آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۱۸
ورزشی
۱۵

سرخ ها در اندیشه پرداخت بدهی پروفسور یا بازگرداندن او؟

فیفا شکایت برانکو از پرسپولیس را رسما اعلام کرد

برانکو ایوانکوویچ به جزء لاینفک این روزهای خبرهای ورزشی ایران تبدیل شده است؛ روزی صحبت از حضور او روی نیمکت تیم ملی می شود و روزی دیگر خبری جدید از شکایت پروفسور از باشگاه پرسپولیس مطرح می شود. پروفسور در کرواسی است و دیدارهایش با سفیر ایران در این کشور بر گمانه زنی ها افزوده و هواداران هم واکنش های متفاوتی نسبت به احتمال جانشینی او در تیم ملی به جای مارک ویلموتس دارند. در چنین وضعیتی فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال نامه ای به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که سرمربی سابق این تیم با ارائه لایحه ای ادعا کرده مطالباتش پرداخت نشده و درصدد احقاق حقش است. برانکو حدود یک میلیون یورو (دستمزد خودش و دستیارانش) از باشگاه پرسپولیس طلب دارد و فیفا در نامه ارسالی اش به باشگاه پرسپولیس، لایحه ارائه شده از سوی برانکو را ضمیمه و اعلام کرده که او مدعی شده حدود 700 هزار یورو بابت قرارداد خودش و 300 هزار یورو بابت قرارداد دستیارانش از پرسپولیس طلبکار است. در این نامه تاکید شده که باشگاه پرسپولیس باید پاسخ رسمی خود را به فیفا و البته لایحه مطرح شده از سوی برانکو ایوانکوویچ به فدراسیون جهانی فوتبال ارائه کند. فیفا به پرسپولیس فرصت داده که تا حدود 20 روز دیگر پاسخگوی این شکایت ها باشد، شکایتی 44 صفحه ای که حالا روی میز محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه است و باید راهی برای حل آن پیدا شود. از سویی گفته می شود مسئولان باشگاه پرسپولیس برای پاسخگویی به این شکایت از مسئولان فیفا درخواست 5 روز زمان بیشتر کرده اند. حسین قدوسی، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس با تایید این مساله گفت: «در حال بررسی و تشریح شکایات رسیده هستیم و فعلا در مرحله ترجمه دریافتی ها و قراردادها قرار داریم. براساس شکایاتی که انجام شده، پاسخ خواهیم داد اما از فیفا درخواست کردیم که دیرتر پاسخ خود را ارسال کنیم و به نظر می رسد که مخالفتی با این مساله صورت نگیرد. استراتژی باشگاه این است که این مساله خارج از فیفا و در فضایی کاملا دوستانه برطرف شود و حتما هم همین اتفاق خواهد افتاد. حدود 20 روز فرصت داریم تا پاسخگوی این شکایات باشیم و مطمئنا در فضایی دوستانه به دنبال برطرف شدن مساله خواهیم بود.»

مهدی خواجوند معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس نیز گفت: «دفاعیات باشگاه آماده است و در زمان مقرر آن را ارائه خواهیم داد اما موضع باشگاه همچنان روی تفاهم با برانکو و دستیارانش خارج از فیفا است.» در این بین شایعاتی هم وجود دارد مبنی بر اینکه مسئولان باشگاه پرسپولیس به تکاپو افتاده و خواهان بازگرداندن سرمربی موفق پیشین خود هستند. مسئولان پرسپولیس قصد دارند مذاکره با برانکو را بدون هیاهوی خبری پیش ببرند و درصورتی که گابریل کالدرون نتواند در چند بازی پیش رو انتظارات را برآورده کند، پروفسور را در نیم فصل به تهران بیاورند. اگر برانکو با پیشنهاد مسئولان باشگاه موافقت کند، مطالباتش در چند قسط پرداخت خواهد شد. گرچه نکته حائزاهمیت اینکه برانکو با صراحت به باشگاه پرسپولیس گفته که مطالباتش را بدون قسط بندی می خواهد.

برش
پانادیچ: پرسپولیس 6 ماه وقت داشت

ایگور پانادیچ، مربی پیشین دروازه بان های پرسپولیس درخصوص شکایت از این باشگاه و احتمال مصالحه گفت: «هیچ اقدامی توسط مسئولان باشگاه پرسپولیس صورت نگرفت بنابراین مجبور شدیم به فیفا شکایت کنیم. مسئولان باشگاه بیش از 6 ماه وقت داشتند. حرف زیاد شنیدیم اما هیچ اقدامی برای عملی شدن قول ها ندیدیم. وقتی فقط وعده بدون عمل دیدیم، طبیعی است که برای گرفتن حق مان اقدام کنیم.»