آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۵۰۶
جامعه
۱۲
گزارش

در نشست خبری مدیرعامل بیمه دی و مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان مطرح شد: خانواده «جان بخشان» توسط بیمه دی بیمه می شوند

نشست خبری مهندس محمدرضا کشاورز مدیرعامل بیمه دی و دکتر کتایون نجفی زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان با هدف توسعه فرهنگ اهدا عضو برگزار شد.
فرهنگ سازی نیازمند همیاری است

در این نشست خبری که با حضور مهندس محمدرضا کشاورز، مدیرعامل بیمه دی و معاونان و مدیران این شرکت بیمه و دکتر کتایون نجفی زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان و مدیران این انجمن برگزار شد، در ابتدای برنامه دکتر کتایون نجفی زاده با ارایه آمار و توضیحاتی در خصوص پیوند و اهدا عضو در کشور اظهار کرد: سالانه در کشور بین 5 تا 8 هزار نفر با مرگ مغزی از دنیا می روند و اعضای بدن نیمی از افراد مرگ مغزی شده قابلیت اهدا دارد. وی با اشاره به اینکه سال گذشته اعضای بدن 926 مرگ مغزی در کشور اهدا شد، ادامه داد: در سال 97 اعضای بدن 2 هزار مرگ مغزی اهدا نشد؛ در حالی که هر فرد مرگ مغزی بین یک تا 8 عضو می تواند اهدا کند، اگر تصور را بر این بگذاریم که خانواده فرد مرگ مغزی شده دیر رضایت به اهدا بدهند و اگر 3 عضو فرد مرگ مغزی قابلیت اهدا داشته باشد، با اهدا نکردن اعضای بدن این 2 هزار مرگ مغزی، 6هزار ارگان سالم به زیر خاک رفته است؛ از طرفی روزی 7 تا 10 نفر به دلیل نرسیدن عضو پیوندی از دنیا می روند. نجفی زاده افزود: توسعه فرهنگ اهدای عضو نیازمند حضور تمامی سازمان ها، ارگان ها و نهادهای دولتی و خصوصی است و مقوله فرهنگ با توجه به فراگیری آن بدون مشارکت و همیاری میسر نمی شود. وی درخصوص تفاهمنامه میان بیمه دی و انجمن اهدا عضو اظهار کرد: ذات شرکت های بیمه در تمامی کشورهای دنیا، ایجاد احساس آرامش و آسایش است، آرامشی که پس از جبران خسارت ایجاد می شود و این موضوع رابطه بسیار نزدیکی به مفهوم اهدای عضو دارد. جبران پس از خسران و اهدای عضو می تواند زندگی دوباره به فرد نیازمند عضو اهدا کند و به عنوان نماینده جامعه اهدا عضو از طرح بیمه دی در جهت ایجاد پوشش بیمه خانواده های اهدا کننده عضو، استقبال می کنم. نجفی زاده همچنین در خصوص ایجاد واژه «جان بخش» افزود: امروز و در کنار تفاهمنامه با بیمه دی، از واژه و مفهوم بزرگی به نام «جان بخش» پرده برداری می کنیم، مفهوم بزرگی که می تواند به عنوان یک افتخار در کنار نام هر کدام از ما قرار گیرد. «جان بخش» با اهدای اعضای بدن خود می تواند یک افتخار ملی و معنوی را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورد.

بیمه دی، حامی «جان بخش»

مهندس محمدرضا کشاورز، مدیرعامل بیمه دی نیز در خصوص تفاهمنامه میان شرکت بیمه تحت مدیریت خود و انجمن اهدای عضو ایرانیان اظهار کرد: شرکت بیمه دی در سال 1397 با فروش 35، 873 میلیارد ریال حق بیمه به عنوان سومین شرکت بیمه در کشور (دومین شرکت بیمه خصوصی) توانسته پس از اخذ تاییدیه کفایت ذخایر فنی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و طبق صورت های مالی حسابرسی شده به سود 1028 میلیارد ریالی دست یابد که این امر نشان از موفقیت این شرکت در دست یابی به اهداف مورد نظر و سیاست های شرکت بیمه دی است.

او اظهار کرد: هم اکنون که شرکت بیمه دی توانسته در رسالت اصلی خود موفق باشد، مسوولیت اجتماعی که یکی از مهم ترین رکن برندهای مطرح اقتصادی در تمامی جوامع است مورد توجه بیمه دی قرار گرفته و امروز در این نشست خبری، بیمه دی به صورت رسمی وارد حوزه با اهمیت اهدای عضو و حمایت از این حرکت خداپسندانه می شود. فعالیت موثری که همخوانی زیبایی با مفهوم صنعت بیمه در گسترش چتر حمایت و همراهی با مردم عزیزمان دارد. او در خصوص مسوولیت اجتماعی بیمه دی افزود: مسوولیت اجتماعی، با وجود تفکر برخی از برندهای اقتصادی، یک حرکت تبلیغاتی نیست، بلکه از نظر بیمه دی، مسوولیت اجتماعی یک وظیفه است، وظیفه ای که تمامی افراد و در جایگاه های بزرگ تر، تمامی شرکت ها و سازمان ها باید در قبال جامعه خود متعهد باشند. مدیرعامل بیمه دی در خصوص مفهوم «جان بخش» و بیمه خانواده «جان بخش» اظهار کرد: همان گونه که عنوان شد، جان بخشی یک افتخار ملی و معنوی است و بسیار خرسندم که بیمه دی افتخار دارد در ایجاد مفهوم «جان بخش» سهیم باشد. در جهت توسعه فرهنگ جان بخشی، همه ما مسوول و سهیم هستیم و بیمه دی نیز حمایت از خانواده های جان بخش را وظیفه خود می داند و امیدواریم بتوانیم به میزان توان خود در افتخار جان بخشی سهیم باشیم.

جشنواره «جان بخش» زمینه ساز فرهنگ اهدای عضو

در حاشیه این نشست خبری و امضا تفاهمنامه میان بیمه دی و انجمن اهدای عضو، دکتر میرموسوی، مدیر ارتباطات بیمه دی در خصوص جشنواره هنری جان بخش اظهار کرد: هنر، خروجی تفکر و فرهنگ یک جامعه است و هنرمندان با آثار هنری خود، زمینه ساز توسعه فرهنگ جان بخشی خواهند بود. او افزود: جشنواره هنری جان بخش که با حمایت بیمه دی و با نظارت انجمن اهدای عضو در حوزه تندیس سازی و با هدف معرفی تندیس جان بخش با حضور هنرمندان مطرح کشور برگزار خواهد شد. موسوی با اشاره به هیات داوران جشنواره هنری جان بخش، افزود: براساس تصمیم شورای سیاستگذاری این جشنواره، هنرمندان مطرح کشور در حوزه هنرهای تجسمی آثار هنری ارسالی را انتخاب و داوری خواهند کرد و امیدواریم بتوانیم با برپایی این جشنواره، گام موثری در توسعه فرهنگ «جان بخشی» برداریم. گفتنی است در پایان این نشست خبری، تفاهمنامه میان بیمه دی و انجمن اهدا عضو امضا شد و بیمه دی به صورت رسمی به عنوان حامی فرهنگ «جان بخشی» معرفی شد.