آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۲۰
حوادث
۱۹

سگ گارد با حمله به 2 عابر فداکار، آنها را روانه بیمارستان کرد

دفاع هولناک «پیت بول» از صاحبش

راننده، زمانی که برای کمک به مرد بیهوش از خودرویش پیاده شد، با حمله سگ او مصدوم شد. سگ خشمگین به عابری هم حمله کرد و با تلاش چهار اکیپ پلیس مهار شد.

به گزارش جام جم، ساعت 10 شامگاه جمعه راننده ای هنگام عبور از خیابان دزاشیب با پسر جوانی روبه رو شد که کنار خیابان روی زمین افتاده بود و سگ قهوه ای رنگی کنار او بود. مرد راننده با پلیس و اورژانس تماس گرفت و درخواست کمک کرد. تکنیسین اورژانس از راننده خواست، علائم حیاتی مرد جوان را بررسی کند و به او گزارش دهد. این مرد وقتی خود را به کنار مرد بیهوش رساند، سگ او به طرفش حمله کرد و پایش را گاز گرفت.

عابری با مشاهده این صحنه قصد مهار سگ را داشت که با حمله سگ خشمگین او هم به شدت مجروح شد.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران در این باره به جام جم گفت: پس از گزارش حمله سگ به عابران دو اکیپ موتوری و خودرویی راهی محل حادثه شدند. به دلیل این که سگ از نژادی است که به عنوان سگ گارد از آن استفاده می شود و قابلیت حمله به چند نفر را دارد. در ادامه دو اکیپ دیگر پلیس در محل حاضر شدند.

سرهنگ عباس مرادی ادامه داد: ماموران با کمک هلدر سگ را مهار کرده و بعد از قلاده زدن همراه صاحب آن به کلانتری منتقل کردند. در بررسی های اولیه مشخص شد، صاحب سگ هر شب سگش را به خیابان می آورده که شامگاه جمعه به خاطر سوءمصرف موادمخدر حالش بد می شود و کنار خیابان می افتد. یکی از شهروندان که قصد کمک به این مرد را داشت همراه عابری دیگر مورد حمله سگ قرار گرفته و مصدوم شدند.

وی درباره وضعیت جسمانی مصدومان گفت: یکی از مصدومان که از ناحیه پا مجروح شده بود به صورت سرپایی درمان شد اما دومین فرد هنوز در بیمارستان بستری است و قرار شد از آنها آزمایش بیماری هاری گرفته شود. پرونده برای تصمیم گیری به دادسرا ارسال شد.

یکی از مصدومان حمله سگ که در کلانتری حضور داشت، گفت: با دیدن صاحب سگ فکر کردم او مرده است. با اورژانس تماس گرفتم و کارشناس از آن سوی خط گفت علائم حیاتی فرد را بررسی کن. وقتی به مرد جوان رسیدم، سگش فکر کرد قصد آزار صاحبش را دارم و به من حمله کرد. بعد هم به عابر دیگری حمله کرد که صدمات او جدی تر بود.

صاحب 35 ساله سگ هم به خبرنگاران گفت: سگم «پیت بول» است. از بچگی خودم او را بزرگ کردم و حالا سه ساله است. جمعه شب به خاطر اختلاف خانوادگی قرص خوردم و در خیابان بیهوش شدم. سگ خیلی به من حساس است و فکر کرده عابران قصد آزار مرا دارند. واکسن هایش را زده ام و هاری ندارد.