آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۵
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

محرومیت یک جلسه ای برای گابریل کالدرون

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دو رای خود را درخصوص سرمربی پرسپولیس و تیم سپید رود رشت صادر کرد.

کمیته انضباطی پس از بررسی مصاحبه گابریل کالدرون- سرمربی تیم پرسپولیس تهران- با جراید مبنی بر اینکه امیدوارم نتیجه در زمین فوتبال تعیین شود که متن آن به نوعی افترا به برگزار کنندگان مسابقه فوتبال می باشد که برای تیم خاصی نتایجش را در خارج از زمین بازی تعیین می کنند. این کمیته پس از بررسی طبق ماده 71 آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال مصاحبه کالدرون را مصداق افترا و نشر اکاذیب دانسته و وی را به یک جلسه محرومیت از مسابقه رسمی تیم خود محکوم کرد.ضمنا به ایشان تذکر داده می شود چنانچه این رفتار در آینده ادامه داشته باشد مجازاتهای شدیدتری برای این سرمربی در نظر گرفته می شود.این رای قطعی است.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال استعفا کرد

اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از سمت خود کناره گیری کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال با تقدیر از زحمات و تلاش های بی شائبه اسماعیل حسن زاده در دوران تصدی ریاست کمیته انضباطی، با توجه به انتصاب وی در مسئولیت جدید به عنوان معاون قضایی و رئیس حوزه ریاست رئیس کل دادگستری استان تهران با استعفا نامبرده موافقت کرد.رئیس فدراسیون فوتبال با ارسال نامه ای در پاسخ به تقاضای مجدد دادگستری استان تهران با عنایت به مسئولیت جدید حسن زاده در آن نهاد، با استعفا وی از ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال موافقت کرد. این موضوع در ابتدا در شهریورماه گذشته با مخالفت رئیس فدراسیون همراه شد اما در ادامه با درخواست دوباره دادگستری استان تهران در مهرماه با آن موافقت شد.گفتنی است،سرپرست کمیته انضباطی فدراسیون در روزهای آتی معرفی خواهد شد.

تاج: با خاطیان ورزشگاه یادگار تبریز برخورد می شود

یکی از مهم ترین مسایلی که همه در انتظار اعلام موضع رسمی فدراسیون فوتبال بودند ماجرا و اتفاقاتی است که در ورزشگاه یادگار تبریز و بازی تیم های تراکتور و استقلال رخ داد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اما معتقد است که سیستم فدراسیون موافق رسانه ای کردن این مسایل نیست. او درباره این موضوع گفت: راجع به اتفاقات ورزشگاه یادگار خیلی دوست داشتند موضع فدراسیون را بدانند. ببینید شعار همه ورزش ایران این است: «چو ایران نباشد تن من مباد» و غیر از این هیچ شعار تجزیه طلبی و مخدوش، پذیرفته نیست.او افزود: عده ای دوست دارند ما این مسایل را رسانه ای کنیم ولی ما و سیستم این اعتقاد را نداریم. نود هزار نفر در ورزشگاه تراکتور بازی را دیدند و 4 گل خوردند و هیچ اعتراضی نکردند. حتی زباله های ورزشگاه را جمع کردند. هواداران تراکتور واقعا دست مریزاد دارند. او همچنین گفت:یک تعدادی مسئله دار بودند، شعارهای بد دادند که تلویزیون نشان نداد اما امروز هر موبایل یک تلویزیون است. با این تعداد دارد برخورد می شود.تاج در ادامه گفت: من در بازی شهرخودرو با پارس جنوبی جم در ورزشگاه امام رضا(ع) دیدم که پرچم ایران در ورزشگاه بود. این پاسخ حرکتی است که در آن سو انجام شد و خیزشی را به همراه داشت. شنیده ام همه ورزشگاه ها به این موضوع واکنش داشتند. نباید این تعداد محدود را به مردم تبریز و تراکتور و دیگر باشگاه ها نسبت داد. یک تعداد کمی بودند و هستند و خواهند بود. باید صندلی ها را شماره گذاری کنیم و افراد را بشناسیم و دوربین چهره زن داشته باشیم. من معتقدم محروم کردن تماشاگران به خاطر یک عده محدود کار درستی نیست. نود هزار نفر در ورزشگاه بودند و همه چیز خوب بود و فقط یک عده معدودی دست به این کار بد زدند. به خاطر کار یک عده بی تربیت شما نمی توانید دور پارک ها سیم خاردار بکشید. اصالت مال کسانی است که کشور و رهبر و انقلابشان را دوست دارند.