آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
اقتصادی
۴

رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو خبر داد: توقف اسقاط خودرو و موتورسیکلت با وجود آلودگی شدید هوا!

در حالی که روزهای گذشته آلودگی هوا دوباره گریبان کلان شهرها و به ویژه تهران را گرفته است، رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو اعلام کرد تعداد اسقاط انجام شده در سال جاری ناچیز بوده است.

با آغاز فصل زمستان سناریوی تکراری آلودگی هوا آغاز شده و به نظر می رسد همچنان راه حل اصولی برای این مشکل تعیین نشده است. این در حالی است که اخیرا مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، راهکارهای مقابله با آلودگی هوا را اجرای مصوبات و قوانینی اعلام کرده بود که اجرایشان به بهانه های مختلف به تعویق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، یکی از این مصوبات ماده 11 آئین نامه فنی ماده2 قانون هوای پاک است که در شهریورماه سال 1397 به تصویب هیئت وزیران رسیده و طبق آن «شماره گذاری موتورسیکلت بنزینی منوط به اسقاط یک دستگاه موتورسیکلت است. البته موتورسیکلت های برقی از شرط اسقاط معاف هستند.»

با این حال در اسفند سال گذشته، موتورسیکلت سازان با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد حذف ماده مربوط به اسقاط موتورسیکلت های کاربراتوری را به دولت ارائه کردند که بعد از بررسی در هیئت دولت، در نهایت این درخواست مورد موافقت هیئت وزیران قرار گرفت و ماده مربوط به اسقاط موتورسیکلت های کاربراتوری به تعویق افتاد!

این در حالی است که مناجاتی، عضو هیئت رئیسه کارگروه صنایع اسقاط، اخیرا تعداد موتورسیکلت های فرسوده در کشور را هفت تا هشت میلیون اعلام کرده بود. به گفته یک کارشناس حوزه آلودگی هوا، هر 10 موتورسیکلت کاربراتوری در هر کیلومتر به اندازه یک اتوبوس دیزلی قدیمی، ذرات معلق تولید می کنند.

در این رابطه، محمد حسین گودرزی، رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط خودرو از انباشت 80 هزار برگه اسقاط خودرو در مراکز اسقاط از سال گذشته خبر داد و گفت: در سال جاری حدود 5000 برگه به این تعداد اضافه شده و تعداد اسقاط های انجام شده در سال جاری نیز ناچیز بوده است.

وی افزود: با وجود اینکه تعطیلی مدارس و آلودگی هوا برای دولت هزینه دارد، مراجعه دست اندرکاران صنایع اسقاط به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهر سازی و شهرداری تاکنون نتیجه ای نداشته و دولت معتقد است در حال حاضر حل مشکل مراکز اسقاط خودرو در اولویت نیست!

این مسئول اسقاط خودرو با بیان اینکه تعلیق قانون مربوط به اسقاط موتورسیکلت های فرسوده مراکز اسقاط را دچار مشکل کرده است، گفت: از طرف دیگر اسقاط موتورسیکلت های فرسوده بسیار کم است؛ چراکه واحدها نگران هستند گواهی اسقاط موتورسیکلت ها نیز روی دستشان بماند.

گفتنی است، چندی پیش نیز در روزنامه کیهان نوشته بودیم؛ در سال 1393 ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت کشور از طریق رسانه ها اعلام کرد کلیه علاقه مندان به سرمایه گذاری در زمینه اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده نسبت به اخذ جواز تاسیس کارخانه بازیافت خودرو اقدام کنند. با این وجود، از اواسط سال 96 و با ممنوعیت واردات خودرو، کلیه مراکز اسقاط کشور تعطیل شدند و تمام سرمایه گذاری های انجام شده بدون استفاده ماند!

در همین زمینه، خاقانی، مدیرعامل مرکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده شهرستان گرمسار به کیهان گفته بود: از سال 96 تا کنون بارها انتقاداتمان را به نهادهای متولی صنعت اسقاط نظیر ستاد حمل ونقل و سوخت، وزارت صنعت و وزارت راه اعلام کرده ایم و هر بار به وعده های مسئولین دل خوش کرده ایم ولی هنوز خبری از تحقق وعده ها نیست.