آرشیو پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۰
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

مدیران صدا و سیما در گفت و گو با جام جم از برنامه های سازمان برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی می گویند

رسانه تولید ملی

علیرضا ملوندی

در شرایطی که دشمن تلاش کرده با استفاده از تحریم های اقتصادی، مردم را در شرایط سختی قرار دهد تولیدکنندگان داخلی در صف مقدم مبارزه با جنگ اقتصادی هستند و حمایت از آنها، می تواند موجب کاسته شدن از اثرات تحریم های ناجوانمردانه دشمن بر مردم شود. یکی از مهم ترین بخش هایی که می تواند در این شرایط هم از تولید ملی حمایت کند و همزمان فرهنگ استفاده از تولید داخلی را ارتقا دهد، رسانه است. رسانه ها با قدرت اقناعی خود در شرایطی که همه توان بیگانگان بر نابود کردن اقتصاد ایران قرار گرفته است می توانند با پرداختن به نقاط قوت تولیدکنندگان داخلی و نمایاندن چالش های بر سر راه آنها، گام موثری در مسیر ناکامی دشمنان بردارند. رهبر معظم انقلاب در سخنرانی دو روز پیش خود در جمع تولیدکنندگان داخلی به این مهم اشاره داشتند و از رسانه ها خواستند به موفقیت های تولیدکنندگان داخلی بپردازند. به سراغ تعدادی از مدیران رسانه ملی رفتیم و از آنها در مورد اقداماتشان برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی پرسیدیم.

به رسانه ها توصیه می کنم...

رهبر معظم انقلاب در دیدار تولیدکنندگان داخلی گفتند:

 من به رسانه ها توصیه میکنم این موفقیت ها را منعکس کنند.

 رسانه ها روی بعضی از دلسوزی ها بعضی از اشکالات را منعکس میکنند؛ خیلی خب، عیبی ندارد، اشکالات را هم منعکس کنند که مسوولین اگر تلویزیون تماشا می کنند، بفهمند که اشکالات کجاست؛ لکن در کنار آن، موفقیت ها را بگویند.

 این کارهایی که در زمینه نفت شده، در زمینه آبزیان شده، در زمینه کارهای شیمیایی شده، اینها را منعکس کنند، بگویند به مردم، جوانها بفهمند،  ظرفیت های گوناگون فراوانی را که در سطح کشور وجود دارد معرفی کنند که کسانی که استعداد دارند، آمادگی دارند، بروند دنبال اینها. البته مطالبات منطقی فعالان اقتصادی را هم دنبال کنند که دولتی ها توجه کنند.

  خارجی ها می آیند پول های کلان می آورند، سی میلیون دلار می آورند داخل و جنس خودشان را تبلیغ می کنند به وسیله مثلا صدا و سیمای جمهوری اسلامی. وقتی که این عرضه مشتری پیدا کرد، قیمت می رود بالا؛ قیمت که رفت بالا آن وقت این تولیدکننده داخلی هم که می خواهد برود صدا و سیما، باید همان پول را بدهد، و نمی تواند بدهد.

 توصیه بنده این است: من نمی گویم آن سی میلیون دلار را نگیرند؛ آن را بگیرید، هر چه می توانید بیشتر هم بگیرید؛ اما فرق بگذارید، تعرفه ها را با حساب و کتاب قرار بدهید؛ برای تولیدکننده خارجی یک تعرفه قرار بدهید، برای تولیدکننده داخلی یک تعرفه دیگر قرار بدهید؛ یعنی کاری نکنید که تولیدکننده داخلی نتواند نشان خودش را در کشور ترویج کند.