد به عنوان یک جریان حقوق بشر در بسیاری از دانشگاه های امریکا دانشمند ایرانی در مدت کوتاهی آزاد می شود.

دعوای توئیتری پورنجاتی و عباس عبدی بر سر ماجرای تسخیر سفارت امریکا

 دست آخر اینکه،   در سالروز تسخیر سفارت امریکا عباس عبدی به عنوان یکی از دانشجویان دخیل در این اقدام، در گفت وگویی به دفاع از این اقدام دانشجویان پرداخت و آن را همسو با خواست مردم در آن مقطع دانست.

این اظهارات واکنش های زیادی در پی داشت. به گزارش انتخاب، در یکی از این واکنش ها، احمد پورنجاتی، نماینده اصلاح طلب مجلس ششم، در توئیتر نوشت: «یک غلطی کرده ‏اید، من و ما هم در عالم خلسه و نفرت از مستبد فراری در حال و هوای ضدامپریالیستی برای آن کار خلاف عرف تان هورا کشیدیم. حالا پس از 40 سال از اشغال سفارت که تشت فاجعه اش بر زمین افتاده، همچنان زور می زنید که با حرافی ماستمالی‎اش کنید...» عباس عبدی هم در واکنش به این توئیت پورنجاتی نوشت: «آن بخش را که اقرار علیه دائم الخلسگی خویش است، باید پذیرفت.

ولی ای کاش سری هم به «هویت سازی‏ ها» بزنند، حتی اگر شرمنده نمی شدند، عذرخواهی می‏ کردند. ای کاش از روزی شرمنده شوند که به جای انجام وظیفه و دفاع از روزنامه نگاران، بازداشت آنان را تایید می‏ کردند.