آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۵
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

تیراندازی به مادر و دختر

سرویس شهرستانها: افراد ناشناس در ساوه به یک منزل مسکونی حمله و مادر و دختری را به گلوله بستند.

بر اثر تیراندازی افرادی ناشناس به یک مادر و دختر در منزلی مسکونی در یکی از محله های شهرستان ساوه، هر دو نفر به شدت مجروح شدند که دختر 22 ساله به علت شدت جراحات وارده فوت و مادر وی نیز به بیمارستان منتقل شد.

تیم های تخصصی  پلیس در حال  بررسی موضوع هستند.

قاچاق کالا

بازرگان- خبرگزاری صدا و سیما: مدیر کل گمرک بازرگان از کشف محموله بزرگ قاچاق کالا به ارزش 25 میلیارد ریال در این گمرک خبر داد.

صادق نامدار، گفت: ماموران این گمرک در حین کنترل خودروهای خروجی و ورودی از این مرز به یک دستگاه اتوبوس مسافربری ورودی از کشور ترکیه مشکوک و آن را متوقف کردند .

وی با اشاره به کشف 22 قلم کالای قاچاق از داخل این اتوبوس گفت: این کالاها که به طرز ماهرانه ای در قسمت های مختلف اتوبوس مخفی شده بود در سامانه ایکس ری این گمرک کشف و ضبط شد .

او ارزش ریالی این کشفیات را 25 میلیارد ریال  اعلام کرد.

نامدار انواع زیور آلات، البسه و لوازم یدکی خودرو را از جمله این کشفیات اعلام کرد و گفت : در این ارتباط یک نفر به عنوان متهم دستگیر و به همراه اتوبوس توقیف شده، تحویل مقامات قضایی شد .

حمله گرگ ها به گوسفندان

سرویس شهرستانها: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: گرگ های گرسنه در روستای تیغناب شهرستان «سربیشه» 134 گوسفند را دریدند و 55 گوسفند دیگر را زخمی کردند.

سرهنگ«علی اکبر حیدری» بیان داشت: ماموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند بر اثر حمله گرگ های گرسنه به گله گوسفندان در ارتفاعات روستای «تیغناب» 85 راس میش و 49 راس بز در مجموع 134 راس دام تلف و 55 راس زخمی شده است.

وی تصریح کرد: گوسفندان این گله متعلق به 11 نفر از اهالی روستای«تیغناب» بودند که با صورتجلسه ماموران اقدامات قانونی در حال رسیدگی است.

بخشش قاتل

شوش - باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس دادگستری شوش گفت: اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر با تلاش و خود توانستند با جلب رضایت اولیاء دم، قاتلی را پس از 11 سال از چوبه دار نجات بدهند.

صادق جعفری چگنی، گفت: 11 سال پیش در روستای خویس بخش شاوور شهرستان در نزاعی بین چند نفر از دو طایفه در شوش رخ می دهد که در این درگیری یک نفر به قتل و یک نفر دیگر مجروح می شود و باعث اختلاف بین دو طایفه شد.

وی بیان داشت: بعد از مدتی با ارجاع پرونده به شعبه ویژه عشایرشورای حل اختلاف این شهرستان که با پیگیری و تلاش و کوشش اعضاء این شعبه و برگزاری چندین جلسه با بزرگان دو طایفه برگزار شد خانواده مقتول از خون قاتل فرزند خود گذشتند و قاتل پس از 11 سال که در انتظار اجرای حکم قصاص بود مورد عفو و بخشش قرار گرفت و بین این دو طایفه در مراسمی صلح و سازش برقرار شد.

اختلاف ملکی منجر به قتل

اهواز -ایرنا: فرمانده انتظامی اهواز گفت: در پی درگیری مسلحانه در یکی از محله های حاشیه شهر اهواز به دلیل اختلاف ملکی شش  نفر مصدوم و دو نفر کشته شدند.

سرهنگ محسن دالوند، اظهار داشت: این درگیری مسلحانه به دلیل اختلاف ملکی و مسائل مالی رخ داده که با اقدام به موقع پلیس یکی از قاتلان شناسایی و یکی دیگر از آنها در جریان این درگیری کشته شد.

وی افزود: قاتل دوم به هویت (ع_م) در تحقیقات پلیس به قتل ارتکابی اعتراف و انگیزه را اختلافات ملکی عنوان کرد.

واژگونی مرگبار خودرو

سرویس شهرستانها: رئیس پلیس راه جنوب استان سیستان و بلوچستان از کشته  شدن شش نفر بر اثر واژگونی وانت تویوتا حامل اتباع غیرمجاز در محور «ایرانشهر-سراوان»خبر داد.

سرهنگ «یداله ستوده» گفت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد، یک دستگاه وانت تویوتا حامل هشت نفر اتباع غیر مجاز، از جاده خارج و واژگون شده است.

وی تصریح کرد: در این حادثه شش نفر از سرنشینان خودرو به علت شدت جراحات وارده در دم جان باختند و دو سرنشین دیگر به شدت مجروح و توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ ستوده با اشاره به متواری شدن راننده خودرو از صحنه تصادف قبل از حضور پلیس در صحنه، خاطر نشان کرد: کارشناس تصادفات پلیس راه علت این حادثه را ناتوانی راننده در کنترل خودرو به دلیل ترکیدن لاستیک فرسوده آن اعلام کرده است.

دستگیری عاملان تیراندازی

اهواز- باشگاه خبرنگاران جوان: فرمانده انتظامی شهرستان اهواز گفت: ماموران پلیس در کمتر از یک ساعت عوامل تیراندازی پارک زیتون را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محسن دالوند، با بیان اینکه در این درگیری که علت آن اختلاف حساب بوده دو نوجوان و یک خردسال رهگذر مورد اصابت ترکش گلوله قرار گرفته و برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند افزود: ماموران پلیس با کار اطلاعاتی و اقدامات تخصصی در کمتر از یک ساعت هشت  نفر از عاملان درگیری که سه  نفر از آنان عامل اصلی تیراندازی منجربه جرح بودن را شناسایی و پس از هماهنگی مرجع قضائی در چند عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک قبضه سلاح و نقاب صورت متعلق به عاملان تیراندازی کشف شد.

رهایی گروگان

سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی استان اصفهان از رهایی دختربچه پنج  ساله که در تاریخ 12 آبانماه سال جاری ربوده شده بود،  خبر داد.

سرتیپ «مهدی معصوم بیگی» اظهار داشت: هنگامی که مادر فاطمه (دختربچه ربوده شده) در حال بردن او به مهد کودک بود ، سواری پراید با دو سرنشین در کنار او توقف کرده و با زور و خشونت کودک را ربوده و متواری شدند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه در شهر «گلدشت» از توابع شهرستان «نجف آباد» اتفاق افتاد افزود: یک گروه از ماموران مجرب

پس از هماهنگی های لازم و دریک عملیات ضربتی وارد مخفیگاه متهمان شدند و توانستند این آدم ربایان را در شهر «اصفهان» دستگیر کنند.

وی گفت : آدم ربایان در تحقیقات اولیه پلیس انگیزه خود را خصومت با پدر کودک ربوده شده اعلام کردند.

انفجار گاز

یاسوج - ایرنا: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی انفجار یک منزل مسکونی به دلیل نشت گاز، 10 نفر ساکن این خانه، از اهالی روستای دلی اولاد علی مومن واقع در شهرستان بویراحمد مصدوم و دچار مسمومیت با گاز

مونواکسید کربن شدند.

محسن جلیل، افزود: سه  نفر از مصدومان به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا و هفت نفر دیگر به بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج انتقال داده شدند.