آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
اخبار کشور
۲

کیهان و خوانندگان

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر

33916546 تمام ساعات شبانه روز

سامانه پیام کوتاه 30002323

از شورای محترم نگهبان درخواست می شود مانع ورود کسانی شود که با تطمیع، تهدید، فریب مردم و خرید رای موفق شدند به مجلس راه یابند و گره ای از مشکلات مردم را طی 4 سال باز نکردند.

8495—0911

وطن فروشانی که در قالب نماینده یا... نگران محاکمه و مجازات فتنه گران داعشی هستند و برای آزادی آن ها تلاش می کنند قطعا شریک جرم این جانیان از خدا بی خبرند. دستگاه قضایی باید با دقت و تسریع در محاکمه، حکم الهی را در مورد این محاربین اجرا کند و ملاقات منافقین جدید با این محاربین را به هیچ وجه نپذیرد.

9590—0914

دولت به خاطر بی تدبیری اش در اعلام ناگهانی قیمت بنزین، چه پاسخی به این همه ددمنشی اراذل و اوباش در کشتار و آدم ربایی و تخریب اماکن عمومی و خصوصی دارد؟

رحیمیان- شهرکرد

دولت لطفا حاشیه ها را کنار بگذارد و به حل مشکلات مردم رسیدگی کند و نمک روی زخم ما نریزد و قبل از هر چیزی از دو قطبی سازی جامعه بپرهیزد و به جای آن مشکل ازدواج، بیکاری، فرزندآوری، رکود، تعطیلی کارخانه ها و... کارگران اخراجی شرکت ها و... مسکن، اجاره بها و... را حل کند.

5830—0915 و 2842—0910

شاید در آینده رئیس محترم جمهوری و دولت بی تدبیری در سهمیه بندی بنزین را نیز جزو کارنامه درخشان خویش قرار دهند و بر اقدام درخشان برجامی خویش بیفزایند! در این صورت جفای دیگری در حق شهدا، فرزندان، پدران و مادران و ملت و رهبری خواهد بود.

قاجاردولو

اگرچه اقرار اعضای مذاکره کننده هسته ای به این که نتیجه پایبندی به برجام فقط افزایش تحریم ها بوده، قابل احترام است ولی سودی به حال ملت ندارد چرا که هرچه امتیاز بوده داده اند و چیزی عاید کشور نشده است، در حالی که همان موقع عده ای امروز را پیش بینی می کردند و هشدار می دادند.

9401—0918

بهترین جواب به فتنه ها و توطئه های دشمن خروج ایران از برجام است، تعلل دولت در این مورد برای چیست؟

9970—0938

کاری که آقای رئیس جمهور با ملت و کشور کرد هیچ دولتی با ملت خود نمی کند. آیا ایشان ناراحتی اش از به زندان افتادن برادرش را بر سر ملت بیچاره پیاده کرد؟

تفقدی

نفوذی ها در دولت مرتب خیانت کرده و به کشور آسیب وارد می کنند. آیا اراده ای برای برخورد قانونی با این جماعت وطن فروش وجود ندارد؟

4897—0914

وقتی دولتمردان تدبیر ندارند و برای حل مشکلات کشور غیر از سخنرانی کاری انجام نمی دهند نتیجه این می شود که با هر مشکلی مدارس تعطیل می شود. ناراحتی ما این است که این همه دستگاه عریض و طویل و حقوق های آنچنانی که مدیران دریافت می کنند برای چیست؟

2770—0912

آیا تاوان آلودگی هوا که نتیجه زندگی اشرافی قشر مرفه و بی درد جامعه است را باید دانش آموزان طبقات پایین جامعه بپردازند.

7902—0919

آقای روحانی! لطفا به آرشیو ذهن خود مراجعه کنید، مگر شما نگفتید چنان رونق اقتصادی ایجاد کنیم که مردم نیاز به یارانه نداشته باشند! بعد از 6 سال تلاش شبانه روزی برجامی رسما اعلام می کنید 60 میلیون نیازمند دریافت یارانه داریم! این بود رونق اقتصادی و این بود صداقت با مردم؟

طبایی

آقای دکتر کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان می گوید روزی که در مجلس برای نرخ بنزین در بودجه 98 صحبت می کردیم در مجلس 4 نوع غذا به صورت آزاد طبخ می شد! آقای لاریجانی! خرج که از سفره مهمان بود، حاتم طایی شدن آسان بود! آیا با شکم سیر می شود از بیت المال دفاع و از مردم محروم و گرسنه حمایت کرد؟ هیهات!

ابوالقاسمی

آقای رئیس جمهور و زیرمجموعه و همکارانش خیلی ادعای کاردانی و حقوقدانی و همه چیز دانی داشتند و دارند. ولی به طور مرتب مجبورند به صحبت های ایشان اصلاحیه بزنند! فقط باید گفت ما مردم گرفتار یک اشتباه شده ایم.

فخرایی

دولت تدبیر در بی تدبیری رکورد بالاترین کاهش زاد و ولد طی 50 سال اخیر را نیز شکست و به سوی شعار زندگی بدون بچه قدم برداشت.

1382—0915

کارمند ساده دولت، متاهل با دو فرزند مبتلا به بیماری ام اس هستم. با این حال ما را از دریافت کمک معیشتی (بنزین) محروم کرده اند. چرا؟!

8130—0992

به بیشتر خانواده هایی که بالای دو فرزند دارند بسته کمک معیشتی تعلق نگرفته. آیا دولت مخالف سیاست کلی نظام یعنی افزایش فرزندآوری است؟

0339—0911

دو هزار مدیر ظاهرا ماهانه سی میلیون تومان دریافتی دارند یعنی هر ماه 60 میلیارد تومان حقوق به این افراد پرداخت می شود! مگر می شود این مدیران درک درستی از وضعیت هزاران کارگر و کارمند جزء داشته باشند که حقوقی زیر سه میلیون تومان می گیرند.

2805—0916

وزارت های صمت، کشاورزی و تعزیرات پاسخ دهند که علی رغم تاکیدات خویش بر عدم افزایش قیمت ها، چرا کود اوره کیسه ای 42 هزار تومان با 35 درصد افزایش قیمت به کیسه ای 54 هزار تومان رسید! چه کسی پاسخگوست؟!

حسین قدمی- خرم آباد

مگر قرار نبود با کنترل قیمت ها چیزی گران نشود؟ پس چرا ارز از 11300 تومان به بالای 12 هزار تومان و سکه از سه میلیون و نهصد به چهار میلیون و سیصد هزار تومان رسید؟

9984—0935

بسیاری از مردم که جزو قشر محروم و ضعیف جامعه هستند و اکثر نیز حقوق زیر یک میلیون و دو میلیون دریافتی دارند و بسیاری نیز مستاجر و فاقد ملک هستند از عدم پرداخت بسته حمایتی طرح بنزین گلایه مندند. از مسئولان امر درخواست می شود مشکل این قشر را حل کنند.

3006—0919 و 7527—0992 و 7634—0912

با توجه به درخواست رئیس محترم قوه قضائیه برای ارایه پیشنهاد و نظر ضمن تشکر از برخورد با دانه درشت ها از محضر ایشان درخواست می شود، لطفا با سارقین درشت و جزء هم که امنیت شهروندان را به مخاطره می اندازند برخورد قهرآمیز داشته باشند و انگشتان آنها را قطع کنند. مدتی است سارقانی که به منازل مردم در شهریار و اندیشه دستبرد می زنند از گاوصندوق های مردم هم سرقت می کنند. این نشان می دهد که آن ها دزدان و سارقان عادی نیستند.

هاشمی

شماره تلفن 129 دستگاه قضایی قبلا صدا را ضبط می کرد ولی حالا این کار صورت نمی گیرد. مسئولان امر مشکل را مرتفع نمایند.

شاه صاحبی

معاون سازمان برنامه و بودجه چندین بار قول همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را داده است ولی از اقدام عملی خبری نیست. برخی از این بازنشستگان به دیدار حق شتافتند. چرا این قدر تعلل؟

4815—0916

یک زن و سرپرست خانوار هستم. برای اداره زندگی کار خدماتی می کنم با این وصف دولت یارانه معیشت بنده و فرزندانم را نپرداخته و جواب هم نمی دهند. چه باید بکنم؟

زهرا فاخر

جوابیه روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)

در پاسخ به مطلب مندرج در روز پنج شنبه مورخ 98/8/23 با موضوع «عدم راه اندازی ایستگاه های خط هفت مترو» با توجه به وعده های داده شده، ضمن سپاس از شهروند محترم در پاسخ نسبت به این شکایت اعلام می دارد که «مطابق برنامه زمان بندی، ایستگاه محلاتی در صورت تامین نقدینگی، تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.»