آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۵
صفحه آخر (جهان)
۱۲

«ترامپ را به سطل آشغال بیندازید» فریاد مردم پس از ورود ترامپ به شهر آتلانتا

سرویس خارجی: رئیس جمهور آمریکا که برای تبلیغات انتخاباتی به شهر آتلانتا سفر کرده بود با فریادهای «ترامپ را به سطل آشغال بیندازید»و «او را زندانی کنید» مردم رو به رو شد.

در حالی که دموکرات ها این روزها سرگرم برگزاری جلسات استماع در کنگره برای استیضاح ترامپ هستند خود او کارزار تبلیغاتی اش را پیگیری می کند تا نشان دهد که اهمیتی به استیضاح دموکرات ها نمی دهد. در همین راستا پنج شنبه ترامپ راهی ایالت «جورجیا» شد اما در همان بدو ورود به شهر «آتلانتا» با اعتراض ها و تظاهرات ساکنان این شهر مواجه شد. براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سفر دونالد ترامپ به آتلانتا با اعتراض ها و تظاهرات ساکنان این شهر مواجه شده و صدها نفراز ساکنان این شهر در نزدیکی مرکز کنگره جهانی محل حضور ترامپ تجمع کرده و شعار هایی مانند «وی را زندانی کنید»، «ترامپ را به سطل آشغال بیندازید»، «ترامپ را استیضاح و برکنار کنید» سرداده اند.

حمایت ترامپ از سیاه پوستان!

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود نوشته رئیس جمهور آمریکا تلاش می کند جامعه سیاهپوست آمریکا را ضد مهاجران در این کشور تحریک کند و مدعی است که دموکرات ها بیش از آنکه به وضع آمریکایی های آفریقایی تبار توجه کنند به وضع کسانی که از خارج وارد این کشور می شوند، توجه می کنند. ترامپ همچنین در جریان سفر به شهر آتلانتا تلاش کرد سیاهپوست ها را متقاعد بکند که از وی حمایت بکنند، اما ساکنان شهر آتلانتا به شدت از سیاست ها و اقدامات ترامپ نژادپرست در قبال سیاهپوست ها ناراضی هستند.

در حالی که طی سه سال گذشته سیاست های نژادپرستانه ترامپ علیه رنگین پوستان چیزی نبوده که از چشم مردم و رسانه ها دور بماند وی در آتلانتا ژست دفاع از حقوق سیاهان گرفت. ترامپ، در اظهاراتی در جمع سیاه پوستان آتلانتا گفت: «خوشحالم که در اینجا در قلب جورجیا هستم تا تلاشی جدید در سطح کشور را شروع کنیم. به این (شعار) فکر کنید: سیاهان برای ترامپ، صدای سیاهان برای ترامپ. آمریکایی های آفریقایی برای ترامپ. هر چیزی که شما دوست دارید بنامید. شما کدام را ترجیح می دهید. سیاهان برای ترامپ یا آمریکایی های آفریقایی تبار برای ترامپ... دموکرات ها می خواهند در پروژه های سبز جهانی سرمایه گذاری کنند، اما من می خواهم بر روی جامعه سیاهان آمریکا سرمایه گذاری کنم»!

تهدید به قتل شاهد استیضاح

در خبری دیگر از فرایند استیضاح ترامپ بر اساس گزارش ها یک تحلیلگر ارشد سابق کاخ سفید در حوزه امور روسیه که در جریان تحقیقات کنگره برای استیضاح دونالد ترامپ به ایراد شهادت پرداخته، از تهدید شدن جانش خبر داده است. به نوشته پایگاه «هیل»، فیونا هیل از اعضای تیم امنیت ملی دولت آمریکا بوده که تابستان گذشته داوطلبانه از سمتش در این تیم کناره گیری کرد. طبق متن مربوط به شهادت های ایراد شده از سوی فیونا هیل که روز جمعه انتشار یافت، وی در جلسه استماعی که در پشت درهای بسته برگزار شد، شهادت داد که هم خودش و هم چند مقام دیگر هدف تهدید به مرگ قرار گرفته اند. وی در جلسه استماع می گوید: «من باید به شما بگویم که به مرگ تهدید شده ام و عده ای با خانه من تماس برقرار می کنند». فیونا هیل توضیح داد، همسایه هایش شنیده اند که کسی با چکش به در خانه او می کوبد و همچنین شخصی نیز با خانه او تماس می گیرد و به او توهین می کند. وی در ادامه گفت که خودش و ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین که یکی دیگر از شاهدان کلیدی مربوط به پرونده تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ است هدف یک سری تئوری های توطئه قرار گرفته و به ارتباط داشتن با جورج سوروس، میلیاردر مشهور آمریکایی متهم شده اند.