آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۷
خبر
۲
رویداد

واکنش سخنگو به تشکیل ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در واکنش به ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس گفت: ائتلا ف های آمریکایی تاکنون نه تنها امنیت ایجاد نکرده، بلکه باعث ناامنی و بی ثباتی بیشتر در مناطق مختلف جهان شده است. سید عباس موسوی اظهار کرد: تاریخ نشان می دهد که ائتلاف های آمریکایی همواره جز اسمی بی مسما نبوده و تاکنون نه تنها امنیت ایجاد نکرده، بلکه باعث ناامنی و بی ثباتی بیشتر در مناطق مختلف جهان شده است.

موسوی با اشاره به نیاز آمریکا به سوءاستفاده از نام دیگر کشورها برای مشروع نشان دادن اقدامات یک جانبه خود افزود: این اقدام آمریکا که اهداف و مطامع خود را پشت نام معدود کشورهای دیگر پنهان می سازد نشانه ضعف و فقدان مشروعیت بین المللی است. سخنگوی دستگاه دیپلماسی از کشورهای منطقه خواست تا با اتکا به ظرفیت های خود و همسایگان در جهت امنیت پایدار و همه جانبه در منطقه گام بردارند. او افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که طولانی ترین سواحل را در خلیج فارس دارد، همچنان با قدرت تمام به حفظ منافع اقتصادی و امنیتی خود از جمله امنیت و ایمنی کشتیرانی در این پهنه آبی ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران همچنین به پیام توییتری همتای آمریکایی خود درباره نمایشگاه دستاوردهای حقوق بشری ایران واکنش نشان داد. سیدعباس موسوی در واکنش به پیام توییتری منتشرشده توسط مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا درباره نمایشگاه دستاوردهای حقوق بشری ایران که در ژنو برگزار شد، در صفحه توییترش نوشت: «جدا برگزاری یک نمایشگاه «حقوق بشری» ایالات متحده عالی خواهد بود. ساقط کردن هواپیمای مسافربری، تبعیض علیه سیاهان، بمباران غیرنظامیان در جنگ های بی پایان: از ویتنام گرفته تا عراق و یمن... بگذریم از حمایت های تمام و کمال از وحشی ترین و غیرانسانی ترین رژیم های تروریست در منطقه. «دورویی بی شرمانه» به معنای واقعی کلمه!»