آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۹
اقتصادی
۴
نگاه

الگوی مهندسی کشور

خیرالله خادمی

راه آهن میانه-بستان آباد برای بهره برداری در پایان آبان ماه آماده است. در راستای توسعه شبکه ریلی و اتصال 5 مرکز استان به آن، طبق اولویت در سال های 96 و 97 با اتصال چهار استان به شبکه، هموطنان از خدمات ریلی بهره مند شدند. استان آذربایجان شرقی، آخرین مرکز استانی بود که باید طبق برنامه از مسیر جدید با هدف کوتاه کردن مسیر و افزایش سرعت سیر احداث می شد که عملیات اجرایی پروژه راه آهن میانه-بستان آباد به پایان رسیده است. با توجه به حجم بالای عملیات اجرایی راه آهن میانه-بستان آباد و اهمیت آن برای استان آذربایجان شرقی و منطقه شمال غرب کشور، انجام عملیات اجرایی این پروژه به دو فاز تقسیم شد که فاز اول آن از میانه تا بستان آباد به طول 132 کیلومتر و فاز دوم اتصال به تبریز در ایستگاه خاوران به طول 44 کیلومتر است و پیش بینی می شود فاز دوم در سال بعد به بهره برداری برسد.

عملیات اجرایی ادامه این پروژه ریلی تا تبریز از پیشرفت مطلوبی برخوردار است و ریل گذاری آن نیز شروع شده است و در حال تکمیل ابنیه فنی هستیم. این پروژه ریلی اتصال به کشور ترکیه و شرایط ترانزیت و صادرات کالا را فراهم می کند و استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل نیز از خدمات ریلی بهره مند می شوند. راه آهن میانه-بستان آباد- تبریز اولین پروژه ریلی است که از ابتدا به صورت دو خطه اجرا می شود، در صورتی که تمامی پروژه های ریلی شرکت ساخت ابتدا یک خطه ساخته می شود و در سنوات بعد احداث خط دوم در دستور کار قرار می گیرد. در مجموع 65 میلیون متر مکعب عملیات خاکی، 15 کیلومتر تونل و پل دو خطه در این پروژه ریلی اجرا می شود و کاهش 5 و نیم ساعته زمان سفر و 114 کیلومتری طول مسیر اتصال مرکز شمالغرب به شبکه ریلی سراسری را به دنبال دارد.

تا کنون بالغ بر 1500 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است و در صورت به روز رسانی هزینه ها این مبلغ به بیش از 5000 میلیارد تومان می رسد. راه آهن میانه-بستان آباد-تبریز می تواند علاوه بر اینکه الگو و نمادی از توان مهندسی کشور باشد، نمونه بی نظیری برای صادرات خدمات فنی -مهندسی نیز باشد.