آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۷
خبر
۸

سایه روشن

هشدار اردوغان درمورد کشاندن اعتراض ها به ایران

اقتصادنیوز نوشت : رئیس جمهور ترکیه روز جمعه با بیان اینکه هدف ناآرامی ها در عراق ایجاد شکاف در جهان اسلام است، گفته حدس می زند چه کسی پشت این ناآرامی ها است. رجب طیب اردوغان درباره ناآرامی ها در عراق گفت: ما حدس هایی می زنیم. فکر می کنیم ممکن است به ایران کشانده شود. هدف آن ایجاد شکاف در جهان اسلام و ایجاد اختلاف میان یکدیگر است. فکر کنید، در عراق بعضی اظهارات علیه ترکیه مطرح شده است.»همچنین اردوغان، که در حاشیه سفرش به مجارستان در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، از موضع ایران درباره حمله ترکیه به شمال سوریه نیز انتقاد کرد. او گفت موضع ایران درباره این عملیات ترکیه را «آزرده خاطر» کرده است.

علی لاریجانی کاندیدای مجلس نمی شود

دنیای اقتصاد : طبق شنیده های خبرگزاری «ایلنا» از یک منبع موثق، علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی، اخیرا در جمع برخی از فعالان سیاسی نزدیک به خود در شهر قم اعلام کرده که دیگر کاندیدای انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی نمی شود و تا کنون هرچه در توان داشته برای کشور به کار گرفته است. لاریجانی از 11سال پیش ریاست مجلس شورای اسلامی را برعهده داشته است. روز جمعه نیز احمد امیر آبادی، نماینده مردم قم در مجلس اعلام کرده بود شورای اصولگرایان قم در تهیه لیست انتخاباتی اش رزومه ای از علی لاریجانی نخواسته و البته لاریجانی نیز رزومه ای ارائه نکرده است.

عدم تجدیدنظر ناطق نوری در مواضعش

انتخاب نوشت : سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، در ارتباط با بازگشت علی اکبر ناطق نوری به جامعه روحانیت مبارز تاکید می کند: «هیچ گونه چرخشی در مواضع و رفتار ناطق نوری اتفاق نیفتاده و تجدیدنظری در مواضع گذشته او شاهد نبوده ایم.» وی افزود: «متعاقب جلسه قبلی دیگر شاهد حضور او در نشست های جامعه روحانیت نبوده ایم و حضور قبلی ناطق نوری نیز پس از دعوت آیت الله موحدی کرمانی بود که به نظر می رسد در صورت دعوت مجدد وی به عنوان میهمان حضور پیدا می کند.»

استقرار تجهیزات رصد تهدیدات بیولوژیک در حرم امام رضا (ع)

ایرنا نوشت : غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: تا اواسط سال 99، 51 شهر به تجهیزات تولید داخل در حوزه رصد و پایش تهدیدات بیولوژیکی شیمیایی و هسته ای مجهز می شوند که نخستین آن در حرم امام رضا(ع) مستقر شده است.

تذکر جدی عسگری به برخی از برنامه های ورزشی

ایسنا نوشت : یک عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت که رئیس سازمان صدا و سیما به برخی برنامه های ورزشی که در آن توهین هایی به مجلس و برخی قهرمانان ورزشی شده بود، تذکر جدی داده است.سیداحسان قاضی زاده هاشمی با اشاره به جلسه شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: در این جلسه موضوع نظارت بر روند برنامه های ورزشی صدا و سیما در حوزه ادبیات مجریان و برنامه سازان ورزشی مطرح شد که اخیرا در یکی از برنامه های ورزشی موضوعاتی نسبت به مجلس شورای اسلامی بیان شده بود همچنین در برنامه دیگر ورزشی صحبت هایی نسبت به برخی از قهرمانان ملی ورزشی هم شد. وی با بیان اینکه «این جلسه با حضور رئیس سازمان صدا و سیما برگزار شد» افزود: شورای نظارت بر سازمان نسبت به استفاده از این نوع ادبیات و رفتار معترض بود که رئیس سازمان اعلام کرد به این برنامه ها تذکر جدی داده است.

آقاتهرانی: در غرب مردم را با آبمیوه به خیابان می آورند

خبر آنلاین نوشت : مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در همایش سیره سرایان و تجلیل از هیئات مذهبی همدان گفت: در کشورهای غربی برای کشاندن مردم به خیابان ها برای اعتراضات، وعده ساندویچ و آبمیوه داده می شود و آنها گمان می کنند مردم ما نیز به همین بهانه ها در راهپیمایی ها شرکت می کنند در حالی که اینگونه نیست و مردم ما فقط با یک ندای رهبر به خیابان ها می روند.

ارجاع رانندگان مست به واحد فرصت دادسرای ارشاد

فارس نوشت : دادسرای ارشاد در مواجهه با مصرف کنندگان مشروبات الکلی برخورد متفاوتی انجام می دهد.دادسرای ارشاد تاکید کرد، می توان با دادن فرصت توبه کردن به رانندگانی که توسط پلیس راهور دستگیر شده و جرم آنها مصرف مشروبات الکلی است، مسیر جدیدی را در زندگی شان تعریف کرد. در واقع این رانندگان متخلف به دادسرا معرفی شده و پس از اینکه این افراد به عمل مجرمانه خود اقرار یا انکار کردند که اغلب اقرار به جرم است، به واحد «فرصت» در دادسرا ارجاع داده می شوند. واحد «فرصت» در دادسرای ارشاد به معنی «فصل رویش صادقانه تو» است و در واقع به این افراد فرصتی دوباره داده می شود.