آرشیو چهار‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۶۰
حوادث
۱۱

رخداد

دستگیری عاملان قدرت نمایی در جایگاه سوخت

شرق: عاملان قدرت نمایی با سلاح گرم در یکی از جایگاه های سوخت در محدوده جنوب غرب تهران دستگیر شدند.

سرهنگ «حیدر آسبان»، رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی پایتخت، در تشریح جزئیات این خبر گفت: با تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر درگیری لفظی در یکی از جایگاه های سوخت شهرک ولیعصر (عج)، ماموران پلیس برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی افزود: با حضور ماموران در محل و تحقیقات پلیسی مشخص شد راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی سواری تویوتا کرولا در محل به دلیل محدودیت 20لیتری سوخت گیری با عوامل جایگاه درگیر شدند و سرنشین خودرو برای اینکه درگیری را پایان بدهد، سلاح کمری به عوامل جایگاه سوخت نشان داد و ضمن رعب و وحشت افراد حاضر در صحنه از محل گریختند.

آسبان بیان کرد: در مرحله اول تحقیقات پلیسی، مالک و سرنشین خودرو شناسایی و در گام بعدی تحقیقات پلیسی، مخفیگاه آنان شناسایی شد و با هماهنگی های قضائی هر دو متهم در مخفیگاهشان دستگیر شدند و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی پایتخت انتقال یافتند. رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان گفت: متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

مرگ دختر جوان در میان شعله های آتش پژو 405

دختر 17ساله در میان شعله های آتش خودروی پژو 405 در سعادت آباد تهران جان باخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، شامگاه دوشنبه آتش سوزی یک دستگاه خودروی پژو 405 در منطقه سعادت آباد به پلیس و آتش نشانی اعلام و به سرعت عوامل امدادی و انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.

آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه، با خودروی پژو 405 در حالی که کاملا شعله ور بود مواجه شده و نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.

پس از اطفای حریق مشخص شد دختری حدودا 17ساله در جریان این آتش سوزی جان خود را از دست داده است و همچنین پسری حدودا 18ساله نیز (دیگر سرنشین خودرو) دچار سوختگی شدید شده و از سوی اورژانس به بیمارستان سوانح سوختگی انتقال یافته است.

تحقیقات درباره این پرونده و علت بروز این حادثه در حال انجام است.

کشف کامیون حامل مهاجران غیرقانونی به مقصد انگلیس

به دنبال کشف یک کامیون حامل اجساد 39 مهاجر غیرقانونی در شهر «اسکس» انگلیس، این بار کامیون دیگری حامل مهاجران غیرقانونی پیدا شد.

در بازرسی ای که از یک بندر فرانسوی انجام شد، هشت مهاجر افغان که در یک کامیون یخچال دار عازم انگلیس بودند، پیدا شدند.

این مهاجران در حالت سرمازدگی خفیف بودند و ازاین رو به بیمارستانی در شهر بندری «کاله» فرانسه منتقل شدند. این مهاجران افغان در قسمت پایینی یخچال کامیون که از بیرون قفل شده بوده، مخفی شده بودند. دمای داخل کامیون حدود هفت درجه سانتی گراد بود. کامیون با توجه به اینکه هیچ باری نداشت، ظن ماموران گمرک را به خود جلب کرده بود. اوایل هفته جاری 39 جسد در یک کامیون یخچال دار قفل شده در شهر «اسکس» انگلیس پیدا شد. بعدتر مشخص شد این اجساد متعلق به مهاجران غیرقانونی است.