آرشیو پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۳۵
اقتصادی
۴

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت های فرسوده

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: براساس مصوبه هیئت دولت کارت سوخت به خودروهای بالای 25 سال و موتورسیکلت های بالای 10 سال تعلق نمی گیرد.

 فاطمه کاهی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که براساس آیین نامه هیئت دولت خودروهای دارای شرایط فرسودگی نه تنها کارت سوخت شان ابطال می شود، اظهار کرد: برای این مسئله کارگروهی تشکیل شده بود که در نهایت هیئت دولت در مورد آن تصمیم گیری کرد.

براساس آیین نامه هیئت دولت خودروهای سواری شخصی با عمر 25 سال، سواری دولتی با عمر 15 سال، تاکسی با عمر 10 سال، مینی بوس با عمر 15 سال، اتوبوس درون شهری با عمر 10 سال، اتوبوس برون شهری با 15 سال، کامیون و کشنده با 15 سال عمر، وانت با 15 سال، موتورسیکلت با 10 سال و سایر وسائل نقلیه با گذشت 25 سال از تاریخ ساخت به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می شوند.

براساس این تصمیم که از سال 1388 تاکنون جاری است تمام وسائل نقلیه ای که شامل این قانون می شوند امکان برخورداری از کارت سوخت را ندارند و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

در همین رابطه مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درخصوص سهمیه بنزین پیک های موتوری گفت: در آخرین کارگروهی که متشکل از وزارتخانه های کشور، نفت و سازمان برنامه و بودجه بود، آنجا مصوب کردند که فعالان پیک های موتوری به شرط آنکه پیمایش داشته باشند و سامانه داشته باشند که وزارت کشور طبق آن، پیمایش آنها را با عنوان موتورسیکلت های حمل بار شهری مورد تایید قرار دهد، ما به صورت اعتباری و بر اساس تفاوت نرخ های اول و دوم به آنها سهمیه بنزین می دهیم.

شهرام رضایی در گفت وگو با تسنیم ادامه داد: تاکسی های اینترنتی هم باید پیمایش شان تایید شود و بعد از تایید پیمایش توسط وزارت کشور، سهمیه اعتباری آنها واریز می شود.

وی در پاسخ به اینکه «اگر کسی در دو برند متفاوت تاکسی اینترنتی به صورت همزمان فعال باشد، چگونه سهمیه دریافت می کند؟»، افزود: بر اساس مجموع پیمایش در تمامی برندهای تاکسی اینترنتی که فعالیت می کند، سهمیه اعتباری دریافت خواهد کرد.

این مسئول عنوان کرد: اگر فردی که در تاکسی های اینترنتی یا پیک های موتوری مشغول فعالیت است و سهمیه ای دریافت نمی کند، باید از شرکت کارفرمای خود و یا اتحادیه مربوط به فعالیتش پیگیری کند تا میزان پیمایش وی در سامانه ای ثبت شود، و اتحادیه و شرکت های مربوطه، از وزارت صمت و وزارت کشور پیگیری می کنند و در این صورت است که وزارت کشور میزان پیمایش این فرد را تایید کرده و سهمیه به صورت اعتباری در پایان هر ماه به وی تعلق می گیرد.

رضایی اظهار داشت: مصوبه دولت به ما می گوید که فقط سهمیه خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها ذخیره می شود و سهمیه ناوگان عمومی در پایان ماه، به ماه بعد منتقل نمی شود. وی همچنین در گفت وگو با مهر، درباره تعداد کارت سوخت های در دست تولید گفت: در روزهای اخیر روزانه به طور میانگین 70 هزار کارت سوخت برای تولید به ما ارجاع داده شد، این در حالی است که ظرفیت تولید کارت سوخت ما در روز 30 هزار کارت است.

این مسئول افزود: هم اکنون 800 هزار درخواست تولید کارت داریم که عدد میانگین 70 هزار درخواست جدید در روز به این رقم اضافه می شود.

رضایی با تاکید بر اینکه محدودیتی در کارت سوخت خام نداریم، تصریح کرد: سایت های تولید که کارت سوخت را شخصی سازی می کنند محدودیت دارند، البته در تلاش هستیم که این ظرفیت را افزایش دهیم تا روند تولید کارت سوخت سرعت بگیرد.