آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۲۰
ورزش
۱۷

پسران پپ در جهنم آنفیلد

وقتی رقابت بین دو تیم فوتبال هیجانی و حساس می شود، عوامل زیادی هم باعث دیدنی تر شدن این مسابقه می شود. طی دو سه سال اخیر هم هر وقت صحبت لیگ برتر انگلیس می شود، فوتبال دوستان به رقابت حساس و شانه به شانه منچستر سیتی و لیورپول اشاره می کنند. نکته جالب در مورد این مسابقه این است که مربیان این دو تیم، مهم ترین عامل حساسیت این بازی در این چند ساله بوده اند. رقابت پپ گواردیولا و یورگن کلوپ که از بوندس لیگا شروع شد، در لیگ جزیره به اوج خود رسیده است. حالا در این فصل هم که همچون فصل گذشته رقابت این دو تیم در صدر بسیار به هم نزدیک است، شاگردان پپ به ورزشگاه آنفیلد می روند تا حساس ترین بازی این فصل را برگزار کنند.

البته در همین چند روز منتهی به بازی، پپ خبرهایی از تیمش اعلام کرد که باعث نگرانی هواداران من سیتی شده است. بعد از آن که هفته پیش اعلام شد داوید سیلوا، هافبک و کاپیتان سیتیزن ها به دلیل مصدومیت به بازی امشب نمی رسد، روز جمعه هم نام ادرسون، گلر این تیم به جمع مصدومان اضافه شد. گواردیولا گرچه در کنفرانس خبری گفت که کلودیو براوو یکی از بهترین دروازه بان های جهان است، اما همه خوب می دانند که ایستادن مقابل مثلث هجومی لیورپول کار بسیار سختی است.

لیورپول که سال گذشته فقط به دلیل یک امتیاز کمتر از من سیتی به قهرمانی در لیگ برتر نرسید، به خوبی می داند که 3 امتیاز بازی امشب تا چه اندازه می تواند برایش حیاتی باشد. نکته جالب اینجاست که رقابت این دو مربی هم با یکدیگر تا اینجا بسیار به هم نزدیک بوده است. در 17تقابلی که دو تیم این مربی در گذشته داشته اند، 7 پیروزی برای کلوپ و 6 پیروزی برای پپ بوده است. چهار بازی شان هم مساوی شده است. جالب این که تیم های این دو نیز به طور مساوی 24 گل به ثمر رسانده اند.

آنچه هواداران لیورپول را دلخوش کرده، عملکرد این تیم در بازی های خانگی مقابل من سیتی بوده است. قرمزهای مرسی ساید در 16 بازی قبلی خود مقابل آبی های منچستر هرگز شکست نخورده اند و برای آخرین باخت آنها مقابل من سیتی باید به ماه می سال 2003 بازگشت. از سوی دیگر، تیم یورگن کلوپ در 28 بازی قبلی لیگ برتر هرگز شکست نخورده و از 20 بازی گذشته خود هم 19 برد به دست آورده است. بازی فصل گذشته آنها در آنفیلد به شکل عجیبی با تساوی بدون گل تمام شد. کایل واکر توپ را از روی خط دروازه سیتیزن ها بیرون کشید و همان یک امتیاز زمینه ساز قهرمانی شاگردان پپ شد. در بازی سوپرجام انگلیس در ابتدای این فصل هم باز این من سیتی بود که در ضربات پنالتی، لیورپول را شکست داد.