آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۲۰
حوادث
۱۹

قصاص، پایان رفیق کشی به خاطر 25 هزار تومان

شرط مادر مقتول برای بخشش قاتل

اختلاف دو رفیق بر سر یک دستگاه پخش کننده دی وی دی کار آنها را به نزاع کشاند و متهم با دشنه ای که در دست داشت به صورت دوستش کوبید و مرگش را رقم زد. قضات دادگاه پس از محاکمه متهم او را به قصاص محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار جام جم، 5 اسفند سال گذشته جسد غرق در خون دانیال 30 ساله در حالی که صورت او دچار آسیب شدیدی شده بود،در محوطه پشت بازار میوه تره بار بلوار سردار جنگل تهران پیدا شد. بررسی آخرین تماس های دانیال نشان می داد او دقایقی قبل از مرگ، با دوستش به نام علی تماس گرفته بود.

به این ترتیب علی اولین کسی بود که مورد بازجویی قرار گرفت و به قتل دانیال اعتراف کرد و گفت:«چند وقت قبل دانیال یک دستگاه پخش کننده دی وی دی به من فروخت و قرار شد 50 هزار تومان به او بدهم. چند وقت گذشت و او هر روز سراغ پول را می گرفت. بعد از مدتی نصف پول را به او دادم ولی او هر روز تماس می گرفت و می گفت یا دستگاه را برگردان یا بقیه پولم را بده. بالاخره شب حادثه با هم قرار گذاشتیم که پول را از من بگیرد.اما من باز هم پول نداشتم و دعوایمان بالا گرفت و من با دشنه ای که همراه داشتم به او حمله کردم. یک ضربه به پشتش زدم و یک ضربه هم در صورتش کوبیدم.»

با اعتراف صریح متهم، پرونده با صدور کیفرخواست راهی شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران شد. مادر دانیال به عنوان تنها ولی دم او در دادگاه تقاضای قصاص متهم را کرد. متهم در دفاع از خود گفت: «من اتهام قتل را قبول ندارم و تمام اعترافات قبلی ام تحت فشار بود. آن روز برادرم با دانیال دعوا کرده بود و من یکدفعه وسط نزاع آنها سر رسیدم. دانیال را نمی شناختم.دیدم دشنه ای در دست دارد و با آن می خواهد به برادرم حمله کند. برای همین سعی کردم دشنه را از دستش بگیرم اما دشنه را کشید و توی صورت خودش کوبیده شد.»

قضات دادگاه با توجه به نحوه اصابت دشنه به چشم مقتول و در نظر گرفتن ادله موجود در پرونده حکم قصاص را صادر کردند.

مادر متهم در پایان جلسه دادگاه در گفت وگو با خبرنگار جام جم گفت: «اگر متهم راست می گفت از قصاص او می گذشتم. متهم اعتیاد دارد و به خاطر مبلغی ناچیز پسرم را از پای درآورد. پسر من هم مصرف کننده مواد مخدر بود و ارتباط با افراد ناباب،او و من را به خاک سیاه نشاند.»